KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Teknoloji liderleri yapay zeka için kapalı kapılar ardında ABD ile görüşecek

Ust Duzey Teknoloji Liderleri Yapay Zeka Icin Abd Ile Gorusecek168752 0 ABD hükümetinin kapsamlı bir yapay zeka düzenlemesi üzerinde çalıştığı biliniyor. ABD senatörleri ve yasa yapıcılar husus hakkında ilerleme kaydederken birebir vakitte teknoloji başkanları de yeni yapay zeka düzenlemesine dahil olmak ve teknolojik gelişmeleri yakından incelemek istiyor. Bu bağlamda, üst seviye teknoloji liderlerinin kapalı kapılar arkasında bugün, ABD senatörleriyle bir ortaya geleceği aktarıldı.

Tarihi yapay zeka toplantısı

Katılacaklar ortasında Tesla ve X CEO’su Elon Musk, Meta CEO’su Mark Zuckerberg ve Microsoft kurucusu Bill Gates de bulunuyor. OpenAI CEO’su Sam Altman da dahil olmak üzere çeşitli yapay zeka şirketlerinin önderleri de görüşmeye katılacak. Yapılacak toplantı, ABD’nin yapay zeka yasası oluşturmak için yürüttüğü büyük bir teşebbüsün kesimi olacak.

Ust Duzey Teknoloji Liderleri Yapay Zeka Icin Abd Ile Gorusecek168752 1 “AI Insight Forums” olarak isimlendirilen toplantı öncesinde kanun yapıcıların tıp, eğitim ve ulusal güvenlik alanlarındaki yapay zeka teknolojinin risklerine odaklanacağı belirtildi. Toplantı, ABD’nin önde gelen teknoloji başkanlarının yakın geçmişteki en büyük buluşmalarından biri olacak. Yapılacak özel toplantı iki oturum formunda işlenecek ve her biri iki ile üç saat kadar sürecek. Oturumlar kapsamında 20’den fazla teknoloji uzmanının senatörlere hitap etmesi bekleniyor. Üstte belirttiklerimizin dışında toplantılara katılacak öteki teknoloji başkanları ortasında Google CEO’su Sundar Pichai ve şirketin eski CEO’su Eric Schmidt, Microsoft CEO’su Satya Nadella ve IBM CEO’su Arvind Krishna yer alıyor.

Teknoloji önderleri yapay zekanın risklerinden lisanslanmasına, eğitimden tıp alanına uzanan geniş kullanımına kadar pek çok alanda fikirlerini beyan edecek. Ayrıyeten sivil toplum kuruluşlarının önderleri de tekrar toplantılarda dinlenecek.

Süreç kuvvetli olacak

Yapay zekanın rastgele bir paydasında bulunanlar bile bir düzenlemenin kural olduğu konusunda hemfikir. Bu ivmeye karşın, Kongre yapay zeka mevzuatını hazırlamak için çetin bir çabayla karşı karşıya. Tarihî olarak, kanun koyucular internetten toplumsal medyaya kadar yeni ortaya çıkan teknolojileri düzenlemekte zorlanmışlardır.

Yapay zeka süratle ilerlerken hem ABD Kongre’sinde hem de öbür ülkelerin meclisinde yapay zeka konusunda uzman açığı var, bu da birçok üyeyi tıpkı anda teknolojiyi düzenlemeye çalışırken teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek zorunda bırakıyor. Bu durum da süreci zora sokuyor.

İçerik
Logitech G katlanabilir yarış kokpitini duyurdu

Farklı oyunlarda kullanılan pedal, direksiyon ve uçuş simülasyonları bilhassa yayıncılığın gelişmesi ile birlikte yükselişe geçti.1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
ABD Ticaret Bakanı: Huawei’nin çip konusundaki ilerlemeleri “rahatsız edici”

ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo, ABD Senatosu Ticaret Komitesi huzurunda yapılan bir oturumda, Huawei'nin çip1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Samsung, dünyanın ilk LPCAMM belleğini duyurdu: Yüzde 60 daha az alanda 128GB kapasite!

Samsung bugün, LPDDR5X belleği standart bellekten daha küçük, daha süratli ve daha verimli bir pakette1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.