KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft, 28 yıllık Windows programını sonlandırıyor

Microsoft 28 Yillik Windows Programini Sonlandiriyor168384 0 Microsoft, Windows 95 çıktığından beri Windows işletim sistemlerinde otomatik olarak yüklü gelen WordPad’i sonlandırıyor. RTF, DOC, ODT ve öbür tanınan formatları destekleyen metin düzenleyicisi, neredeyse otuz yıl sonra kullanıcılara veda edecek.

Microsoft, WordPad’in artık geliştirilmeyeceğini, yeni özellikler yahut güncellemeler almayacağını, gelecekte Windows güncellemesiyle işletim sisteminden kaldırılacağını belirten resmî evrak yayınladı. Microsoft, .doc ve .rft gibi varlıklı metin dokümanları için Microsoft Word’ü, .txt gibi düz metin dokümanları için Note Defteri’ni kullanmaları konusunda kullanıcılara teklifte bulundu.

Elbette WordPad’in alternatifleri var ve hiçbir eksikleri yok. Örneğin; yakın vakitte sekmeli arayüz ve otomatik kayıt özelliğiyle daha da güçlenen Not Defteri, temel metin düzenleme işi için çok kâfi. Microsoft Word, daha gelişmiş düzenleyici arayanlar için bir seçenek.

İçerik
ChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor

Tahlil firması Similarweb'e nazaran, OpenAI tarafından kasım ayında piyasaya sürülen son derece tanınan yapay zekâ1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Microsoft’un Activision anlaşmasına son onay verildi! Artık sonuçlanıyor

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft'un 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımı için1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Melissa Vargas ve Mete Gazoz, Realme 11 Pro Serisi’ni tanıttı

“Dare to Leap” ruhuyla kısa müddette dünyanın başkan telefon markalarından biri haline gelen Realme, yeni1

3 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.