KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bir sonraki telefonunuz kendi kendini onarabilir: Nasıl mı?

Bir Sonraki Telefonunuz Kendi Kendini Onarabilir Nasil Mi169727 0 Günümüzde akıllı telefonlar, hayatımızın vazgeçilmez bir modülü olmuş durumda. Dayanıklılık kelam konusu olduğunda ise hepimiz harici ekran gözetici tahlillerine yöneliyoruz. Fakat bu durum çok yakında değişebilir. Analist firması CCS Insight, 2024 ve sonrasında çıkacak teknolojik gelişmeler listesinde değerli bir detaya yer verdi. Buna nazaran bir sonraki akıllı telefonunuz, ekran panelini kendi kendine tamir edebilir.

Bir sonraki telefonunuz kendi ekranını onarabilir

Analist firması CCS Insight, ”kendi kendini onaran” ekranlara sahip telefonların 2028 yılına kadar piyasaya çıkacağını düşünüyor. Bu noktada net bir tarih paylaşılmamış olsa da, en az beş yıl içinde üretime başlanacağı belirtildi. Kelam konusu rapora göre bu teknoloji, Android yahut iPhone ekranınızın yüzeyindeki ”nano kaplama” yoluyla mümkün olacak.

Bilimsel olarak telefon ekranınız çizildiğinde nano kaplama hava ile tepkiye girecek ve bu sayede yeni bir materyalin oluşması sağlanacak. Kısaca, çizilen yüzeyin tekrar doldurulması hedefleniyor. Bu bilgiler, sizlere bilim kurgu sinemalarını andırıyor olabilir lakin değil. Niketim sırf ufak çiziklerden bahsediyoruz.

CCS Insight analisti Ben Wood, “Bu bilim kurgunun alanına girmiyor. Yapılabilir. İnsanların şu anda üzerinde çalıştığı kimi yeni teknolojiler var ve güya bu, insanların deneyebileceği öbür şeylerden biri üzere görünüyor. Parçalanan ekranların mucizevi bir halde geri gelmesinden bahsetmiyoruz. Bunların hepsi yalnızca küçük kozmetik çizikler,” dedi 

Daha evvel de kullanıldı

Ayrıca kendi kendine tamiratı birinci kere duymuyoruz. 2013 yılında LG tarafından tanıtılan LG Flex, çiziklerin bir müddet sonra kaybolmasını sağlayan özel bir art kapağa sahipti. Bu gelişme, hidrojen atomlarından oluşan bir kaplama ve kendilerini eşit uzaklıklarda tekrar düzenlemesi ile sağlandı. Hasebiyle Android ve iPhone’ların kendi kendini onaran ekranlarla gelebileceğini söylemek mümkün. Lakin tüm bunlar için bir mühlet daha beklememiz gerekecek.

İçerik
Media Markt Denizbank Kredi Hesaplama

Media Markt Denizbank Kredi Hesaplama - Media Markt kredi imkanı; Tüketicilerin Media Markt’tan yapacağı tüm1

3 dk. 15 Okundu
İçerik
OnePlus Pad Go’nun ilk resmi görüntüsü yayınlandı: İşte tasarımı

OnePlus birinci tabletini geçtiğimiz Şubat ayında tanıtmıştı. Çinli üretici artık ise OnePlus Pad Go isimli1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
WhatsApp Kanallar dünya geneline yayılıyor

Telegram platformundan aşina olduğumuz Kanal konsepti yakın periyotta WhatsApp üzerinde de testlere başlamıştı. Meta bu1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.