KATEGORİLER
Kripto Al Sat

TSMC, bu yıl Apple’a özel 3nm işlemci üretecek

Tsmc Bu Yil Apple A Ozel 3Nm Islemci Uretecek168405 0 Yeni tedarik zinciri raporuna nazaran, TSMC, bu yıl önceliği Apple’a verecek. Tayvanlı çip üreticisi, 2023’te iPhone 15 ve iPhone 15 Pro ile başlayarak, 3nm işlemcileri sırf Apple için üretecek. Şirket, öteki üreticiler için 2024 yılında 3nm çip üretimine geçecek.

TSMC 3nm çipler Apple’a özel olacak

Apple’ın iPhone 15 serisi dahil TSMC 3nm çiplerinin öncelikli müşterisi olması aslında beklenirken, Intel’in de yıl sonuna gerçek sipariş vereceği söyleniyordu. Windows PC’lerin Apple Silicon çipli Mac’lerin performans ve güç verimliliğine yetişmesi için Intel’in 3nm işlemcilere gereksinim duyduğu biliniyor lakin şirketin kendi çip üretim tesisinde bunu başarmasının pek mümkün olmadığı söyleniyor.

Intel, TSMC’den Arrow Lake işlemcileri için Intel tasarımı çipler üretmesini isteyecek. Digitimes’a nazaran Intel, bu planını erteledi; gelecek yıla kadar da rastgele bir TSMC 3nm işlemci almayı düşünmüyor.

Böylelikle TSMC’nin en gelişmiş çipleri 2023’te Apple’a özel olacak. TSMC, Nisan ayında 3nm çiplere olan talebi karşılayamadığını açıklasa da gerek Apple siparişlerinin azalması gerekse de Intel siparişlerinin ertelenmesiyle şirket bu yıl muhtaçlık duyulan 3nm çipleri vaktinde teslim edecek üzere görünüyor.

İçerik
iPhone 15 Ultra için Apple Vision Pro iddiası

IFA tüketici elektroniği fuarında iPhone 15 Ultra için kılıfların da getirildiğinin ortaya çıkması bu modelin1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Düşük gecikme ile 12 saat pil ömrü: Karşınızda Sony InZone Buds

Sony, geçtiğimiz gün gayriresmi olarak PS5 Slim olarak isimlendirilecek yeni PS5 modelini tanıttı. Firma tıpkı1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Redmi Note 13 Pro+ artık resmi: İşte özellikleri

Xiaomi, geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılan Redmi Note 12 ve 12 Pro modellerinin halefi üzerinde hazırlıklara1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.