KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Vodafone Türkiye’nin deprem bölgesindeki teknoloji sınıfı sayısı 4’e yükseldi

Vodafone Un Deprem Bolgesindeki Teknoloji Sinifi Sayisi 4 E Cikti168361 0 Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle yürütülen “Yarını Kodlayanlar” toplumsal sorumluluk projesinin yeni etabı olarak hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar Toplumsal Hayata Destek” projesi ile depremzede çocuklara takviye olmak amaçlanıyor.

Proje kapsamında zelzele bölgesine açılan konteyner sınıf sayısı 4’e ulaştı. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ın arından Malatya ve Hatay’da teknoloji sınıfları hayata geçirildi.

Ayrıca konteyner teknoloji sınıfına ulaşma imkanı olmayan çocuklara gezici eğitim çadırı ile dayanak sağlanıyor. Gezici Eğitim çadırı, sarsıntıdan etkilenen 11 vilayetteki köy, çadırkent ve konteyner kentleri ziyaretine devam ediyor.

Konteyner sınıflarda ve gezici eğitim çadırında 7-14 yaş ortası çocuklar için müzik ve masal atölyeleri, kodlama eğitimleri ve çeşitli toplumsal etkinlikler düzenleniyor; oyun terapisiyle psikososyal dayanak sağlanıyor. Proje kapsamında liseli gençlere yönelik olarak düzenlenecek “Afete Teknolojik Tahliller Hackathonu” ile yapay zeka ve öteki teknolojiler kullanılarak afet konusunda tahlil üretilmesi de sağlanacak. Bugüne kadar 23 bini aşkın çocuğa ulaşılan projede son amaç 100 bin çocuğa ulaşmak.

Vodafone Un Deprem Bolgesindeki Teknoloji Sinifi Sayisi 4 E Cikti168361 1

Konteyner sınıflarda haftanın belirli günlerinde teknoloji atölyeleri, masal-kitap atölyeleri, sanat atölyeleri, ritim atölyeleri ve sinema saatleri düzenleniyor. Bu atölyelerde en çok iştirak ve talep teknoloji atölyelerine oluyor. Teknoloji atölyeleri 18 yaş altı her çocuğun katılabileceği formda farklı günlerde düzenleniyor ve atölye içeriklerinde kodlama eğitimleri, Makey Makey, STEM aktiviteleri oluyor. Atölyeler haricinde var olan eksikliğin giderilmesi ve güzelleştirilmesi emeliyle hiç bilgisayarla tanışmamış farklı yaş kümesinden çocuklarla birlikte bilgisayar kullanımı üzerine atölyeler de yapılıyor. Konteyner sınıflarda ayrıyeten, lise öğrencilerine yönelik test çözme oturumları gerçekleştiriliyor ve çalışabilecekleri uygun bir ortam sunuluyor.

İçerik
Bakan Koca’dan Eris varyantı açıklaması: Kısıtlama gelecek mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Eylül’de yaptığı açıklamada Türkiye’de 9 şahısta Covid-19’un Eris varyantının görüldüğünü1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Bataryalarda devrim: Çin, daha önce hiç görülmemiş bir cevher keşfetti

Çinli bilim insanları, üstün iletken özellikleri nedeniyle ilgi gören az bir toprak elementi içeren ve1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Google, iPhone’larda olmak için Apple’a bir servet döküyor!

Google’ın iOS aygıtlarda varsayılan arama motoru pozisyonunu teminat altına almak için Apple ile bir mutabakatı1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.