KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xiaomi 14 Pro’nun görüntüleri sızdı: İşte tasarımı

Xiaomi 14 Pro Nun Goruntuleri Sizdi Iste Tasarimi169711 0 Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen Xiaomi 14 serisinden yeni bilgiler duymaya devam ediyoruz. Öyle ki yeni jenerasyon telefonların bu ayın sonlarında tanıtılacağı söyleniyor. Bu bağlamda bekleyiş sürerken, Xiaomi 14 Pro’nun tasarımını gösteren yeni imgeler sızdırıldı. Pekala Xiaomi 14 Pro’dan neler bekleniyor? İşte bildiklerimiz

Xiaomi 14 Pro’nun tasarımı sızdırıldı

Bilmeyenler için geçtiğimiz haftaki sızıntılar, Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun dört taraftan kavisli ekran, daha ince ekran çerçeveleri ve daha büyük kamera sensörlerine sahip olacağı tarafındaydı. Yeni manzaralar ise, cihazın düz ve metal bir çerçeve ile destekleneceğini gösteriyor. Xiaomi 14 Pro, tıpkı selefinde olduğu üzere ortalanmış delikli ekrana sahip olacak. Lakin kaynakağa nazaran 13 Pro’dan (6,73 inç) daha küçük 6,6 inç ekranla tanıtılacak.

Xiaomi 14 Pro Nun Goruntuleri Sizdi Iste Tasarimi169711 1 Ses açma kısma ve güç düğmesi telefonun sağ çerçevesinde bulunurken, sol çerçevede rastgele bir çıkıntıya yer verilmemiş. Art kısımda ise dört kamera içeren büyük bir kamera adası bulunuyor. Akıllı telefonun üst çerçevesinde ise, hoparlör, IR blaster ve gürültü önleyici mikrofon üzere bileşenler için ek çıkışlar ile karşılaşıyoruz. Çerçevenin altında ise, hoparlör ızgarası, ana mikrofon ve bir USB-C temas noktası bulunuyor. 

Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro’nun aslında kasım ayında tanıtılması bekleniyordu fakat artık, birden fazla kaynak bu aygıtların Ekim ayında duyurulacağını söylüyor. Kaynaklara nazaran Xiaomi 14, 27 Ekim tarihinde piyasaya sürülecek. Bu nedenle bekleyiş çok yakında sona erebilir.

Xiaomi 14 Pro beklenen özellikler

Mevcut raporlara nazaran Xiaomi 14 Pro, ön yüzünde 2K çözünürlük ve 120Hz yenileme suratı sunan CrystalRes AMOLED ekrana sahip olacak. Bu ekrana ise, 24GB’A kadar LPDDR5x RAM ve 1TB’a kadar UFS 4.0 depolama ile eşleştirilen Snapdragon 8 Gen 3 platformu eşlik edecek. Ek olarak yakın vakitli 3C listesi, aygıtın 120W süratli şarj takviyesine sahip olacağını doğruladı. Pil kısmında ise kuvvetle mümkün 5.000mAh kapasite ile karşılaşacağız. 

Xiaomi 14 Pro’nun uydu irtibatını desteklemesi ve MIUI 15 tabanlı Android 14’ü çalıştırması bekleniyor. Art kısımda ise, Leica imzalı dörtlü bir sensör heyetimi yer alacak. Xiaomi 14 serisinin Kasım ayının birinci yahut ikinci haftasında tanıtılması bekleniyor. Hasebiyle önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntının paylaşılacağını söyleyebiliriz.

İçerik
Samsung ve TSMC, 3nm sürecinde sıkıntı yaşıyor ve bu ciddi bir sorun

Samsung Electronics ve TSMC, yarı iletken fason üretimindeki en gelişmiş süreç olan 3 nanometre (3nm,1

3 dk. 4 Okundu
İçerik
One UI 6.0 pil sağlık durumunu gösteren Android 14 özelliğini desteklemiyor

Samsung One UI 6.0 güncellemesi, akıllı telefonun pil sıhhat durumunu gösteren bir Android 14 özelliğini1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Elon Musk, TEKNOFEST’e seneye katılacağını açıkladı

Türkiye’nin en büyük teknoloji, havacılık ve bilim şenliği TEKNOFEST, 27 Eylül’de İzmir’de düzenlendi. Öncesinde Cumhurbaşkanı1

1 dk. 36 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.