KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nvidia, İsrail’deki son derece önemli yapay zeka zirvesini iptal etti

Nvidia Israil Deki Yapay Zeka Zirvesini Iptal Etti169569 0 Birkaç hafta evvel Nvidia, şirketin CEO’su Jensen Huang‘ın Yapay Zeka Zirvesi (AI Summit) kapsamında bir açılış konuşması yapmasının planlandığına dair bir duyuru yapmıştı. İsrail‘de gerçekleştirilecek olan bu aktiflik Nvidia tarafından yapay zekâ alanındaki en son gelişmelere odaklanmak üzere özel olarak düzenlenecekti. Lakin firma için hayli değerli olan tepe iptal edildi.

Nvidia’nın yapay zeka aktifliği iptal edildi

Nvidia AI Summit, firma için hayli kıymetliydi çünkü hem Huang’ın hem de yetkililerin bilhassa grafik teknolojileri aracılığıyla yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerine yaptıkları kıymetli yatırımlardan aktiflik kapsamında bahsetmesi bekleniyordu. Firmanın gelecek planlarına dair sinyalleri de yeniden burada vereceği düşünülüyordu.

Ancak Hamas’in saldırısı sonrası tekrardan patlak veren Filistin-İsrail savaşı ışığında Nvidia, bu etkinliği iptal etme üzere sıkıntı bir karar aldı. Bu iptalin ana nedeni iştirakçilerin güvenliğinin sağlanması olurken Nvidia tarafından aktifliğin ne vakit yapılacağına dair rastgele bir açıklama yapılmadı. Misal halde aktifliğin alternatif olarak kaydedilip kaydedilmeyeceği yahut canlı yayınlanıp yayınlanmayacağı da belgisiz.

15 ve 16 Ekim tarihlerinde iki gün sürecek tepeye, dünyanın en dinamik teknoloji merkezlerinden birinden gelen 2.500’den fazla geliştirici, araştırmacı ve karar vericinin katılması bekleniyordu. Nvidia, aktiflik için birçoğu yapay zekaya odaklanan 6.000’den fazla startup ile gelişen bir startup ekosistemine sahip olan İsrail’i seçmişti.

İçerik
Termometreli akıllı telefon Google Pixel 8 Pro tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

Google Pixel 8 serisi resmî olarak tanıtıldı. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, en yeni1

3 dk. 4 Okundu
İçerik
Amazon Prime Gaming Eylül 2023 oyunları: 1.200TL değerinde 7 oyun hediye

Amazon'un Prime üyelerine aylık olarak verdiği fiyatsız oyunların Eylül ayı listesi açıklandı. Önümüzdeki ay Prime1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Microsoft uygulama mağazası yenilendi: İşte yeni tasarım

Yenilenen Microsoft uygulama mağazası birinci olarak Canary ve Dev Channel Insider kullanıcılarına açıldı. Mağazanın resmî1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.