KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme

İçindekiler

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme, Bankkart kredi kartıyla peşin harcamaları sonradan taksitlendirebileceğiniz kampanyası ile Bireysel Bankkart sahibi kişiler, bu kartın kredi kartı özelliğini kullanarak 250 TL ile 5000 TL arasında yapacağı harcamaları faiz ödemeden yasal taksit sınırları içerisinde en çok 4 ay olacak şekilde taksitlendirerek ödeyebilmektedir. 5000 TL ile 30000 TL arasında yapılacak olan harcamalarda ise harcanacak olan miktara göre belirlenen faiz oranıyla en çok 12 aya kadar taksitlendirebileceği bir Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme işlemi yapılabilmektedir.

Kurumsal Bankkart sahipleri ise direk 250 TL ile 30000 TL arasındaki harcamalarını en çok 18 ay taksitlendirme seçeneği ile yine belirlenen faiz oranı üzerinden ödeyebilmektedir. Bu vadeler ve faiz oranları yalnızca kredi kartları için geçerli olmaktadır. İlk taksitin ödeme miktarı, faiz oranına ve hesap özeti son ödeme tarihine kadar olan süreye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme talebi alınan bir işlem dönem içi işlemlere ilgili hesap döneminde girdiği takdirde taksitlendirme süreci tamamlanmış demektir. Diğer bankalardan gerçekleştirilen üye işyerlerindeki harcamalarınız ve işlemlerde eğer Ziraat Bankası’na aktarılmasında bir gecikme yaşanırsa dönem içi işlemlere girmeyen taksitlendirme talepleri başarısız olacaktır. Dijital kanallardan talebinizin durumunu kontrol ederek aksi bir durum yaşandığı taktirde müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca eğer gün sonu işlemleri devam ediyorsa bu esnada sonradan taksitlendirme yapılamaz. Sonradan taksitlendirme işlemlerinin yapılabilmesi için o ayın hesap kesim tarihinden önce talep oluşturulmalıdır. Bunların yanı sıra ekstreleşmiş harcamalar ve gecikmiş borcun bulunması durumlarında da sonradan taksitlendirme işlemi olmamaktadır.

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme, POS ve ÖKC cihazları üzerinden veya e- ticaret işlemleri ile yapılmış olan harcamalarda sonradan taksitlendirme mümkündür. Ancak daha önce taksitlendirilmiş bir işlemi tekrar taksitlendirmek mümkün değildir. Bu sonradan taksitlerin ödemeleri başladığı andan itibaren bitene kadar kredi kartlarının hesap kesim tarihleri değiştirilememektedir.

Ziraat Bankası taksitlendirme işlemlerinde bir sonradan taksitlendirme talebinde bulunduysanız bu talebi sadece o gün içerisinde Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak iptal ettirebilirsiniz. Erken kapama işlemleri için de yine 0850 258 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak taksitlendirmeyi sonlandırabilirsiniz.

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme işlemi, Ziraat Mobil, Bankkart Mobil, İnternet Bankacılığı Şubesi veya 0850 258 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla pek çok şekilde yapılabilmektedir.  Sonradan taksitlendirme hizmeti tamamen ücretsizdir. Yalnızca taksitlendirme yapacağınız miktara faiz uygulanmakta ve faiz tutarına yüzde 5 BSMV ile yüzde 15 KKDF alınmaktadır.

Ziraat Mobil Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Ziraat Mobil Sonradan taksitlendirme nasıl yapılır? Diye merak ediyor ve araştırıyorsanız Ziraat Mobil uygulamasından sonradan taksitlendirme kısmını bularak talepte bulunabilirsiniz. Ziraat Mobil sonradan taksitlendirme işleminin talebi alındıktan sonra dönem içi işlemlere hesap döneminde girdiği an taksitlendirme süreci başlayacaktır. Ziraat Mobil sonradan taksitlendirme nasıl yapılır? Sorusuna yanıt bulmak istiyorsanız sırasıyla şu işlemleri uygulayabilirsiniz;

 • Akıllı telefonunuzdan Ziraat Mobil uygulamasına giriniz.
 • Sağ alttan menüye tıklayarak kartlarım kısmına girin ve oradan kredi kartlarım seçeneğine girin.
 • Kredi kartınızın ana sayfasına geldikten sonra sağ üstten kredi kartı için seçeneklere tıklayın.
 • Bu menüde sonradan taksitlendirme işlemine tıklayın ve taksitlendirme yapmak istediğiniz harcamayı seçin.
 • Daha sonra işleminizi tamamlayın.

