KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Vodafone Türkiye’nin deprem bölgesindeki teknoloji sınıfı sayısı 4’e yükseldi

Vodafone Un Deprem Bolgesindeki Teknoloji Sinifi Sayisi 4 E Cikti168361 0 Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle yürütülen “Yarını Kodlayanlar” toplumsal sorumluluk projesinin yeni etabı olarak hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar Toplumsal Hayata Destek” projesi ile depremzede çocuklara takviye olmak amaçlanıyor.

Proje kapsamında zelzele bölgesine açılan konteyner sınıf sayısı 4’e ulaştı. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ın arından Malatya ve Hatay’da teknoloji sınıfları hayata geçirildi.

Ayrıca konteyner teknoloji sınıfına ulaşma imkanı olmayan çocuklara gezici eğitim çadırı ile dayanak sağlanıyor. Gezici Eğitim çadırı, sarsıntıdan etkilenen 11 vilayetteki köy, çadırkent ve konteyner kentleri ziyaretine devam ediyor.

Konteyner sınıflarda ve gezici eğitim çadırında 7-14 yaş ortası çocuklar için müzik ve masal atölyeleri, kodlama eğitimleri ve çeşitli toplumsal etkinlikler düzenleniyor; oyun terapisiyle psikososyal dayanak sağlanıyor. Proje kapsamında liseli gençlere yönelik olarak düzenlenecek “Afete Teknolojik Tahliller Hackathonu” ile yapay zeka ve öteki teknolojiler kullanılarak afet konusunda tahlil üretilmesi de sağlanacak. Bugüne kadar 23 bini aşkın çocuğa ulaşılan projede son amaç 100 bin çocuğa ulaşmak.

Vodafone Un Deprem Bolgesindeki Teknoloji Sinifi Sayisi 4 E Cikti168361 1

Konteyner sınıflarda haftanın belirli günlerinde teknoloji atölyeleri, masal-kitap atölyeleri, sanat atölyeleri, ritim atölyeleri ve sinema saatleri düzenleniyor. Bu atölyelerde en çok iştirak ve talep teknoloji atölyelerine oluyor. Teknoloji atölyeleri 18 yaş altı her çocuğun katılabileceği formda farklı günlerde düzenleniyor ve atölye içeriklerinde kodlama eğitimleri, Makey Makey, STEM aktiviteleri oluyor. Atölyeler haricinde var olan eksikliğin giderilmesi ve güzelleştirilmesi emeliyle hiç bilgisayarla tanışmamış farklı yaş kümesinden çocuklarla birlikte bilgisayar kullanımı üzerine atölyeler de yapılıyor. Konteyner sınıflarda ayrıyeten, lise öğrencilerine yönelik test çözme oturumları gerçekleştiriliyor ve çalışabilecekleri uygun bir ortam sunuluyor.

İçerik
ASUS ROG Phone 8 Ultimate, tanıtımdan önce rekor kırdı

Akıllı telefon pazarında oyuncu odaklı ROG Phone modelleri ile varlık gösteren ASUS, geçtiğimiz Haziran ayında tanıtılan1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Satürn’ün halkaları çarpışan iki uydunun kalıntıları olabilir

Yakın vakitte yayınlanan bir çalışma, Satürn'ün halkalarının birkaç yüz milyon yıl önce iki buzlu uydunun1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Gaming mouse önerisi arayanlar için en iyi mouse’lar (2023)

Hızlı yansıma müddetleri, düşük gecikme ve art geriye atılan “headshotlar” istiyorsanız en âlâ mouse’a gereksiniminiz1

16 dk. 16 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.