KATEGORİLER
Kripto Al Sat

X için marka ihlal davası açıldı

Elon Musk In Basi Davalarla Dertte169407 0 Twitter platformunu satın aldıktan sonra apar topar ismini X olarak değiştiren ve yeni bir tanımlama yapan Elon Musk, potansiyel olarak marka ihlal davalarının da fitilini ateşlemişti. Gerçekten birinci dava gecikmedi.

X marka ihlali mi yapıyor?

Reklamcılık, toplumsal medya servisleri, bilgi tahlili, Pazar araştırması üzere pek çok işlevi bünyesinde topladığı için platform X halinde biri isimlendirme tercih etmişti. Ne var ki bu isimle sayısız markanın tescili var.

Florida kaynaklı X Social Media, marka isminin müsaadesiz kullanıldığı gerekçesiyle mahkemeye başvurdu. Temmuz ayında X olarak ismi değiştikten sonra Ağustos ayında X Social Media firmaya ihtar çekmiş lakin Elon Musk bunu dikkate almamış.

X Social Media isim hakkının ihlal edildiğini savunuyor ve kendi hizmetlerinin X Corp ile ilişkilendirildiğini, bunun da markaya ziyan verdiğini belirtiyor. Ayrıyeten X (eski Twitter) markasının farklı alanlar için de tescil yaptırdığını ve bunun kendi hizmetleri ile benzeştiğini tabir ediyor.

Marka ihlali sonucunda ziyana uğradığını belirten X Social Media, bu zararın 3 kata kadar tazminini ve Elon Musk’ın X markasını kullanmaktan menedilmesini istiyor. Duruşmaların başlaması ile mahkemenin tutumu da muhakkak olacak.

İçerik
Bütçe dostu Android tablet OnePlus Pad Go tanıtıldı: İşte özellikleri

2023 başlarında tanıtılan OnePlus Pad’in akabinde OnePlus Pad Go modeli piyasaya çıktı. Yeni Android tablet,1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro Max, görünüşe göre iPhone 14 Pro Max’i zar zor geçiyor

Dünyanın birinci 3nm işlemcisi olan A17 Pro’da Apple için geniş bir oyun alanı olması bekleniyordu.1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Amazon’dan Starlink’e rakip geldi: Uydular fırlatılıyor!

Amazon'un Kuiper uyduları yakında yörüngeye gerçek seyahatlerine başlayacak. Şirket, 6 Ekim'de fırlatılması planlanan Protoflight göreviyle1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.