KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Vivo, 1 Kasım’da önemli duyurular yapacak

Vivo 1 Kasim Da Onemli Duyurular Yapacak169801 0 Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, 1 Kasım‘da Geliştirici Konferansı’nı düzenleyeceğini duyurdu. Aktiflik sırasındaki en değerli duyurulardan biri, Vivo’nun en son Android 14’e dayanan OriginOS 4 kullanıcı arayüzü olacak. Firmanın konferans esnasında diğer duyurular da yapması bekleniyor.

OriginOS 4’ten neler beklemeliyiz?

Bilindiği üzere OriginOS kullanıcı arayüzü Çin’de piyasaya sürülen Vivo ve iQOO telefonlarıyla sonlu iken, şirket akıllı telefonları için global pazarda FunTouch OS‘yi sunuyor. Vivo geçtiğimiz günlerde Hindistan için Android 14 tabanlı FunTouch OS 14’ü aslında tanıtmıştı.

FunTouch OS 14, genel kullanıcı tecrübesini geliştirmek için değerli iyileştirmeler getiriyor. Smooth Envision’ın tanıtımı, kalıcı süreçleri azaltarak ve RAM kullanımını artırarak sistem performansını optimize ederken, 8 GB yahut daha fazla belleğe sahip aygıtlar için 600 MB’a kadar ekstra RAM alanı ekliyor. App Retainer özelliği, beyaz listedeki uygulamaların sıkıntısız çoklu vazife için son durumlarına geri yüklenmesini sağlıyor. Motion Blur, 60Hz yenileme suratına sahip ekranlarda bile daha yumuşak görsel geçişler oluşturmak için kullanılıyor ve akıcılıkta yüzde 18,7’lik bir düzgünleşme sunuyor. Geliştirilmiş çoklu vazife özellikleri ortasında 12 adede kadar etkin pencereyi destekleyen yükseltilmiş küçük pencere özelliği de işletim sistemine entegre ediliyor.

FunTouch OS 14 ile gelen tüm özellikler kimi geliştirmelerle OriginOS 4’e aktarılacak. OriginOS 4 ile gönderilecek birinci telefonlar iQOO 12 serisi ve X100 amiral gemileri olacak. Öte yandan Vivo’nun aktiflik sırasında taşınabilir platformlar için kendi geliştirdiği yapay zekayı ve IoT aygıtları için şirket içi yeni işletim sistemini tanıtması bekleniyor.

İçerik
Galaxy Ring bekleyenlere kötü haber: Bekleyiş sürecek

Bildiğiniz gibi Samsung, giyilebilir teknolojilere olan yatırımlarını sürdürüyor. O denli ki bunlar arasında bir akıllı yüzük modeli1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Android 14 güncellemesi alacak yeni Xiaomi telefonlar belli oldu

Bildiğiniz üzere Xiaomi, Android 14 tabanlı MIUI 15 güncellemesi için çalışmalara başladı. Bu bağlamda halihazırda beta1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple TV kullanıcıları için faydalı iOS 17 özelliği ortaya çıktı

Apple TV’lerde uzun müddettir USB ilişki noktası bulunmuyor. Bu, Apple TV’de bir sorun yaşamanız durumunda1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.