KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Vergi Dairesi Maaş Hesabına Bloke Koyabilir mi?

İçindekiler

Vergi Dairesi Maaş Hesabına Bloke Koyabilir mi? – Ödemesi geciken veya ödemediğiniz herhangi bir vergi borcunuz varsa vergi dairesi belirli bir süre sonra hakkınızda işlem başlatır. Bu işlemlerde çoğu kişi vergi dairesi maaş hesabına bloke koyabilir mi sorusunu merak etmektedir. Vergi dairesi maaş hesabına bloke koyabilir mi sorusunun cevabıysa E-haciz yapılabilir olacaktır. Vergi dairesi maaş hesabına bloke koyabilir mi konusunda koyabilir fakat nafaka alacaklarında tamamen haciz konulmaz. Vergi dairesinin maaş hesabınıza bloke koyduğunu fark ederseniz yazılı bir şekilde dilekçe yazarak bu konuda başvuru yapmalısınız. Ardından çalıştığınız bankanızın maaş hesabıdır yazısını içeren bir belge alınmasını sağlayınız.

Vergi Dairesi Maaş Hesabı Bloke Kaldırma Dilekçesi

Vergi dairesi borcunuzu kaldırmak için bankayla iletişime geçebilirsiniz. Blokenin esas nedenini öğrendikten sonra bununla alakalı olan resmi makamlara başvuru yapmanız gerekebilir. Vergi dairesinden gelen bir borcunuz varsa borcun yapılandırılmasını talep edebilirsiniz. Ödenemeyecek tutarda bir borcunuz bulunuyorsa resmi bir dilekçe yazarak bu konuda devlet dairesine maaş hesabınızın içerisinden borcun ödenmesi koşuluyla maaş hesabınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Bu şekilde ödeme yaparak borcunuzu kapatabilirsiniz.

Maaş Hesabına Bloke Konulamaz Yargıtay Kararı Mı?

Yargıtay bu konuda 2018 tarihinde bir karar vermiştir. Bu karara göre maaş hesabına bloke konabilir. Bloke konulması için öncelikle haciz kararının çıkması gerekmektedir. Bu işlemler neticesinde bloke işlemleri uygulanabilir. Ancak bloke konulan hesap maaş hesabıysa borcun belli bir kısmını ödemek koşuluyla tamamına haciz konulamaz. Dolayısıyla bloke olma durumu yoktur.

Takipli Vergi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Günümüzde vergi borçlarını ödeyemeyen birçok kişi çeşitli işlemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Takipli vergi borcunu ödeyemeyen kişilere günümüzde E-Haciz uygulaması yapılmaktadır. Mükelleflerin banka hesapları bu işlemle birlikte bloke olmaktadır. Bu borçtan kurtulmanın tek yolu peşin olarak ödemek veya maaş hesabına haciz konmasıdır. Maaş hesabından belirli bir ücret her ay ödenerek yapılandırılabilir. Takipli vergi borcunu ödeyemeyen birçok kişi E-Haciz ile karşı karşıya kalarak ne yapabileceğini düşünmektedir. Bu konuda kredi kartı ile ödenebilir veya vergi borcunun taksitlendirilmesi yoluna gidilebilmektedir.

İçerik
Dünyanın İlk Akıllı Telefonu Simon

Dünya’nın İlk Akıllı Telefonu Simon Akıllı telefonlar artık hepimizin ellerinde ve o kadar ucuzlar ki1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
Avrupa Turunda Gezilecek Yerler

Avrupa Turunda Gezilecek Yerler - İnternette bolca sorular soruların başında “Yurt dışı tatili yapacağız, ne1

5 dk. 24 Okundu
İçerik
İdrar Kaçırmanın Çözümleri Nelerdir?

İdrar Kaçırmanın Çözümleri Nelerdir? - Böbreklerimiz de biriken idrarın bir arada toplandığı keseye mesane denir.1

2 dk. 20 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.