KATEGORİLER
Kripto Al Sat

X için marka ihlal davası açıldı

Elon Musk In Basi Davalarla Dertte169407 0 Twitter platformunu satın aldıktan sonra apar topar ismini X olarak değiştiren ve yeni bir tanımlama yapan Elon Musk, potansiyel olarak marka ihlal davalarının da fitilini ateşlemişti. Gerçekten birinci dava gecikmedi.

X marka ihlali mi yapıyor?

Reklamcılık, toplumsal medya servisleri, bilgi tahlili, Pazar araştırması üzere pek çok işlevi bünyesinde topladığı için platform X halinde biri isimlendirme tercih etmişti. Ne var ki bu isimle sayısız markanın tescili var.

Florida kaynaklı X Social Media, marka isminin müsaadesiz kullanıldığı gerekçesiyle mahkemeye başvurdu. Temmuz ayında X olarak ismi değiştikten sonra Ağustos ayında X Social Media firmaya ihtar çekmiş lakin Elon Musk bunu dikkate almamış.

X Social Media isim hakkının ihlal edildiğini savunuyor ve kendi hizmetlerinin X Corp ile ilişkilendirildiğini, bunun da markaya ziyan verdiğini belirtiyor. Ayrıyeten X (eski Twitter) markasının farklı alanlar için de tescil yaptırdığını ve bunun kendi hizmetleri ile benzeştiğini tabir ediyor.

Marka ihlali sonucunda ziyana uğradığını belirten X Social Media, bu zararın 3 kata kadar tazminini ve Elon Musk’ın X markasını kullanmaktan menedilmesini istiyor. Duruşmaların başlaması ile mahkemenin tutumu da muhakkak olacak.

İçerik
ChatGPT artık görebiliyor, duyabiliyor ve konuşabiliyor: İşte devrimsel yenilikler

OpenAI tarafından şimdiye kadar ChatGPT üzerinde yapılan şeylerin birçok yapay zekanın yapabilecekleriyle ilgiliydi. Daha gelişmiş1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
Elon Musk’ın uydu interneti Starlink, Türkiye’ye geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, paylaşmış olduğu bir X (eski ismiyle1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
X Premium özelliği Threads’e ücretsiz geldi

Instagram'ın unutulan uygulaması Threads, yeni özelliklerle daima güncelleniyor. Son olarak Twitter'da X Premium abonelere sunulan1

1 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.