KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ABD ordusu Microsoft’tan daha faza HoloLens alacak

Abd Ordusu Microsoft Tan Daha Faza Hololens Alacak168774 0 Geçtiğimiz hafta ABD ordusunu Microsoft’un güncellenmiş HoloLens başlıklarını test ettiğini ve testlerin olumlu geçtiğini sizlere aktarmıştık. Artık ise ABD, Microsoft’a savaş durumları için tasarlanmış bir öbür gelişmiş karma gerçeklik gözlüğü sipariş verdiği belirtiliyor. Görünüşe nazaran askeri işçinin artırılmış gerçeklik ile modernize edilmesi Microsoft’a değerli bir gelir kapısı sağlayacak.

ABD, daha fazla IVAS alıyor

Microsoft, Temmuz ayı sonunda Ordu’ya 20 adet güncellenmiş prototip gözlük göndermiş ve Ağustos ayında iki manga asker tarafından test edilen bu gözlükler, dizaynındaki iyileştirmelere olumlu yanıt almıştı. Artık HoloLens’i daha doğrusu ordunun kullandığı IVAS (Integrated Visual Augmentation System) aygıtları mide bulantısı, ağrı ve rahatsızlık yaratmıyor.

Abd Ordusu Microsoft Tan Daha Faza Hololens Alacak168774 1 ABD ordusunun sözcüsü David Patterson, yaptığı açıklamada, şu anda 1.2 sürümünde olan yeni başlıkların “güvenilirlik, düşük ışık sensörü performansı ve form faktöründe iyileştirmeler gösterdiğini” söyledi. ABD, yeni sistemler için ve şirketin üretimi ölçeklendirip ölçeklendiremeyeceğini görmek için 5 Eylül’de Microsoft ile bir kontrat daha imzaladı. Şimdilik bu siparişin büyüklüğü bilinmeyen durumda.

Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda ABD ordusu, Kongre’den ek 6,900 başlık alımı için finansman istemiş lakin yılın başında bu istek reddedilmişti. Bunun yerine Kongre, ordunun sistemi geliştirmek için talep ettiği 400 milyon dolarlık fonun yalnızca 40 milyon dolarını onayladı ve Microsoft’a ek geliştirme için 125 milyon dolar ödedi. Microsoft ise birkaç ay sonra güncellenmiş sürümleri orduya tahsis etti.

ABD, 121.000 adet başlık için 21.9 milyar dolar harcamayı planlıyor. 2025 yılına kadar sistemlerin entegrasyonundan fonksiyonelliğine kadar geniş yelpazede testler devam edecek. IVAS sayesinde askeri işçi, görüşü içinde olmayan öteki işçileri görebilecek ve planlar oluşturabilecek. Bu sistemler birebir vakitte işçinin tehditlere karşı farkındalığını da artırıyor.

İçerik
WhatsApp, yapay zeka özellikleriyle güncelleniyor

Meta, gerçekleştirdiği Connect etkinliği kapsamında yapay zeka merkezli birçok duyuru gerçekleştirdi. Yapay zeka özellikleri, kişilikleri1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Nvidia’nın yapay zeka GPU kıtlığı 2025’e kadar sürebilir

Yapay zekanın patlamasıyla birlikte neredeyse tüm şirketler yapay zeka donanımlarını satın alarak sistemlerini güçlendirmek yahut1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung, devasa ekranlı 8K televizyonunu tanıttı: 40.000 dolar!

Samsung, 2023 65 inç, 75 inç ve 85 inç 8K QN900C Neo QLED TV serisinden1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.