KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iOS 17’de büyük hata: Kapatılan gizlilik ayarları otomatik açılıyor!

Ios 17 De Buyuk Hata Kapatilan Gizlilik Ayarlari Aciliyor169112 0 iPhone kullanıcılarının şikayetine nazaran, yeni iOS 17 sürümü mevcut zımnilik ayarlarında müsaadesiz değişiklik yapıyor. Apple, şikayetleri araştırdığını söylüyor. İşte ayrıntılar:

iOS 17’ye güncelleme sonrası otomatik açılıyor

Bazı kullanıcılar, zımnilik ayarlarında kapattıkları Değerli Pozisyonlar ve iPhone Tahlil seçeneğinin iOS 17’ye güncelledikten sonra otomatik olarak açıldığını rapor etti. iOS 17, bu değişikliği kullanıcıdan izinsiz biçimde ve hiçbir ihtar göstermeden yapıyor. Apple, iOS 17’ye güncelleme sonrasında bu ayarların değişmemesi gerektiğini ve birtakım iPhone’ları etkileyen bu durumu araştırdıklarını söylüyor.

Önemli Pozisyonlar ve iPhone Analizi

Apple, Önemli Konumlar’ın uçtan uca şifrelendiğini, Apple tarafından dahi okunamadığını söylüyor. Bu özellik, öncelikli olarak en son gittiğiniz yerleri takip etmek için kullanılıyor. Kestirimi trafik yönlendirmesi, uygulama teklifleri, Fotoğraflar uygulamasındaki Anılar için de bu pozisyon dataları kullanılıyor. Güvenlik araştırmacılarına nazaran kıymetli pozisyonlar aygıt içinde saklansa da sık gidilen pozisyonlarla ilgili ayrıntılı bilgileri kaydettiğinden berbata kullanılabilir.

iPhone Analizi seçeneğine gelince, raporlar kullanıcı kimliğini belirlemese de pozisyon bilgileri tahlil raporlarına dahil edildiğinden saklılığa tesirleri olabilir. Ayarlar – Saklılık ve Güvenlik – Pozisyon Servisleri – Sistem Servisleri altındaniki seçeneğin de kapatılması öneriliyor.

İçerik
Pentagon UFO’lar hakkındaki bilgileri ve görüntüleri halka açtı: İşte web adresi

ABD Savunma Bakanlığı UFO'lar hakkında bilgi ve görüntüler içeren bir web sitesi açtı. Artık dileyen1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Telefon SIM kartı okumuyor ne yapmalıyım? İşte SIM kart yok hatası çözümü

iPhone ve Android telefonlarda en sık karşılaşılan problemlerden birisi de “SIM kart yok” yanılgı iletisidir.1

6 dk. 8 Okundu
İçerik
Google, Youtube uğruna bir uygulamanın daha fişini çekiyor!

Bildiğiniz üzere Google, kimi değerli hizmetlerini kapatırken kimilerini ise birleştirmeye karar veriyor. Bu karardan son1

1 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.