KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Web Sitesi Nasıl Kurulur? Aşamaları Nelerdir?

Akıllı telefonlar ile bilgisayarlardan sürekli olarak girilen web tasarımların perde arkasında bir kurulum süreci bulunur. Yaşadığımız dönmede web sitesi bulunmayan bir firmanın varlığını sürdürmesi zor olduğundan web sitesi kurulumuna büyük bir talep bulunur. Kurulum işlemlerinin profesyoneller tarafından yapılması çok önemlidir. Aksi halde firmanın ya da kişilerin imajına zarar verilebilir.

Domain Tescilinin Yapılması

Web sitelerinin kurulum aşamasından önce alan adının alınması gerekir. Alan adı, domain olarak isimlendirilirken siteye giriş yazılan adrestir. Şirketler ya da markalar için tabela üzerinde yazılan kelime aynı zamanda domain olarak seçilmektedir. Markaların tek başına alan adında kullanımı birçok fayda sağlar. Bu sebeple de çok fazla ek almadan kullanılmaya çalışılması gerekir.

Aynı isme sahip olan markalar ya da işletmeler yer alabilmektedir. Bunun için de farklı uzantılar oluşturulmuştur. Satın alınan domainler .com, .org, .net, .co ya da .info gibi uzantılar ile kullanılabilmektedir.

Hosting Aşaması

İngilizceden internet jargonuna giriş yapan hosting kelimesi barındırmak anlamına gelmektedir. Kurulan web sitelerinin tüm verilerinin ve bilgilerinin barındırıldığı alanlardır. Alınan alan adının bir hosting sunucusuna yönlendirilmesi gerekecektir. Bu hizmeti sunan çok sayıda firma bulunurken tamamı ile başarılı bir çalışma gerçekleştirilebilir.

Hositng hizmeti veren firmalar kendilerine yapılan başvurularda farklı paketler sunmaktadır. Paketlerde yer alan kapasiteler oldukça farklıdır. Bu aşamada sitelere gelecek olan kullanıcı sayısının ve site trafiğinin çok iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekir. Aksi halde alınan paket çok düşük seviyede kalabilir ve insanlar siteye giriş yapmakta zorluk yaşar.

Tasarım Aşaması

Sitelerin yayınlanmadan önceki son ana aşaması olarak tasarım gösterilebilir. Bir sitenin tasarımında en önemli etmen kişilerin kendi zevkleridir. İnsanlar, sitelerinin tasarımlarında da kendi zevklerini ön plana çıkarırlar.

Sitelerde gerçekleştirilen tasarımlarda incelik, kalite ve imaj bakımından uygunluk gerekir. Hizmet verilen sektöre uygun bir tasarıma sahip olan internet siteleri sayesinde başarı çok da zor olmayacaktır. Kaliteli bir internet sitesine giren kişiler, aynı kalitenin markada da var olduğunu düşünmektedir. Bu sebeple de sitelerin tasarımları en önemli aşamalarından bir tanesidir.

İçerik
Askere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Acil olarak nakit ihtiyacı hissettiğinizde bankalara başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankalar herkese çeşitli krediler sağlamaktadır. Son1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Hangi Yazılım Dili Ne İşe Yarar?

Bilgisayar yazılım dilleri, programcıların bilgisayarlar ile iletişim kurabilmesini sağlayan bir dizi kod yapılarıdır. Programcının yazdığı1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Adet Düzenleyici İlaçlar

Adet kanamaları normal durumlarda 3-8 gün arasında sürer. Bir adet başlangıcı ile sonraki adetin başlangıcına kadar1

3 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.