KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Windows’un arkasındaki isim Panos Panay, Microsoft’tan ayrılıyor

Windows Un Arkasindaki Isim Panos Panay Microsoft Tan Ayriliyor168929 2

Windows işletim sistemi ve Surface serisi aygıtların geliştirilmesinden sorumlu Panos Panay, 19 yılın akabinde Microsoft’tan ayrılıyor. Tecrübeli yönetici bu kararını ferdî X (Twitter) hesabında duyurdu. Yazılım devi kıymetli ismin ayrılışını çalışanlarına bir e-posta aracılığı ile bildirdi.

Aslına bakılırsa Panay’ın vazifesi bırakması biraz ani oldu. Çünkü kendisi 21 Eylül’de düzenlenecek olan yeni Surface eser serisinin lansmanına katılmaktan memnunluk duyacağını söylemişti. Fakat Microsoft sözcüsü Frank Shaw, Panay’ın bu haftaki aktiflikte yer almayacağını söyledi.

Panos Panay, Microsoft’a 2004 yılında program yöneticisi olarak katıldı ve kısa mühlet sonra Surface geliştirme kısmının başına geçti. Şirkette geçirdiği 14 yılın akabinde 2018 yılında baş eser sorumlusu oldu ve akabinde Windows 11‘in geliştirilmesine liderlik etti.

Windows Un Arkasindaki Isim Panos Panay Microsoft Tan Ayriliyor168929 1

Yeri çabucak dolduruldu

Panay 2021 yılında Microsoft’un başkan yardımcısı olarak atandı ve şirketin üst seviye idare grubuna katıldı. Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya direkt danışmanlık yaptı. Şirkete büyük katkıları olan emektar isim artık mesleğinde yeni bir sayfa açacak.

Panos Panay’dan boşalan koltuğu 1992’den beri şirkette çalışan tüketici pazarlama müdürü Yusuf Mehdi devralacak. Kendisi, Windows ve Surface iş kollarıyla ilgilenecek. Organizasyonel değişim, Windows 11’e yapay zeka özellikleri ekleme çalışmalarını hızlandıran ve Windows 12‘yi önümüzdeki yıl çıkaracağı söylenen Microsoft için epeyce ağır bir periyoda denk geliyor.

İçerik
Blu TV Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Blu TV Abonelik İptali Nasıl Yapılır? - Blu TV birçok dizi ve filmin bir arada1

2 dk. 52 Okundu
İçerik
BMW’nin kablosuz şarjı iPhone 15’i bozuyor: İşte detaylar

BWM sahipleri, iPhone 15’i araçlarının kablosuz şarj pediyle şarj ettikten sonra NFC çipinin artık çalışmadığından1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
OnePlus’ın bir sonraki tableti OnePlus Pad Go olabilir

Geçtiğimiz Nisan ayında OnePlus Pad'i piyasaya süren OnePlus'ın şimdilerde yeni bir tablet üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.