KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Evcil Hayvanlarla Uçak Seyahati

İçindekiler

Evcil hayvanlarınızla beraber uçak seyahati gerçekleştirmeniz oldukça mümkün bir durum. Fakat bunun için evcil hayvan taşımacılığı prosedürlerine mutlaka bakılmalıdır. Beraber seyahat etmek istediğiniz evcil hayvan, eğer evcil hayvanlarla seyahat koşullarına uygun nitelikte ise evcil hayvanınızla beraber uçağa binip rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Fakat evcil hayvanınızla uçak ile seyahat ederken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Daha rahat bir seyahat ve herhangi bir sürpriz ile karşılaşmamanız adına sizler için bu konuları başlıklar altında derledik.

Rezervasyon

Evcil hayvanınızla seyahat etmek istiyorsanız ilk önce evcil hayvanınızın yukarıda değindiğimiz prosedürlere uygun olması gerekmektedir. Aranan koşullar mevcut ise ve siz de evcil hayvanınızla uçakla seyahat etmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey müşteri hizmetleri ile irtibata geçmektir. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçip uçakta onun için bir yer ayırtmanız gerekmektedir. Uçakta belirli sayıda koltuk bulunduğu gibi evcil hayvanlar için de belirli bir kota mevcuttur. Eğer seyahatinizde evcil hayvanınız için bir rezervasyon işlemi gerçekleştirmediyseniz ve seyahat edeceğiniz gündeyseniz evcil hayvanınızın için uçakta bir yer bulamayabilirsiniz. Bu tür bir olumsuzlukla karşılaşmamak adına evcil hayvanının için mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Seyahatinizden en az 72 saat önceden müşteri hizmetleri ile iletişime geçip rezervasyon yaptırmak çok daha iyi olacaktır.

Gerekli belgeler

Evcil hayvanınızla uçakta bir seyahat etmek istiyorsanız belgelerinizin bulunması gerekmektedir. İlk olarak evcil hayvanınızın uçak seyahati için herhangi bir sakıncası bulunmadığını onaylan kaşeli ve imzalı sağlık belgesi almanız gerekmektedir. İmzalı sağlık raporunun yanı sıra aşı kartını da içeren bir hayvan kimlik kartına sahip olmalıdır.

Kafesler

Uçak yolculuğunda evcil hayvanınız kadar diğer yolcuların da rahatlığı için uymanız gereken belirli noktalar vardır. Evcil hayvanı ile seyahat etmek isteyenler mutlaka bir kafes edinmelidir. Evcil hayvanınız için gerekli olan kafes ya da kutular en çok 32 32 50 boyutlarında olmalıdır. Bunun yanı sıra her havayolu şirketinin uyguladığı prosedürler ve şart koştuğu durumlar farklı olduğu için çağrı merkezini arayıp güncel bilgiler için gerekli desteği almalısınız.

 

İçerik
Bitkisel Üretim Kredisi Nasıl Alınır?

Bitkisel Üretim Kredisi Nasıl Alınır? - Ülkemiz, tarım arazileri bakımından oldukça elverişlidir. Dört mevsimin bir1

3 dk. 7 Okundu
İçerik
Cici Bebe Kilo Aldırır mı?

Bebek bisküvisi cici bebenin kilo artışına yardımcı olup olmadığı sık sık tartışılan konulardan yalnızca biridir.1

3 dk. 24 Okundu
İçerik
Balık Yağı Kilo Aldırır mı?

Omega 3 yağ asitlerinde balık yağı miktarı yüksektir. Ancak vücudumuz bunları üretemediği için diyet kaynaklarından1

3 dk. 10 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.