KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Muhabbet Kuşu Ne Yer?

İçindekiler

Muhabbet kuşları son derece narin canlılardır. Kaliteli bir yaşam alanı oluşturulmazsa bedenleri buna uzun süre dayanamaz. Muhabbet kuşunun ihtiyaç duyduğu yaşam alanının oluşturulmasında ihtiyaç duyduğu besinlerin ona ulaştırılması çok önemli bir yer tutar. Herkes muhabbet kuşu ne yer sorusuna yem olarak cevap verir. Fakat aslına bakıldığında durum çok daha farklıdır.

Muhabbet kuşları otçul hayvanlar arasında yer almaktadır. Bizler genellikle muhabbet kuşlarını evcil bir canlı olarak düşünsek de anavatanında vahşi olarak da yaşamaktadırlar. Vahşi yaşantılarında muhabbet kuşları yabani otların tohumları ile beslenmektedirler. Birçok farklı yabani otun tohumunu tüketebilirler. Evlerimizde verdiğimiz yem de bitki tohumudur fakat çeşitlilik olmadığından kuşlar sürekli olarak aynı bitkinin tohumları ile beslenmiş olurlar.

Muhabbet Kuşunun Beslenme Menüsünde Hangi Ürünler Olmalı?

Birçok kişi muhabbet kuşu kafesleri için yemlik alıp içerisine kuşyemi doldurmaktadır. Bunun yanlış bir hamle olduğunu söylemek çok mümkün değil. Kuşyemi tabi ki muhabbet kuşunun ana besinlerinden bir tanesidir. Fakat muhabbet kuşları da insanlar gibi tek bir ürünle bütün hayatını geçirmeyen ve sürekli olarak çeşitlilik arayan canlılardır.

Muhabbet kuşu sahiplenmeyi düşünen kişilerin muhabbet kuşu ne yer sorusunu sormasının sebebi de ihtiyaç duyulan bu çeşitliliktir. Muhabbet kuşlarının yemin yanı sıra çeşitli meyve ve sebzelerde de beslenmesi ve bu gıdaların içerisinde yer alan vitaminlerden faydalanması gerekir. Böylece bağışıklık sistemi güçlenecek ve çok daha sağlıklı bir yaşam sürmeyi başaracaktır.

Muhabbet Kuşu Hangi Meyveleri Yiyebilir?

Muhabbet kuşları meyve ve sebze tüketebilen canlılar olsa da bizim tercih ettiğimiz gıdaların tamamını yiyemezler. Sindirim sistemleri bize göre daha az gelişmiştir ve bünyeleri zayıftır. Bu durum her istedikleri meyve ve sebzeyi yiyememelerine sebep olur.

Muhabbet kuşu ne yer sorusunun yanıtını meyveler üzerinden vermemiz gerekirse elma, şeftali ve kayısı cevabı verilebilir. Bu meyveler muhabbet kuşlarının sevebileceği ve onun için faydalı olan besinlerdir. Fakat çok az miktarlarda verilmesi gerekir. Aksi halde meyvenin içerisindeki şeker muhabbet kuşuna çok ciddi zararlar verecektir.

Muhabbet Kuşu Hangi Sebzeleri Yiyebilir?

Beslenme menüsüne meyveleri katabilen muhabbet kuşları sebze tüketmeyi de çok severler. Sebzeler arasından seçim yapılırken meyvelere göre daha özgür bir biçimde davranılabilir. İlk olarak havuç tüketimi çok uygun olacaktır. Özellikle rendelenmiş havuç muhabbet kuşları için son derece faydalı bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Yeşil sebzeler de muhabbet kuşlarının tüketebileceği ürünlerdir. Marul, maydanoz ve brokoli kuşlar için son derece uygun ürünlerdir. Özellikle brokoli muhabbet kuşu ne yer sorusuna verilebilecek en doğru yanıtlardan bir tanesidir. Her daim kafesin içerisinde brokoli bırakılabilir. Fakat açık alanda sebzeler bozulabildiğinden kısa süre içerisinde tüketebileceği kadar sebzenin kafese bırakılması gerekecektir.

Muhabbet Kuşu Sebze ve Meyveye Nasıl Alıştırılır?

Kafeslerine sebze ya da meyve bırakılan muhabbet kuşları bazen çekingen olabilir. Bu ürünleri tüketmek adına herhangi bir adım atmazlar. Yemlerini yemeye ve bu gıdalardan uzak durmaya devam ederler. Fakat bunun önüne geçilmesi ve kuşların bu önemli gıdalara alıştırılması gerekecektir.

Siz de muhabbet kuşu ne yer sorusunun yanıtını alıp kuşunuzu en iyi şekilde beslemek istiyorsanız kafesin içerisine özel bir sebzelik almanız gerekli. Sebze ve meyveleri bu alana bırakan kuşun yemesini bekleyebilirsiniz. Eğer 24 saat içerisinde yemezse ürünü sebzelikten almanız gerekiyor.

Kuşların sebze ve meyveye alışabilmesi adına ilk etapta üzerine kuşyemi dökebilirsiniz. Çok yüksek miktarda olmayacak şekilde dökülen kuşyemini yemeye çalışan kuşlar aynı zamanda sebze ve meyvelerin de tadına bakmış olacaktır. Bunları beğendiklerinde bir süre sonra sebze ve meyveleri zevkle tüketmeye başlarlar.

İçerik
Evde Çikolata Paketleme

Ev hanımları, öğrenciler ve işsiz olan insanlar genelde ev işlerine odaklanırlar. İş bulamayan veya okuyan1

4 dk. 16 Okundu
İçerik
Hamilelik Döneminde Vücutta Yaşanan Değişimler

Hamilelik Döneminde Vücutta Yaşanan Değişimler - Hamilelik dönemi annelerin hayatına birçok güzellik getirirken bir yandan1

4 dk. 11 Okundu
İçerik
Çocuklarda En Sık Görülen Hastalıklar

Çocuklarda En Sık Görülen Hastalıklar - Bazı hastalıklar çocuklarda çok sık görülür. Hatta bu hastalıklara1

4 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.