KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iOS 17’de büyük hata: Kapatılan gizlilik ayarları otomatik açılıyor!

Ios 17 De Buyuk Hata Kapatilan Gizlilik Ayarlari Aciliyor169112 0 iPhone kullanıcılarının şikayetine nazaran, yeni iOS 17 sürümü mevcut zımnilik ayarlarında müsaadesiz değişiklik yapıyor. Apple, şikayetleri araştırdığını söylüyor. İşte ayrıntılar:

iOS 17’ye güncelleme sonrası otomatik açılıyor

Bazı kullanıcılar, zımnilik ayarlarında kapattıkları Değerli Pozisyonlar ve iPhone Tahlil seçeneğinin iOS 17’ye güncelledikten sonra otomatik olarak açıldığını rapor etti. iOS 17, bu değişikliği kullanıcıdan izinsiz biçimde ve hiçbir ihtar göstermeden yapıyor. Apple, iOS 17’ye güncelleme sonrasında bu ayarların değişmemesi gerektiğini ve birtakım iPhone’ları etkileyen bu durumu araştırdıklarını söylüyor.

Önemli Pozisyonlar ve iPhone Analizi

Apple, Önemli Konumlar’ın uçtan uca şifrelendiğini, Apple tarafından dahi okunamadığını söylüyor. Bu özellik, öncelikli olarak en son gittiğiniz yerleri takip etmek için kullanılıyor. Kestirimi trafik yönlendirmesi, uygulama teklifleri, Fotoğraflar uygulamasındaki Anılar için de bu pozisyon dataları kullanılıyor. Güvenlik araştırmacılarına nazaran kıymetli pozisyonlar aygıt içinde saklansa da sık gidilen pozisyonlarla ilgili ayrıntılı bilgileri kaydettiğinden berbata kullanılabilir.

iPhone Analizi seçeneğine gelince, raporlar kullanıcı kimliğini belirlemese de pozisyon bilgileri tahlil raporlarına dahil edildiğinden saklılığa tesirleri olabilir. Ayarlar – Saklılık ve Güvenlik – Pozisyon Servisleri – Sistem Servisleri altındaniki seçeneğin de kapatılması öneriliyor.

İçerik
Ticaret Bakanlığı, ChatGPT ile oluşturulan reklamlara ceza kesti

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Reklam Kurulu, yapay zeka tarafından oluşturulan reklamları birinci kere mercek altına aldı.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Tarihi an: Yapay zekalı pop şarkıcısı ile albüm anlaşması imzalandı

Yapay zeka özelinde tarihi anlara tanıklık ediyoruz. Artık eminiz ki, çok uzak olmayan bir gelecekte1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Honor Watch 4 Pro hücresel bağlantı ile duyuruldu

Honor Watch 4 Pro akıllı saat modeli şık görünümünün yanı sıra kalp aritmisini bile tespit1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.