KATEGORİLER
Kripto Al Sat

TOKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

TOKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası – Ülkemizdeki Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) gibi kamu kurumlarının müşteri temsilcilerinin irtibat numaralarını aramak veya bulmak her zaman kolay değildir. Konut Geliştirme İdaresi (TOKİ) müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışırken, aramanın yoğunluğuna bağlı olarak bir süre beklemeniz gerekebilir. Müşteri hizmetleri, çağrı merkezi hatlarının yoğunluğuna göre size geri dönecek, şikayet ve sorunlarınızla yakından ilgileneceklerdir. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için Konut Geliştirme İdaresi’ne (TOKİ) aşağıdaki iletişim yöntemiyle başvurarak sorununuz hakkında destek veya yardım alabilirsiniz.

Konut Geliştirme İdaresi (TOKİ), başvurunuzu TOKİ müşterileri veya müşterileri olarak kötü konut çekilişlerine katılmak üzere bildirebilir soru, öneri ve isteklerinizi kolayca bildirebilirsiniz. Konut Geliştirme İdaresi Başkanlığı, TOKİ Müşteri Hizmetleri İletişim Merkezi’nden destek almak istediğiniz birçok konut konusu hakkında müşteri hizmetlerinden yardım veya bilgi alabilirsiniz. Konut Geliştirme İdaresiyle (TOKİ) gerçek ve resmi çağrı merkezinden veya müşteri hizmetlerinden irtibata geçmek en güvenli ve en doğru seçenektir. Bunun nedeni, kişisel bilgileri kötü niyetli insanlara veya dolandırıcılara verirseniz, mağdur olma olasılığınızın olmasıdır.

TOKİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:

0(312) 565 20 00

TOKİ Çağrı Merkezi İletişim Faks Numarası:

0(312) 266 77 48

Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan ikinci 100 günlük eylem planında şehit ailelerine, Kıbrıs gazilerine ve muharip gazilere, harp ve vazife malullerine, dul ve de yetimlerine faizsiz konut kredisi kullandırılacak. TOKİ tarafından şehit ailelerine, Kıbrıs gazileri ve muharip gazileri, harp ve vazife malulleri, dul ve de yetimleri faizsiz olarak verilen krediden yararlanabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik İşlemleri Genel Müdürlüğü biriminden hak sahibi olduğuna dair belge alınması ve bu hak sahipliği belgesi ile Ziraat Bankası’na başvurulması gerekiyor.

Şehit ailelerine verilen krediden yararlanılarak edinilecek konutlar için herhangi 60 ay faizsiz konut kredisi gibi, bir kısıtlama bulunmuyor. Tapunun en fazla bir yıl önce alınmış olması yeterli oluyor. Yani TOKİ faizsiz konut kredisi başvuruları ilgili evraklarla Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılıyor. TOKİ dahil, engellilere konut kredisi faizsiz kredi bulunmamaktadır.

TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

Kredi istek dilekçesi

Kredinin müştereken kullanılması halinde diğer hak sahiplerinin kredi kullanmaktan vazgeçtiklerini belirten noter onaylı feragatname

SGK hak sahipliği belgesi

Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Konuta ilişkin tapu senedi ve örneği ve yönetmelikte belirtilen diğer belgeler.

Hak sahiplerine 2019 yılı için verilen kredi miktarı 137.000 TL’dir.

Toplu Konut İdareleri tarafından Şehit Ailelerine Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Hakkında Yönetmelik 13.02.2014 tarih ve 28912 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Uygulamalar ilgili yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapılmaktadır. Yönetmeliğin 4’üncü maddesinde hak sahiplerine ilişkin bilgilere ulaşmak için https://ailevecalisma.gov.tr/sss/sehit-yakinlari-ve-gazilere-yonelik-hizmetler-dairesi-baskanligi/faizsiz-konut-kredisi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İçerik
Ziraat Bankası Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Nasıl Alınır? - Günümüz ekonomisinde destek almadan ilerlemek bir hayli zor1

4 dk. 9 Okundu
İçerik
Bioenerji Yaptıranların Yorumları

Bioenerji Yaptıranların Yorumları - Kalabalık şehirlerde yaşayan insanlar trafik, iş stresi, geçim zorlukları ve diğer1

3 dk. 14 Okundu
İçerik
Bankamatikten Kartsız Para Çekme

Bankamatikten Kartsız Para Çekme - ATM’nin açılımı Automatic Teller Machine. ATM, bu kelimelerin baş harflerinden1

3 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.