KATEGORİLER
Kripto Al Sat

X için marka ihlal davası açıldı

Elon Musk In Basi Davalarla Dertte169407 0 Twitter platformunu satın aldıktan sonra apar topar ismini X olarak değiştiren ve yeni bir tanımlama yapan Elon Musk, potansiyel olarak marka ihlal davalarının da fitilini ateşlemişti. Gerçekten birinci dava gecikmedi.

X marka ihlali mi yapıyor?

Reklamcılık, toplumsal medya servisleri, bilgi tahlili, Pazar araştırması üzere pek çok işlevi bünyesinde topladığı için platform X halinde biri isimlendirme tercih etmişti. Ne var ki bu isimle sayısız markanın tescili var.

Florida kaynaklı X Social Media, marka isminin müsaadesiz kullanıldığı gerekçesiyle mahkemeye başvurdu. Temmuz ayında X olarak ismi değiştikten sonra Ağustos ayında X Social Media firmaya ihtar çekmiş lakin Elon Musk bunu dikkate almamış.

X Social Media isim hakkının ihlal edildiğini savunuyor ve kendi hizmetlerinin X Corp ile ilişkilendirildiğini, bunun da markaya ziyan verdiğini belirtiyor. Ayrıyeten X (eski Twitter) markasının farklı alanlar için de tescil yaptırdığını ve bunun kendi hizmetleri ile benzeştiğini tabir ediyor.

Marka ihlali sonucunda ziyana uğradığını belirten X Social Media, bu zararın 3 kata kadar tazminini ve Elon Musk’ın X markasını kullanmaktan menedilmesini istiyor. Duruşmaların başlaması ile mahkemenin tutumu da muhakkak olacak.

İçerik
İPHONE 15 PRO MAX Türkiye fiyatı bugün belli oluyor! İşte tahmini fiyat listesi

Apple, beklenen iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max1

4 dk. 2 Okundu
İçerik
Ticaret Bakanlığı, ChatGPT ile oluşturulan reklamlara ceza kesti

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Reklam Kurulu, yapay zeka tarafından oluşturulan reklamları birinci kere mercek altına aldı.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Telefon Şifresi Nasıl Kırılır?

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır? - Telefonlarımız olmadan yaşantımıza devam etmemiz artık son derece zor gözüküyor.1

3 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.