KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yeni AMD sürücüsü Starfield’da büyük performans artışı sunuyor

Yeni Amd Surucusu Starfield Da Buyuk Performans Artisi Sunuyor168339 0 Bethesda’nın uzay temalı RPG’si Starfield, erken erişime açıldı ve tam çıkışı için gün sayıyor. Starfield’ın birinci incelemeleri hayli olumlu durumdayken oyunu erken erişimle deneyenler de hayli beğenmiş görünüyor. Öte yandan AMD, oyuncuların tecrübesini daha da geliştirmek için yeni Radeon şoför güncellemesini yayınladı.

Yeni AMD sürücüs Starfield’a odaklanıyor

AMD’nin yayınladığı yeni AMD Software: Adrenalin Edition 23.8.2 WHQL sertifikalı şoför güncellemesinin neredeyse tamamı Starfield’a odaklanıyor ve ekran kartı yelpazesi için değerli optimizasyonların yanı sıra ultra geniş monitör kullanıcıları için küçük bir ihtar getiriyor. AMD, sürüm notlarında RX 7900XTX ve RX 7900XT GPU’ları üzerinde yapılan testlerde yeni şoför güncellemesinin Starfield’da yüzde 16 daha yeterli performans sergilediğini belirtiyor.

AMD, bu testleri 4K çözünürlükte Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32GB DDR5 RAM ile gerçekleştirdi. Şirket ayrıyeten, ultra geniş monitörleri çalıştırırken Starfield’da Dinamik Çözünürlüğü %75-78 aralığına ayarlamanın şoför vakit aşımlarına yahut görsel bozulmaya neden olabileceğini belirtiyor. AMD bu sorunu çözmek için Bethesda ile birlikte çalışıyor ve oyuncuların bu problemle müsabakaları halinde farklı bir Dinamik Çözünürlük ayarı kullanmalarını öneriyor.

Starfield, Premium ve Constellation Edition sahipleri için Xbox Series X|S ve PC’de 1 Eylül’de yayınlandı. Standart sürüm satın alanların yanı sıra Game Pass aboneleri de bilimkurgu RPG’sine 6 Eylül’de erişebilecek. Son olarak, 23.8.2 şoförü Baldur’s Gate 3’te yaşanan ender çökme problemlerini da gideriyor. Starfield’ın Steam fiyatı ise 899 TL.

İçerik
Galaxy S23 FE en net haliyle görüntülendi: İşte video

Galaxy S23 serisinin bütçe modeli Galaxy S23 FE hakkında yeni sızıntılar duymaya devam ediyoruz. O1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Nokia markasının sahibi HMD Global, Avrupa’da 5G telefon üretmeye başladı

HMD Küresel, Avrupa topraklarında akıllı telefon üretmeye başladı. Hatta Finlandiyalı şirket, üretimini Avrupa'ya taşıyan ilk1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Microsoft, Windows 10’daki yerleşik video düzenleyicisini Clipchamp ile değiştirdi

Yazılım devi Microsoft, Windows 10'daki Fotoğraflar uygulamasında yerleşik olarak bulunan Video Düzenleyici isimli uygulamayı değiştirmeye1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.