KATEGORİLER
Kripto Al Sat

WhatsApp’a otomatik güvenlik kodu doğrulama özelliği geliyor

Whatsapp A Otomatik Guvenlik Kodu Dogrulama Ozelligi Geliyor168862 0 Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, Nisan ayında uygulamanın güvenliğini artırmayı amaçlayan birkaç yeni özelliği açıklamıştı. Ayrıyeten şirket, bu ek güvenlik özelliklerini önümüzdeki aylarda kullanıma sunmayı planladığını da açıklamıştı. Yakın bir vakitte ise bu güvenlik özelliklerinden birinin beta sürümünde kullanıma sunulduğu ortaya çıktı.

İşte WhatsApp’ın yeni özelliği: Otomatik güvenlik kodu doğrulama

WhatsApp,Android için WhatsApp beta 2.23.19.15 güncellemesi ile yenilenmiş bir şifreleme doğrulama ekranı sundu. Bu iyileştirmeler sayesinde ise uygulama, rastgele bir kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan iletilerin uçtan uca şifrelenip şifrelenmediğini otomatik olarak doğrulamaya çalışacak.

Whatsapp A Otomatik Guvenlik Kodu Dogrulama Ozelligi Geliyor168862 1 Üstteki ekran imgesinden de görüldüğü üzere güvenli bir ilişki kullanıp kullanmadığınızı denetim ederek konuşmalarınızın genel güvenliği ve kapalılığı artırılıyor. Anahtar Şeffaflığı isimli bu süreç ile birlikte otomatik doğrulamanın başarısız olması yahut kullanılamaması durumunda WhatsApp, kullanıcılara manuel doğrulama özelliğini sunmaya devam edecek.

Anahtar şeffaflık süreciyle birlikte otomatik güvenlik kodu özelliğinin sunulması, uçtan uca şifreleme doğrulamasını daha erişilebilir ve daha süratli hâle getiriyor. Son olarak şimdilik test evresinde olan özelliğin yakında genel kullanıma sunulması bekleniyor.

İçerik
Samsung Galaxy A25 netleşti: İşte özellikleri

Bildiğiniz üzere Samsung, Galaxy A serisi eser yelpazesini daima olarak güncellemeye devam ediyor. Niketim bir1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Huawei orta sınıf 5G telefon pazarına yeniden girmeye hazırlanıyor

Huawei, Kirin 9000s ve Mate 60 serisiyle tarihi bir atılım yapmayı başarmıştı. Firma büsbütün kendi1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Kapanan hat nasıl açılır? Turkcell & Vodafone & Türk Telekom kapanan hattı açtırma

Akıllı telefonlar genelde bir fizikî SIM, bir de eSIM ile çalışmakta. Çizginiz faturalı yahut her1

5 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.