KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nvidia, İsrail’deki son derece önemli yapay zeka zirvesini iptal etti

Nvidia Israil Deki Yapay Zeka Zirvesini Iptal Etti169569 0 Birkaç hafta evvel Nvidia, şirketin CEO’su Jensen Huang‘ın Yapay Zeka Zirvesi (AI Summit) kapsamında bir açılış konuşması yapmasının planlandığına dair bir duyuru yapmıştı. İsrail‘de gerçekleştirilecek olan bu aktiflik Nvidia tarafından yapay zekâ alanındaki en son gelişmelere odaklanmak üzere özel olarak düzenlenecekti. Lakin firma için hayli değerli olan tepe iptal edildi.

Nvidia’nın yapay zeka aktifliği iptal edildi

Nvidia AI Summit, firma için hayli kıymetliydi çünkü hem Huang’ın hem de yetkililerin bilhassa grafik teknolojileri aracılığıyla yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerine yaptıkları kıymetli yatırımlardan aktiflik kapsamında bahsetmesi bekleniyordu. Firmanın gelecek planlarına dair sinyalleri de yeniden burada vereceği düşünülüyordu.

Ancak Hamas’in saldırısı sonrası tekrardan patlak veren Filistin-İsrail savaşı ışığında Nvidia, bu etkinliği iptal etme üzere sıkıntı bir karar aldı. Bu iptalin ana nedeni iştirakçilerin güvenliğinin sağlanması olurken Nvidia tarafından aktifliğin ne vakit yapılacağına dair rastgele bir açıklama yapılmadı. Misal halde aktifliğin alternatif olarak kaydedilip kaydedilmeyeceği yahut canlı yayınlanıp yayınlanmayacağı da belgisiz.

15 ve 16 Ekim tarihlerinde iki gün sürecek tepeye, dünyanın en dinamik teknoloji merkezlerinden birinden gelen 2.500’den fazla geliştirici, araştırmacı ve karar vericinin katılması bekleniyordu. Nvidia, aktiflik için birçoğu yapay zekaya odaklanan 6.000’den fazla startup ile gelişen bir startup ekosistemine sahip olan İsrail’i seçmişti.

İçerik
Yeni Intel Arc ve Iris sürücüleri paylaşıldı: İki kata kadar artış sunuyor

Arc Alchemist GPU ailesi ile masaüstü ekran kartı rekabetine dahil olan Intel, hem Arc hem de1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
Beş temel tat duyumuza bir yenisi daha ekleniyor: Amonyum klorür

Tat, yutulan kimyasallar lisan ve damakta bulunan özel tat reseptör hücreleri (TRC'ler) ile etkileşime girdiğinde1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Xiaomi 13T Pro, 16 Eylül’de geliyor: İşte kilit özellikleri

Xiaomi 13T Pro’nun global lansmanı 16 Eylül’de gerçekleşecek. Tanıtım aktifliğine az kala telefonun tüm teknik1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.