KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Ziraat Altın Hesabı Açma

Ziraat Altın Hesabı Açma – Altın fiyatları son zamanlar içerisinde olağan bir şekilde yükseliş göstermektedir. Ayrıca rekor kırmasıyla birlikte yatırımcı pozisyonunda bulunan birçok kişi altına yönelik bankaların sunduğu hesaplarla ilgili araştırmalar yapmaktadırlar. Özellikle de banka araştırmasında bulunan yatırımcıların altın hesabı için en iyi bankalar üzerine karşılaştırmalar yaparak karar vermektedirler. Dünyaca ünlü ekonomistler Türk piyasasını inceleyerek bu konu hakkında sürekli olarak bilgi vermektedirler. Bunun yanında bankalarında bu durumu fırsat bilmesiyle birlikte reklamlarda veya resmi web sitelerinde altın hesabına yönelik birçok kampanya düzenlediklerini de görmekteyiz.

Ziraat Bankası: Devlet destekli bir banka olan Ziraat Bankası altın hesabı ile ilgili hizmet veren bankalardan biri olmaktadır. En iyi bankalar nezdinde yer almaktadır. Ziraat bankası kapsamında iki farklı altın hesabı türü bulunuyor. Bunlardan ilki vadesiz altın mevduat hesabıdır. Bir diğer hizmet aksamı ise vadeli altın mevduat hesabı olmaktadır. Bankanın sunduğu bu hizmetin en önemli avantajlarından biri de işlem dahilinde olan hesaplarda yapılan hareketlerde herhangi bir komisyon ücretinin alınmamasıdır.

Vadesiz Altın Mevduat Hesabı ile TL ve USD döviz cinsinden altın alış ve satışı yapılabilir; yurt çapında yaygın şube ağımız ve İnternet Şubeler aracılığıyla Vadesiz Altın Mevduat Hesabınızı, dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Özellikleri​

Vadesiz Altın Mevduat Hesabı ile gelir vergisi ya da herhangi bir masraf ödemeden altın alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Söz konusu hesaplar için alım satımı yapılan altınlar, 1000/1000 saflıktadır. İlan edilen fiyatlar da 1000/1000 saflıktaki altın fiyatlarını ifade etmektedir.

Hesap açılışı ve gerçekleştirilecek işlemlerde hesaba fiziki altın olarak teslimat yapılmamaktadır. Yine aynı şekilde fiziki altın olarak ödeme yapılmamaktadır.

İnternet Şubesi’nden Günlük Altın Alım Satım Limitleri

İnternet şubesinden tek seferde en fazla 3000 gram olmak üzere, günde en çok 6 kere alım-satım işlemi yapılabilir.

25.09.2019 tarih ve 30899 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde; Türkiye’de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının 150 Bin Türk Lirası’na kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.

Altın Hesabı Açabileceğiniz Diğer Bankalar

Garanti Bankası altın hesap: Türkiye’nin özel sermayeli bankaları arasında yer almaktadır. Garanti Bankası altın hesabı ile ilgili olarak kampanya dahilinde hizmet sunuyor. İlgili banka nezdinde altın hesabınızı sadece TL cinsinden değildir. Aynı zamanda dilerseniz Dolar karşılığında da altın alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti altın hesabı kapsamında en önemli avantaj ise eski tarihli altınların ve işçilik ya da gramaj düşüklüğüdür. Bankanın amacı altınlara yönelik sorunlarla karşılaşmıyor olmanız üzerinedir.

Vakıfbank altın hesap: Devlet desteği ile işleyiş gösteren Vakıfbank altın hesabı üzerine sunduğu “Altın Çağı Hesabı” ile ilgili hizmet aksamı üzerinden yatırımcılara fırsatlar sağlıyor. Gram bazında satın alabileceğiniz altın değerleri ile bir hesaba sahip olabilirsiniz. Düzenli altın alma talimatı sayesinde satın alacağınız altınlarınızı hesabınızda barındırarak birikim yapabilirsiniz. Yükselen değerlerle birlikte harika kazançlar elde edebilirsiniz. Birçok bankada da olduğu üzere Vakıfbank kapsamında da herhangi bir işçilik maliyeti ve benzeri durumlarda ücretler ödememektesiniz.

Nedir
Token Nedir?

Kripto paralarla ilgilenenler daha çok “Coin” terimiyle karşılaşıyor. Bunun yanı sıra bir de Token adı1

2 dk. 11 Okundu
Coin
Binance Coin Nedir?

2017 senesinde hayatımıza giren Binance Coin maden işlemi yapılamayan kripto paralardan bir tanesidir. Kendine has1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir? - Günlük hayatta her türlü işimizi telefon aracılığı ile halletmemiz1

2 dk. 11 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.