KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Youtube oyun sektörüne adım atıyor: İlk testler başladı

Youtube Oyun Sektorune Adim Atiyor Ilk Testler Basladi168543 0 Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Haziran ayında Google’ın ”Playables” isimli yeni bir özellik üzerinde çalıştığından sizlere bahsetmiştik. O denli ki bu teşebbüsün, iOS ve Android platformunda yer alan küçük oyunları Youtube’a taşıması bekleniyordu. Bugün ise Youtube, Playables’ın birinci testlerine başladı.

Youtube’a küçük oyunlar geliyor

An prestijiyle muhakkak beta kullanıcılarının erişimine açılan ”Playables”, henüz emekleme evresinde diyebiliriz. Test kullanıcıları için ana akış içeriğinin çabucak yanında görünen bu özellik, ister masaüstünde ister taşınabilir aygıtınızda geziniyor olun mini oyunlara ulaşmanızı sağlıyor. Ancak Playables programının bir modülü olarak hangi çeşit oyunların sunulacağı detaylı olarak açıklanmadı.

Youtube Oyun Sektorune Adim Atiyor Ilk Testler Basladi168543 1 Aktarıldığı kadarıyla bu oyunlardan biri, taşınabilir platformlarda da yer alan Stack Bounce ​​​​​​olacak. Bu oyunun daha önce GameSnacks hizmetinde sunulduğunu hatırlatalım. Netflix ve TikTok’un bile oyun trendine dahil olduğu bu periyotta, Youtube’dan gelen bu haberin bir geç olduğunu belirtmekte yarar var. Lakin Google’ın başarısız olan Stadia hizmetinin bilakis, Youtube’un dikkatli adımlarla ilerdiğini söyleyebiliriz.

Niketim şimdiden ”Playables”, oyunlardaki ilerlemeyi kaydetmek için bir ”geçmiş” sekmesi sunarak daha karmaşık oyunların platforma ekleneceğini işaret ediyor. Lakin yeni platform oyunun kurallarını değiştirecek mi yoksa Google’ın kaybolan bir öteki özellik mi olacak? Bunu bekleyip görmemiz gerekecek. 

İçerik
Spotify’ın yeni paketi Superpremium’un fiyatı ve özellikleri belli oldu

Söylentilere nazaran Spotify, Superpremium planını tanıtmaya hazırlanıyor. 24 bit kayıpsız ses ile müzik dinleme keyfi1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemine odaklandı

Dev bankacılık kuruluşu JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemleri için araştırma yapıyor. Bankacılık devinin, blockchain çalışmaları1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Huawei patronundan şaşırtan çıkış: Apple fanıyım!

Teknoloji dünyasında genelde devlerin birbiri ile sıkı rekabetini ve vakit zaman iğneleyici açıklamalarını okuyoruz. Rakibini1

1 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.