KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Banka Gişe Maaşları

Banka Gişe Maaşları – Günümüzde en çok tercih edilen mesleklerden biri olarak bilinen bankacılık, özellikle farklı meslek grupları için istihdam sağlamaktadır. Gişe personeli, bankacılık sektöründe yapılan alımların birçoğunu kaplar ve aynı zamanda üniversitelerden gelen birçok genç mezunun ilk tercihidir. Ülkemizde birçok özel, devlet veya ortak bazlı banka işletilmektedir ve bu bankalar tarafından istihdam edilenler arasında gişe personeli bulunmaktadır.

2022 yılı itibariyle, gişe personeline ödenen tutarlar bankalara göre değişmekle birlikte genellikle benzer tutarlar ödenmektedir. Bankalar, çalışma saatleri içerisinde 09: 30-16: 30 saatleri arasında faaliyet göstermektedir. Ayrıca, hafta sonları bankalar çalışmadığı için personelde hafta sonu çalışmaz. Bankalara yapılan alımlarda, adayların üniversitelerin ilgili bölümlerinden 4 yıllık mezun olmaları gerekirken, bazı bankalar kurumsal sınavları genellikle tedarik için kullanılır. Bu sınavlarda başarılı olan adaylar ilgili branşta kullanılır. 2022 itibariyle bankalarda gişe memuru olarak çalışan personele ödenen tutar bankalardan bankaya farklı olsa da personelin ortalama azami maaşı

En az 5.600 ₺ ile maaş 7.200 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bun yanında, yabancı dil becerileri ve tecrübesi maaş artışında önemli bir rol oynamaktadır.

Kamu ve Özel Bankacı Maaşları
Banka çalışanları, hemen hemen her meslek grubunda elde edilebilecek ortalama bir maaş almaktadır. Bununla birlikte, maaşını artırmak isteyen bir banka çalışanı, çok çalışıp hedefini yükselterek istediği yüksek maaşı alma hakkına sahip olacaktır. Bankacılık sektöründe terfi şansı var.

İşini iyi yapanlar, bir yıl sonra daha yüksek bir seviyeye terfi etme şansına sahip olacaklardır. Her terfi sonucunda çalışanın maaşı bir miktar artacaktır. İlk işe başlarken maaş, bankacılık sektöründe asgari ücret üzerinden alınır. Bireylerin maaşları, bu sektörde başarılı ve üretken oldukları sürece artmaktadır. Asgari ücretin 5.500 TL olduğu göz önüne alındığında, bankada çalışmaya başlayan acemi çalışanların asgari üretimin biraz üstünde kazandığı söylenebilir.

Yukarıdaki rakamlar bankacılık sektörünün ortalama maaşlarıdır. Her bankanın ve şubelerinin çalışma koşulları farklıdır. Dolayısıyla farklı bankaların çalışanlarına verdikleri maaşlar farklı olacaktır. Ayrıca performans ödemesi yapan bankalar vardır. Primler eklendiğinde, bir bankadaki asgari çalışan maaşı 6 bin TL’nin üzerinde olacaktır.  Devlet bankasında çalışan personele özel bankada çalışanlardan biraz daha yüksek ücret ödenmektedir. Devlet bankasında en düşük seviyedeki çalışanların maaşı ancak özel bankanın en düşük seviyesindeki primlerle alınabiliyor. Bu nedenle, bankacılık sektörünü seçenlerin, devlet bankalarının çalışmasına öncelik vermesi, daha fazla kazanç anlamına gelecektir. Çalışanlarına verdikleri maaşlara ek olarak, bankalar yiyecek ve yol parası gibi ödemeler de yaparlar.

İçerik
Kilo Almak İçin Protein Tozu

Kilo Almak İçin Protein Tozu - Günlük yaşantımızda kilo almak için düzenli bir beslenme alışkanlığı1

3 dk. 9 Okundu
İçerik
AÖF Kredi Kartı İle Harç Ödeme

AÖF Kredi Kartı İle Harç Ödeme - Anadolu Üniversitesi rektörü yapmış olduğu açıklamalarda üniversiteye yeni1

4 dk. 13 Okundu
Nedir
Site Dışı SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları, internet sitelerinin Google, Yandex ya da Bing gibi popüler arama motorlarında üst sıralarda1

2 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.