KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Instagram’a yapay zeka ile fotoğraf düzenleme geliyor

Instagram A Yapay Zeka Ile Fotograf Duzenleme Geliyor169242 0 Görünüşe nazaran Meta, tüm eser ve hizmetlerine yapay zekayı getirme konusunda kendisine epeyce güveniyor. Meta, düzenlediği Connect etkinliğinde neredeyse her şeyiyle yapay zeka merkezli bir sistem kurduğunu gözler önüne serdi. Şirket, Connect etkinliğinde, Instagram için yeni yapay zeka fotoğraf düzenleme ve çıkartma oluşturma özelliklerini tanıttı.

Instagram Restyle ile tanışın

Restyle” ismi verilen araç, harika güçlendirilmiş bir yapay zeka filtresine benziyor. Özellik, kullanıcıların mevcut fotoğraflarını farklı görünümlere dönüştürmelerine imkan tanıyor. Şirket, “Oluşturmak istediğiniz manzaranın yeni görünümünü ve hissini tanımlamak için ‘sulu boya’ üzere bir tanımlayıcı yahut ‘dergi ve gazetelerden kolaj, yırtık kenarlar’ gibi daha detaylı bir istem yazmayı düşünün” açıklamasını yaptı. Restyle özelliğinin nasıl çalıştığını anlamak için aşağıdaki GIF’i izleyebilirsiniz.

Şirket ayrıyeten yapay zeka dayanaklı bir yeşil ekran özelliği olan “backdrop” isimli yeni bir aracın ön gösterimini yaptı. Kullanıcılar ilgili fotoğraflarını bu özellik ile önemli biçimde değiştirebiliyor. Mesela “etrafımı yavru köpekler ile çevir” istemi yazıldığında ilgili art plan uygulanmış imgenin yeni bir versiyonunu oluşturabiliyor. Şirket, restyle ve backdrop’un Instagram kullanıcılarına ne vakit sunulacağını söylemedi, lakin araçların “yakında” geleceğini söyledi.

Instagram A Yapay Zeka Ile Fotograf Duzenleme Geliyor169242 1 Hem art plan hem de tekrar şekillendirme kullanılarak oluşturulan gönderiler dolandırıcılık yahut karışıklık yaşanmaması için yapay zeka kullanımını gösteren bir etiketle paylaşılacak. Meta, etiketlerin nasıl görüneceğini paylaşmadı, lakin “Meta AI tarafından oluşturulan görüntü” yazan bilgi ekranları daha evvel Instagram’da görüldü.

Meta ayrıyeten Instagram’ın yanı sıra WhatsApp, Messenger ve Facebook Hikayeleri‘nde de kullanılabilecek olan yeni yapay zeka tarafından oluşturulan çıkartmaları da gösterdi. Bu özellik, kullanıcıların metin komutları aracılığıyla sohbetleri ve Öyküleri için süratli bir formda özel çıkartmalar oluşturmalarına imkan tanıyor. Meta, çıkartmaların “önümüzdeki ay içinde” İngilizce lisanında sunulacağını açıkladı.

İçerik
iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max fiyatıyla şaşırtabilir

iPhone 15 ve 15 Pro serisi yalnızca birkaç hafta evvel tanıtılmış olsa da, halefi olacak iPhone1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Microsoft’un Activision satın alımı İngiltere’den ön onay aldı!

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft'un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard anlaşmasına devam1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Turkcell, KKTC’de 3G’den 4.5G’ye geçiş yaptı

Uzun müddettir 4.5G’ye geçiş yapmaya çalışan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde merakla beklenen geçiş tamamlandı. Turkcell,1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.