KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Varis İçin Bitkisel Tedaviler

İçindekiler

Özellikle sürekli ayakta duranların ve fiziksel güç gerektiren işlerle meşgul olan kişilerde görünen varis, derinin altın yer alan toplardamarların mavi bir renk alarak genişleyip, kıvrılmış bir görüntü oluşturması şeklinde fark edilir. İlk aşamada sadece görüntü olarak rahatsızlık verse de zamanla ağrılara da yol açar. Varis, uzman bir kişi tarafından cerrahi müdahalelerin yanı sıra bitkisel yöntemler ile de tedavi edilebilir.

Maydanoz Suyu

Vücudun detoks ile fazlalıklarını atmasını sağlayan maydanoz suyu içerisinde varise iyi gelen vitaminler ve mineraller de barındırır. Maydanozun sahip olduğu içerik sayesinde dolaşım sisteminin dengesini sağlar.

Sarımsak

Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak, iltihap söktüğü için de varis tedavisinde vazgeçilmez. Çiğ şekilde sarımsağı ezdikten sonra yemek vücutta ki fazla proteini atarak dengeyi sağlar.

Soğan

Soğan içerisinde barındırdığı proteinler sayesinde emilimi sağlayarak vücudun dengesini kontrol altına alır. Bu sayede varisli damarların meydana gelmesini engelleyerek bununla birlikte cilt üzerinde ki görüntüsünü de engeller. Soğanın çiğ şekilde düzenli olarak tüketilmesi kısa sürede hem varisi hem de vücutta ki çoğu sorunu çözecektir.

Sarı Kantaron Otu

Sarı Kantaron yağının varisli bölgeye hafif masaj yaparak uygulanması ya da direkt kaynatılarak çay şeklinde içilmesi varisli bölgenin iyileşmesinde yüksek oranda etkilidir.

Biberiye

Besleyici özü nedeniyle genellikle cilt bakımında kullanılan biberiye, kan dolaşımını hızlandırdığı için varis tedavisinde de kullanılır.

Güvercin Ağacı

Doğada nadir olarak bulunan bir bitki olan güvercin ağacı, iltihap sökmesi nedeniyle varis tedavisinde de kullanılır. Çay olarak içilmesinin yanı sıra kompleks olacak şekilde varisli bölgeye uygulanması görüntüyü iyileştirir.

Brahmi

Anavatanı Hindistan olarak bilinen Brahmi, ayurveda tıbbında da kullanılır. Cildin renk dengesini düzenleyerek, iyileştiren bitki varisli damarlar üzerinde de etkilidir. Olumlu bir sonuç elde etmek için doğrudan varisli bölgeye uygulanması gerekmektedir.

At Kestanesi

Birçok tedavi yönteminde kullanılan at kestanesinin düzenleyici ve iyileştirici yapıya sahip olması nedeniyle varisli bölgeye uygulanması sonucunda gözle görülür bir iyileşme görülür.

Adaçayı

Damarlarda oluşan iltihabı azaltarak kan dolaşımını düzenleyen adaçayı, fazlalıkların idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar.

İçerik
iPhone Ekran Parlaklığını Otomatik Ayarlama

Çağımızda artık son teknolojik cihazlar sevilerek kullanılıyor. Onlardan birisi olarak da karşımıza iPhone geliyor. iPhone1

4 dk. 43 Okundu
İçerik
Evdeki Zamanınızı Değerlendirmenizi Sağlayacak Hobiler

Kış döneminin yaklaşması ve pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle evde geçireceğimiz zaman artış gösterecek. Evdeki1

11 dk. 8 Okundu
İçerik
Cici Bebe Kilo Aldırır mı?

Bebek bisküvisi cici bebenin kilo artışına yardımcı olup olmadığı sık sık tartışılan konulardan yalnızca biridir.1

3 dk. 36 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.