KATEGORİLER
Kripto Al Sat

WhatsApp’a otomatik güvenlik kodu doğrulama özelliği geliyor

Whatsapp A Otomatik Guvenlik Kodu Dogrulama Ozelligi Geliyor168862 0 Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, Nisan ayında uygulamanın güvenliğini artırmayı amaçlayan birkaç yeni özelliği açıklamıştı. Ayrıyeten şirket, bu ek güvenlik özelliklerini önümüzdeki aylarda kullanıma sunmayı planladığını da açıklamıştı. Yakın bir vakitte ise bu güvenlik özelliklerinden birinin beta sürümünde kullanıma sunulduğu ortaya çıktı.

İşte WhatsApp’ın yeni özelliği: Otomatik güvenlik kodu doğrulama

WhatsApp,Android için WhatsApp beta 2.23.19.15 güncellemesi ile yenilenmiş bir şifreleme doğrulama ekranı sundu. Bu iyileştirmeler sayesinde ise uygulama, rastgele bir kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan iletilerin uçtan uca şifrelenip şifrelenmediğini otomatik olarak doğrulamaya çalışacak.

Whatsapp A Otomatik Guvenlik Kodu Dogrulama Ozelligi Geliyor168862 1 Üstteki ekran imgesinden de görüldüğü üzere güvenli bir ilişki kullanıp kullanmadığınızı denetim ederek konuşmalarınızın genel güvenliği ve kapalılığı artırılıyor. Anahtar Şeffaflığı isimli bu süreç ile birlikte otomatik doğrulamanın başarısız olması yahut kullanılamaması durumunda WhatsApp, kullanıcılara manuel doğrulama özelliğini sunmaya devam edecek.

Anahtar şeffaflık süreciyle birlikte otomatik güvenlik kodu özelliğinin sunulması, uçtan uca şifreleme doğrulamasını daha erişilebilir ve daha süratli hâle getiriyor. Son olarak şimdilik test evresinde olan özelliğin yakında genel kullanıma sunulması bekleniyor.

İçerik
Windows Copilot’u denedik: Neleri ne kadar doğru yapabiliyor?

Microsoft, 26 Eylül’de yayınlanan Windows 11 22H2 (KB5030310) güncellemesiyle birlikte işletim sisteminde esaslı değişikliklere gitti.1

5 dk. 2 Okundu
İçerik
Corsair’den açık kasa tasarımlı oyuncu kulaklığı

Son devirde daha âlâ akustik elde edebilmek ismine kulak üstü oyuncu kulaklıklarının art kısımlarının açık1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Starfield yükselişini sürdürüyor, mod araçları seneye

Son yılların en çok beklenen oyunları ortasında yer alan Starfield hakettiği ilgiyi görmeye devam ediyor.1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.