Yasal Olarak Taksitlendirmeye İzin Verilen Sektörler

Yasal olarak taksitlendirmeye izin verilen sektörler, telekomünikasyon, yırtışı harcamaları, doğrudan pazarlama harcamaları, gıda sektörü, yemek sektörü, alkollü içecek sektörü, giyim ve kozmetik sektörü, akaryakıt, ofis malzemeleri, hediye çeki veya hediye kartı, kuyumculuk harcamaları gibi daha pek çok somut mal veya hizmetleri içermektedir. Bu ürünler ve sektörler, yasal olarak taksitlendirilmeye izin verilen sektörler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sektörlerde faaliyet gösteren iş yerlerinden yurt içi işlemler olarak yapacağınız harcamalar Ziraat Bankkart kredi kart ile yapıldığı takdirde sonradan taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme Hesaplama

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme hesaplama, Ziraat Bankası’nın Bankkart internet sitesi üzerindeki hesaplama aracını kullanarak sonradan taksitlendirme seçeneğini seçerek hesaplama yapabilirsiniz. Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme hesaplama işlemi şöyle yapılmaktadır;

 • Öncelikle hesaplama aracına girerek en üstte yer alan Sonradan Taksitlendirme, Taksitli Nakit Avans, Peşin Harca Ertele seçeneklerinden hangi işlem için hesaplama yapmak istiyorsanız onu seçin.
 • Ardından alt kısımda yer alan çubuğu hareket ettirerek kaç TL’lik bir sonradan taksitlendirme işlemi yapacağınızı seçin.
 • Daha sonra hemen yan tarafında yer alan taksit sayısı seçeneğine gelerek almak istediğiniz tutarı kaç taksitte ödeyeceğinizi belirleyin.
 • Bu işlemi de tamamladıktan sonra sistem otomatik olarak sonradan taksitlendirme yapacağınız fiyata ve taksit sayısına göre faiz oranıyla bir hesaplama yapacaktır.
 • Örneğin 30.000 TL’lik bir sonradan taksitlendirme ve 6 ayda ödeme yöntemini işaretlediğinizde 1.760,80 TL’lik bir faiz ödemesi ve diğer ekstralarıyla toplam ödeyeceğiniz tutar 32.112,96 TL olarak gözükecektir.
 • Hesaplama aracı sayesinde ne kadar faiz işleyeceğini, yıllık maliyet oranını, ödeyeceğiniz taksit tutarını, alacağınız ve sonradan ödeyeceğiniz para tutarını öğrenebilirsiniz.

Ödenecek faiz tutarına ayrıca faiz tutarının üzerinden yüzde 5 oranında BSMV ile yüzde 15 oranında KKDF alınacak ve toplam tutar belirlenecektir.

İçerik
Rekabet Analizi Nasıl Yapılır?

Rekabet Analizi Nasıl Yapılır? İster yerel bir işletme olsun ister global ölçekli büyük bir holding.1

4 dk. 37 Okundu
İçerik
Enflasyon Nedir?

Bir ülke ekonomisinde işler kötü gitmeye başladığında herkesin ağzında aynı terimi duyarız: Enflasyon. Ulusal haber1

2 dk. 10 Okundu
Rüya Tabiri
Rüyada Kedi Görmek Nedir?

Rüyada kedi görmek, uğursuzluğa delalet eder. Rüyada kedi kovalamak ise; iyi anlama gelmektedir. Bazı rüya1

4 dk. 98 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.