KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Valorant Oyun Karakterleri ve Özellikleri Nelerdir?

Valorant Oyun Karakterleri ve Özellikleri Nelerdir? – Riot Games’in yeni serüveni Valorant oyunu kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Çok oyunculu savaş arenası formatında oynanan oyundaki amaç maçları kazanabilmek. Maçlar 5v5 olarak oynanırken, iki tarafın farklı görevleri bulunuyor. Bir takım saldırırken diğer takım savunuyor. Saldırı takımının spike bombasını patlatması, savunma takımının ise bu bombayı etkisiz hale getirmesi gerekiyor. Eğer bir takımın bütün oyuncuları devre dışı kalıyorsa, o takım maçı kaybetmiş sayılıyor. Toplam 25 turdan oluşan maçlarda en az 13 galibiyet alan takım oyunu kazanıyor.

Valorant’ı ilgi çekici kılan özelliklerinden birisi çeşitli güçlere sahip karakterleri barındırması. Her karakterin baskın bir özelliği bulunuyor. Eğer doğru bir şekilde yönetilirse stratejik üstünlük ele geçirilebiliyor. Ayrıca valorant points adındaki oyun puanları kullanılarak karakterleri geliştirebilmek mümkün. Animasyonlar, skinler, kostümler ve silahlar geliştirilerek daha etkili hale getirilebiliyor. Peki oyunda hangi karakterler var? Özellikleri neler?

Valorant Karakterleri

 • Breach : Deprem oluşturur ve rakipte hasar bırakır. Sarsıntı yaratma yeteneği üst düzeydir.
 • Jett : Sıçrama ve fırlama özellikleri bulunur. Sis bulutu kullanarak düşmanın görüşünü engeller. Ayrıca bıçak fırlatma saldırıları yapar
 • Phoenix: Alev topu fırlatarak düşmana yüksek hasar verir. Ateş duvarları inşa eder. Kendini iyileştirme özelliği vardır. Öldükten sonra istediği yerde tekrar canlanabilir.
 • Raze: Roketatar kullanarak düşmana yüksek damage vurur. Bombalar ve patlayıcılar konusunda uzmandır.
 • Sova: Ok kullanarak düşmana hasar verir. Düşmanın yerini tespit edebilen keşif okları fırlatır. Attığı oklar duvarlardan geçebilir.
 • Sage: Diriltme gücünü kendi takımında kullanır. Takım arkadaşlarını diriltebilir. Bariyer, yavaşlatma ve iyileştirme küreleri atar.
 • Viper: Zehir yeteneklerini düşmana hasar vermek için kullanır. Zehir bulutu oluşturup, zehir küresi atar.
 • Omen: Işınlanma yeteneği bulunur ve istediği alana kendini ışınlayabilir. Menzili daraltan gölge küresini kullanır.
 • Cypher: Ölen düşmandan faydalanarak diğer düşmanların haritadaki yerini tespit eder. Bubi tuzakları kurarak görüşü engelleyen siber kafes atar.
 • Brimstone: Yangın bombası atarak yüksek hasar verir. Görüşün kısıtlanmasına neden olan duman bulutunu kullanır.

Oyundaki karakterleri özelleştirebilmek adına valorant puanı satın al şeklinde kampanyaları bulunan VP satış firmalarını tercih edebilirsiniz. Böylece karakterinizin vurduğu damage sonrasında oluşan animasyonu geliştirebilir, yeni silah ve kostümler ile özel bir oyun deneyimine kavuşabilirsiniz.

İçerik
D Vitamini Eksikliği ve Kilo

D Vitamini Eksikliği ve Kilo - Sıkı bir diyet yapıyorsanız, ancak yine de kilo veremiyorsanız,1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
Anadolu Vakfı Burs Başvurusu

Anadolu vakfı burs başvurusu her sene 1- Eylül arasında yapılmaktadır. Aynı zamanda burs başvuru işlemleri1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Yaş Pasta Nasıl Yapılır? Yaş Pasta Tarifi

Özel günlerin vazgeçilmez tatlısı olan yaş pasta hem sunumu hem de lezzeti sayesinde bütün misafirlerinizin1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.