KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xiaomi Redmi Note 8 Pro İnceleme

İçindekiler

Xiaomi hayatımıza hızlı bir giriş yaptı ve kısa süre içerisinde adından bahsettirmeyi başardı. Son zamanlar da duyurduğu Redmi Note 8 Pro ise kullanıcılar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyordu. Özellikle dört adet kamerasından sıkça bahsettiren telefonun performansı da kamera sistemi kadar çok konuşulacağa benziyor. 64 GB telefonun fiyatı şu anlık 2199 TL iken 128 GB olan cihazların fiyatının 2399 olduğu görülüyor.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Tasarımı

Tasarıma bakıldığı zaman Redmi Note 7 Pro ile arasında çok fazla fark gözükmese de ilk etapta firmanın diğer bir modeli olan K20 havası veriyor. Kavisli bir tasarıma sahip olması nedeniyle cihaz ele rahatça oturuyor ve bu durum kullanımı yüksek oranda kolaylaştırıyor. Samsung ya da Apple gibi büyük ve tanınmış markalar da alıştığımızın aksine Xiaomi kamera dizilimini telefonun arkasının tam ortasına koyarak farklı bir görüntü yakalamış. Arka yüzeyde yer alan camın koruması ise yine Redmi Note 7 Pro’da olduğu gibi Gorilla Glass 5 ile korunuyor.

Farklı olarak ise göze çarpan ilk şey telefonun ağırlığında ve kalınlığında meydana gelen artış. Bir önce ki modelin kalınlığı 8.1 mm iken Redmi Note 8 Pro 8.8 mm kalınlığıyla karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda 186 gram olarak karşılaştığımız Selef modelin aksine 8 Pro 200 gram olarak üretilmiş. Bu kalınlık ve boyutta ki değişikliğe en büyük etken ise ekranın büyümesi ve aynı zamanda batarya kapasitesinin artmasıdır.

Renk Seçenekleri

Redmi Note 8 Pro görseller de genellikle karşımıza Pearl White rengi ile çıksa da cihazın siyah, mavi ve yeşil gibi farklı üç seçeneği de bulunuyor. Cihazın yan taraflarında, sağ tarafında, güç ve ses tuşları bulunurken, SIM kart ve SD kart girişi de sol tarafta yer alıyor.

Ekran ve İşletim Sistemi

Redmi Note 8 Pro’da rastlanan en büyük değişikliklerden biri d ekran boyutunun artmış olması oluyor. Diğer modellere göre 6.53 inç ekran boyutuna ulaşan Pro 8, 1080X 2340 pikssel çözünürlüğünü ne yazık ki korumuş. Erkan ile eşit oranda büyümeyen çözünürlük telefonun değer kaybetmesine sebep oluyor.

 

 

 

İçerik
Leblebi Kilo Aldırır mı?

Leblebi nohutun pek çok farklı özel işlemlerden geçirilmesi sonucu kuruyemiş olarak tüketilen bir yiyecektir. Çoğu1

3 dk. 10 Okundu
İçerik
Whatsapp İhbar Hatlarına Nasıl Ulaşırım?

Whatsapp İhbar Hatlarına Nasıl Ulaşırım? - Özellikle son yıllarda herkesin severek kullandığı bir platform olan1

3 dk. 23 Okundu
İçerik
Google Pixel Watch 2’nin resmî tanıtımı yapıldı: İşte tasarımı

Google, 4 Ekim’de Pixel aktifliğini düzenleyecek. Lansman öncesinde Pixel 8 ve 8 Pro’nun akabinde Pixel1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.