KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Askere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Acil olarak nakit ihtiyacı hissettiğinizde bankalara başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankalar herkese çeşitli krediler sağlamaktadır. Son zamanlarda askerlik konusunun gündeme gelmesiyle 1 ay veya 6 aylık sürelerle bankalardan kredi alabilmeniz mümkündür. Peki askere kredi veren bankalar hangileridir? Askere kredi veren bankaların başında ziraat bankası gelmektedir. Ziraat bankasında kredi kartı alabilmeniz için er olmanıza gerek yoktur. Rütbesi olan tüm askerler bu karttan faydalanabilmektedir. Bedelli askerlik kredisi için bankalar başvurabilirsiniz. Bankalara başvuru yaparken bedelli kredisi alabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar;

  • Bankalar ile kredi kartı geçmişinizin olumsuz olmaması gerekmektedir. Geçmişte yaşadığını herhangi bir düzensiz ödeme veya ödeyememe problemi bankanın size kredi vermesini engelleyebilir.
  • Bankaya ipotek vermek istiyorsanız eş rızasının yazılı olarak bankaya vermeniz gerekmektedir.
  • Bedelli kredisi için en fazla 48 ay vade talep edebilirsiniz. 48 ay vade üzeri talepler reddedilir.
  • En önemli husus ise aylık gelirinizin taksiti karşılayabilmesidir.
  • Gelirinizi resmi bir evrak ile beyan etmeniz gerekmektedir.

Ziraat bankasına bedelli askerlik için kredi başvurusunda bulunacaksanız bazı belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu belgeler yeni kimlik kartı, başvuru formu ve gelir belgesidir. Bu belgeler ışığında bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ziraat bankası bedelli askerlik kredisi için en fazla 36 ay vade imkanı vermektedir. Ayrıca kredi notunuzun en az 1300 puan olması şartı aranmaktadır. Ziraat bankasının yanında iş bankasından kredi çekmek istiyorsanız şartlar aynıdır. İş bankasında kredi vadesi en fazla 36 aydır. İş bankası kredi sicilinizin temiz olmasına çok dikkat etmektedir. Ayrıca gelirinizin yüksek olduğuna bir belge sunmanı gerekmektedir. Bir işiniz yoksa banka size kredi veremez.

Asker Kredi Kartına Nasıl Başvuru Yapılır?

Öncelikle askerliğinizi yaptığını bölgede bir banka şubesine giderek kredi kartı başvuru yapabilirsiniz. Bankalar sadece hafta içi açıktır. Bu nedenle komutanlarınızdan izin alarak gidebilirsiniz. Askerden başka arkadaşlarınız kredi kartı başvuru yapacaksa onlarla beraber komutanlarına yanına giderek mazeret bildirebilirsiniz. Başvuru yapmadan önce banka şubesini aramanız gerekebilir. Bunun nedeni bankanın askere kredi kartı verip vermediğini öğrenmek amaçlı olmasıdır. Bazı banka şubeleri askere kredi kartı vermemektedir. Peki asker kredi kartına nasıl başvuru yapılır? Bankadan başvuru yapmak isterseniz bankaya gittiğinizde size bir başvuru formu verilecektir. Bu başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Doldurduktan sonra kredi kartı başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. TSK personellerinin kredi kartı alabilmesi için banka şubesine gitmesi gerekmektedir.

İçerik
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Özellikle gecelerimizin karanlığını arttıran diş ağrısına ne iyi gelir? bu diş ağrıları nasıl geçer size1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Instagram Hesap Dondurmak ve Silmek

Instagram, dünyada kullanıcı sayısı 1 milyardan fazla kişiye ulaşmış popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Emzirme Döneminde Alkol Kullanımı

Emzirme döneminde alkol kullanımı alınan alkol miktarına göre değişik sorunlar meydana getirmektedir. Kişilerde alınan alkol1

2 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.