KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yıllardır beklenen Paint özelliği nihayet geldi

Yillardir Beklenen Paint Ozelligi Nihayet Geldi168579 0 Microsoft, son birkaç güncellemede Paint için ham ömür kalitesi hem de özellik seviyesinde iyileştirmeler sağladı. Artık ise yazılım devi, Paint’te yeni bir arka plan kaldırma aracını test ediyor. Bu özellik şu anda Canary ve Dev Channel‘lardaki Windows Insider’lara (sürüm 11.2306.30.0) sunuluyor. Bu özellik sayesinde tek bir tıklama ile fotoğrafın art planı kaldırılabilecek.

Paint’e art plan kaldırma özelliği geliyor

Eğer halihazırda bir Windows test kullanıcısıysanız aracı kullanmak için rastgele bir resmi Paint ile açabilir ve akabinde Paint’in araç çubuğunun sol tarafındaki art plan kaldırma düğmesine basarak art plan kaldırma sürecini yapabilirsiniz.

Arka plan kaldırma süreci büsbütün otomatik ve tek tık ile gerçekleşiyor. Münasebetiyle Paint, görseldeki ana nesneyi otomatik olarak algılayarak art planı kaldırma sürecini uyguluyor. Toplumsal medyada da gördüğüm kadarıyla bu süreç epeyce düzgün çalışıyor. Bununla birlikte Microsoft, art planın kaldırmak istediğiniz kısmını manuel olarak da seçebileceğinizi belirtiyor.

Paint’e art plan kaldırma özelliğinin eklenmesi uygulamayı hiç elbet daha da kullanışlı hale getirecek. Paint’i kırpma, tekrar boyutlandırma ve açıklama ekleme üzere süratli fotoğraf düzenlemeleri için sık sık kullansam da, art planı benim yerime kaldırmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak zorunda kalıyorum ve bunların kimilerini kullanmak hem o kadar kolay değil hem de pratik değil.

Paint’in geleceği

Ek olarak Microsoft’un Paint ile işi şimdi bitmedi. Microsoft’un Paint içinde bir metinden imaja görsel oluşturucuyu da test ettiği bildiriliyor. Bildiğiniz üzere Bing Sohbet aracılığıyla Microsoft, yapay zeka sayesinde istediğiniz görseli oluşturabiliyor. Muhtemelen bu tip bir ekleme yapılacak ki bu da çok büyük bir özellik olur.

İçerik
Parker Güneş Sondası, insanlar tarafından yapılan bir nesnenin çıktığı en yüksek hıza ulaştı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'ne (NASA) bağlı Parker Güneş Sondası, insanlar tarafından yapılan bir objenin1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Bilim insanları Ay’ın içinde ne olduğunu doğruladı

Mayıs ayında yayınlanan kapsamlı bir araştırma, Ay'ın iç çekirdeğinin aslında demire benzer bir yoğunluğa sahip1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
iPhone 15 ekranını Samsung üretecek: BOE standartları karşılayamadı!

Apple, yeni iPhone 15 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. TSİ 20.00’de başlayacak Heyecapcanlı etkinliğinde iPhone 15, 151

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.