KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Hamilelikte Hangi Rahatsızlıklar Meydana Gelir?

Hamilelikte Hangi Rahatsızlıklar Meydana Gelir? – Hamilelik özellikle ilk kez anne olacak kadınlar için oldukça farklı ve heyecan verici dokuz aylık bir süreçtir. Bu dönemde hormonal değişiklilerin olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu hormonal değişikliklerin yanı sıra hamilelik süreci yaşayan kadınlarda psikolojik ve fiziksel bir takım farklılıklar da meydana gelmektedir. Ortaya çıkan bu değişiklikler anne adayını bu süreç içerisinde zorlayabilir.

Hamilelik sürecinin ilk gününden son gününe kadar her an hem anne hem de bebek için oldukça önemlidir. Bu süreç içerisinde ortaya çıkan problemleri sakin ve telaşa kapılmadan çözülmesinin süreç kontrolü için önemi büyüktür. Hamilelikte sabah bulantıları ve kusma sorunları en fazla yaşanan problemler arasındadır. Bunların yanı sıra bel ve sırt ağrıları, şişkinlik, mide yanması, aşırı tükürük salınımı, sık idrar kaçırma, kramplar, karın ağrısı, varis, ödem, uyku sorunları, kabızlık, el ve ayakta uyuşmalar da sıklıkla karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Ayrıca cilt problemleri, vücutta oluşan çatlaklar, diş sorunları, burun kanamaları, göğüslerde değişiklikler ve cinsel bir tam sıkıntılar da görülmektedir. Bunlar hamilelik sürecinde yaşanana fiziksel sıkıntılardır. Hamile kadınlar bu süreçte depresyon, panik atak, unutkanlık, yorgunluk, depresif duygu durumları ve konsantrasyon bozukluğu gibi ruhsal bir takım problemler de yaşamaktadırlar. Bu psikolojik durumların yanında gebelik sürecinde sıra sık sık ağlama krizleri de ortaya çıkmaktadır.

Sabah Bulantıları ve Kusma İçin Önlemler

Kusma ve sabah bulantıları bu dönmem için yaşanması oldukça muhtemel olaylardır. Bu durumların son bulması için standart olmasa da belli başlı bir takım önlemler alınabilir. İlk olarak sigara kesinlikle içilmemeli ve anne adayı süreçte sigara içilen ortamlardan olabildiğince uzak durmalıdır. Bulantıya neden olabilecek ani ve hızlı hareketlerden kaçınılmalı, mide bulantısı yaratacak koku ve tatlardan uzak durulmalıdır. Mide yanmalarını engellemek ve kusma nedeniyle sıvı kaybetme durumlarında ortaya çıkan eksikliği gidermek için olabildiğince sıvı besin ve su tüketimi yapılmalıdır. Hamilelik sürecinde özellikle protein ve karbonhidrat açısından etkili olan beslenme diyetleri uygulanmalıdır. Çorba, et suyu sebze suyu tüketmeye özen gösterilmelidir.

İçerik
Su İçmenin Faydaları

Su içmenin faydaları adlı yazımızda sağlığınıza doğrudan etki edecek önerilerde bulunacağız. Su günlük hayatımızda en1

2 dk. 12 Okundu
Nedir
Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp Bebek Tedavisi Nedir? - Çocuk sahibi olmak insanın doğasında var olan ve sağlıklı iki1

2 dk. 23 Okundu
İçerik
Bir çocuğun zeki olması için ne yapmalı? Zeki çocuk nasıl yetiştirilir?

Amerika'da yapılan 43 yıllık bir araştırma gerçekleri ortaya koyuyor. Araştırmada kullanılan olağan ve üstün zekalı1

4 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.