KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Fucidin Krem

İçindekiler

Fucidin krem bir tür antibiyotik merhemdir. Fucidin merhemin işlevi bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarına etki etmesidir. Ciltteki zararlı bakterilerin gelişimine engel olarak cilt sağlığını koruyan bir merhemdir. Fucidin pomad yalnızca uzmanların tavsiyesiyle kullanılması gereken ürünlerden biridir. Fucidin pomad özellikle sivilceler üzerine piyasaya sürülmüş bir ilaç türüdür. İçinde bulunan etken maddeler sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan fucidin pomad bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonları da kısa sürede ciltten yok ediyor.

Antibiyotik özellikli bir krem olduğu için doktorlar tarafından tavsiye edilir ve kullanım süresi ise 20 gün olarak tavsiye edilir.

Fucidin Kremin Kullanım Alanları Nelerdir?

Fucidin merhemin kullanım alanları oldukça geniştir. Birçok bakteriyel enfeksiyonları ilgilendiren hastalıklarda kullanımı bulunmaktadır. Özellikle ergenlik döneminde meydana gelen sivilce, akne ve kıl dönmelerinde sık kullanımı bulunur.

 • Fucidin merhem ciltte bakterilerin oluşturduğu enfeksiyonlara karşı mücadele ederek bu bakterileri ortadan kaldırır.
 • Bakteri veya mantarların sebep olduğu tırnak kıvrımında meydana gelen belirgin dolamalar,
 • Enfeksiyon kapmış yara ve yanıklar,
 • İltihaplı egzama oluşmuş olma durumları,
 • Derideki ter bezlerinin iltihaplanması,
 • Kıl köklerinin iltihaplanması,
 • Sivilce ve akne tedavisi,
 • Kıl kökü iltihabı ve kıl dönmesi,

Gibi birçok bakteriyel enfeksiyon hastalıkların tedavisinde kullanılır. Yukarıdaki rahatsızlıklardan birine sahipseniz mutlaka doktora danışmanız tavsiye edilir. Fucidin pomad bir doktor eşliğinde kullanılması gereken bir ilaçtır.

Fucidin Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Eğer bu ilacı kullanmak istiyorsanız içindeki etken maddeleri iyice kontrol etmelisiniz. Olası bir etken maddesine karşı alerjiniz varsa kullanımı tavsiye edilmez.
 • Fucidin pomad ciltteki bakterilerin gelişmesini önler ve bakterilerin yol açtığı hastalıkları tedavi edici bir antibiyotik görevi görür.
 • Fucidin merhemini kullanırken özellikle ağzınıza ve yüzüne temas ettirmemeye dikkat etmelisiniz. Herhangi bir temas halinde olursanız mutlaka bol su ile yüzünüzü hemen yıkayın.
 • Fucidin merhemi kullanırken özellikle göz çevresine ve vücudun hassas bölgelerine kullanmamaya özen göstermelisiniz.
 • Fucidin pomad birkaç gün içerisinde iyileşme belirtileri gösterecektir. Eğer göstermezse bu noktada doktorunuza danışmanız gerekmektedir.
 • Fucidin merhemini kullanmaya başladıktan sonra şunlardan kaçınmalısınız: Ciltte tahrişe neden olacak sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, alkollü cilt ürünleri ve tüy dökücü kremler gibi işlemleri yapmamanız gerekiyor.
 • Fucidin pomadın kullanım süresi genellikle 7 gündür.
 • Hamileler doktora danışmadan kullanmalı. Bebeğini emziren anneler de doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Fucidin pomadı kullanırken doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekmektedir. Doktor nasıl bir reçete verdiyse bunun dışına çıkmamalısınız. Bunun sebebi herhangi bir yanlış kullanım durumunda hastalığınızın iyileşme seyri değişir ve sağlığınıza zarar vermenize sebep olur.

Fucidin merhemi uygulamadan önce uygulama yapacağınız bölgeyi temizlemelisiniz. Fucidin pomadı parmağınızla ufak bir miktar alın. Daha sonra tedavi etmek istediğiniz bölgeye tamamen ince bir tabaka halinde sürünüz. Bu kremi günde 3 defadan fazla tekrarlamanız tavsiye edilmez. Fucidin merhemi sürdükten sonra üzerini bir sargı beziyle sarabilir veya örtebilirsiniz.

Fucidin Kremin Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Fucidin pomad oldukça etkili ve güçlü bir formülden üretilmiş ilaçtır. Bu nedenle her üründe olduğu gibi aşırı veya fazla kullanım ciltte bazı olumsuz yan etkilere sebebiyet verebilmektedir. Bu yan etkileri nasıl anlayabilirsiniz?

 • Eğer dilinizde veya dudaklarınızda bir şişlik oluşmuşsa,
 • Nefes almakta zorlanmaya başlarsanız,
 • Karnınızda ağrı şikâyetiniz oluşursa,
 • Özellikle kurdeşen gibi rahatsızlıklarınız başlarsa,

Mutlaka bu durumlarda doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Bunların yanı sıra fucidin pomadı uyguladığınız bölgede hafif yanma veya tahriş gibi hafif yan etkileri de bulunmaktadır.

Bunların dışında fucidin merhemin kullanımında başka yaygın yan etkilere rastlandığı görülmemiştir.

Fucidin Kremi Sivilceleriniz İçin Nasıl Kullanabilirsiniz?

Fucidin merhemin bilinen en etkili tedavi türü sivilceler için olanıdır. Sivilceler üzerinde son derece etkili bir merhemdir. Sivilceler konusunda kızarıkların geçmesi gibi istekleriniz varsa doktorunuz size fucidin merhemi tavsiye edebilir. Ancak belirtmekte fayda gördüğümüz bir husus ise bu kremin sivilce izlerini geçirme yönünde olumlu bir etkisinin olmadığıdır. Eğer sivilcelerinizin geçmesini istiyorsanız fucidin merhemi kullanmalısınız. Eğer sivilce izleriniz varsa bunlar için kullanılması gereken başka kremleri tercih etmelisiniz. Sivilce izleriniz eskiden kalma ise bu izleri geçirmez, ancak henüz oluşan sivilcelerinizi geçirir ve izlerini de yok eder.

İçerik
Garanti Şube Kodu Nerede Yazar

Garanti Şube Kodu Nerede Yazar - Kartınızın şube kodunu öğrenebilmenizin iki yolu bulunuyor. Birincisi internet1

2 dk. 50 Okundu
İçerik
Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri - Kadın-erkek ilişkileri son derece değişken, sürdürmesi zorlu ve karşılıklı anlayış1

3 dk. 17 Okundu
İçerik
Pürmüz Nasıl Kullanılır?

Mutfakta pek çok araç, iş kolaylaştırmak ve vakit kazandırmak için mutfağımızın dolaplarında bulunur. Özellikle de1

2 dk. 25 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.