KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Varis İçin Bitkisel Tedaviler

İçindekiler

Özellikle sürekli ayakta duranların ve fiziksel güç gerektiren işlerle meşgul olan kişilerde görünen varis, derinin altın yer alan toplardamarların mavi bir renk alarak genişleyip, kıvrılmış bir görüntü oluşturması şeklinde fark edilir. İlk aşamada sadece görüntü olarak rahatsızlık verse de zamanla ağrılara da yol açar. Varis, uzman bir kişi tarafından cerrahi müdahalelerin yanı sıra bitkisel yöntemler ile de tedavi edilebilir.

Maydanoz Suyu

Vücudun detoks ile fazlalıklarını atmasını sağlayan maydanoz suyu içerisinde varise iyi gelen vitaminler ve mineraller de barındırır. Maydanozun sahip olduğu içerik sayesinde dolaşım sisteminin dengesini sağlar.

Sarımsak

Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak, iltihap söktüğü için de varis tedavisinde vazgeçilmez. Çiğ şekilde sarımsağı ezdikten sonra yemek vücutta ki fazla proteini atarak dengeyi sağlar.

Soğan

Soğan içerisinde barındırdığı proteinler sayesinde emilimi sağlayarak vücudun dengesini kontrol altına alır. Bu sayede varisli damarların meydana gelmesini engelleyerek bununla birlikte cilt üzerinde ki görüntüsünü de engeller. Soğanın çiğ şekilde düzenli olarak tüketilmesi kısa sürede hem varisi hem de vücutta ki çoğu sorunu çözecektir.

Sarı Kantaron Otu

Sarı Kantaron yağının varisli bölgeye hafif masaj yaparak uygulanması ya da direkt kaynatılarak çay şeklinde içilmesi varisli bölgenin iyileşmesinde yüksek oranda etkilidir.

Biberiye

Besleyici özü nedeniyle genellikle cilt bakımında kullanılan biberiye, kan dolaşımını hızlandırdığı için varis tedavisinde de kullanılır.

Güvercin Ağacı

Doğada nadir olarak bulunan bir bitki olan güvercin ağacı, iltihap sökmesi nedeniyle varis tedavisinde de kullanılır. Çay olarak içilmesinin yanı sıra kompleks olacak şekilde varisli bölgeye uygulanması görüntüyü iyileştirir.

Brahmi

Anavatanı Hindistan olarak bilinen Brahmi, ayurveda tıbbında da kullanılır. Cildin renk dengesini düzenleyerek, iyileştiren bitki varisli damarlar üzerinde de etkilidir. Olumlu bir sonuç elde etmek için doğrudan varisli bölgeye uygulanması gerekmektedir.

At Kestanesi

Birçok tedavi yönteminde kullanılan at kestanesinin düzenleyici ve iyileştirici yapıya sahip olması nedeniyle varisli bölgeye uygulanması sonucunda gözle görülür bir iyileşme görülür.

Adaçayı

Damarlarda oluşan iltihabı azaltarak kan dolaşımını düzenleyen adaçayı, fazlalıkların idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar.

İçerik
Mevsim Salatası Nasıl Yapılır?

Mevsim Salatası Nasıl Yapılır? Mevsim salatası malzemelerine bakarsak şunları sıralayabiliriz;  1/2 adet göbek marul, 1/21

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Pararix Maddi Destek

Güncel haberlerle sarsıldığımız bu günlerde, Pararix hakkında merak edilen tüm konulara değinip, Pararix maddi destek1

3 dk. 14 Okundu
İçerik
Adet Düzenleyici İlaçlar

Adet kanamaları normal durumlarda 3-8 gün arasında sürer. Bir adet başlangıcı ile sonraki adetin başlangıcına kadar1

3 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.