KATEGORİLER
Kripto Al Sat

One UI 6.0 pil sağlık durumunu gösteren Android 14 özelliğini desteklemiyor

One Ui 6 0 Pil Sagligi Il Ilgili Android 14 Ozelligini Desteklemi168530 2

Samsung One UI 6.0 güncellemesi, akıllı telefonun pil sıhhat durumunu gösteren bir Android 14 özelliğini desteklemiyor. Bu bilgi, GalaxyClub tarafından Galaxy S23 üzerinde yapılan testler sonucunda doğrulandı.

Apple’ın iPhone‘da sunduğuna misal bir yaklaşımla geliştirilen bu yeni Android API’si, yalnızca pilin azamî kapasitede mi yoksa yıpranmış mı olduğunu göstermekle kalmıyor birebir vakitte şarj döngülerini de sayabiliyor.

Ancak, One UI 6.0 sürümüyle Samsung’un bu bilgileri kullanıcı arayüzünde lokal olarak göstermediği ortaya çıktı. Tıpkı vakitte şirket bağımsız uygulamaların bu datalara erişmesini de engelliyor.

One Ui 6 0 Pil Sagligi Il Ilgili Android 14 Ozelligini Desteklemi168530 1

Bazı pil istatistikleri görünmüyor

Yapılan denemede Android 14 beta çalıştıran Galaxy S23’e yeni API’yi kullanan birinci uygulamalardan biri olan aBattery yüklendi. Lakin uygulamanın bu bilgilere erişemediği görüldü. Sonuç olarak şu an için Samsung telefonunuzda aşağıda listelenen pil istatistiklerini görmeniz mümkün değil:

  • Maksimum kapasite (Android 14 API aracılığıyla)
  • Üretim tarihi
  • İlk kullanım tarihi
  • Şarj voltajı
  • Şarj politikası

Samsung One UI 6.0 şimdilik kullanıcılara sırf pil durumu ve toplam pil kapasitesi üzere temel bilgileri sunuyor. Koreli marka şimdi bahisle ilgili yorum yapmış değil. Her halükarda şirket yazılımın final sürümü yayınlanmadan evvel pil API’si için dayanak eklebilir. Bekleyip göreceğiz.

İçerik
Intel Lunar Lake işlemciler kıyaslama platformunda göründü

Bildiğiniz üzere Intel, önümüzde haftalarda merakla beklenen Raptor Lake Refresh ve Meteor Lake işlemcilerini duyuracak.1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Geliştiriciler bastırdı Unity geri adım attı

Geçtiğimiz hafta geliştiricilere yönelik fahiş indirme fiyatları yansıtacağını duyuran Unity, gelen büyük reaksiyonlar sonrasında geri1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
AMD, Zen 4c tabanlı EPYC 8004 serisi işlemcilerini ve yeni soketini duyurdu

AMD EPYC Genoa, Genoa-X, Bergamo ve Sienna'nın ortak bir özelliği var: AMD Zen 4 mimarisinden1

5 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.