KATEGORİLER
Kripto Al Sat

TikTok’a Avrupa’dan rekor ceza: 345 milyon euro ödeyecek

Tiktok A Avrupa Dan Rekor Ceza 345 Milyon Euro Odeyecek168848 0 Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya mesken sahipliği yapan TikTokyasaklama ve veri ihlali haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Artık de toplumsal medya devi, İrlanda Veri Muhafaza Komitesi tarafından 345 milyon Euro (368 milyon dolar) para cezasına çarptırıldı. 

TikTok’a Avrupa’dan rekor ceza

Bilmeyenler için Nisan ayında TikTok, çocuk bilgilerini yasadışı olarak işlediği gerekçesiyle Birleşik Krallık Bilgi Denetleme Kurumu tarafından 12,7 milyon sterlin para cezasına çarptırılmıştı ki bu, çeşidinin en büyük cezalarından biriydi. Artık de misal bir karar İrlanda Bilgi Muhafaza Komitesi tarafından alındı ve TikTok, 345 milyon Euro (368 milyon dolar) para cezasına çarptırıldı.

Yürütülen yeni soruşturma, Birleşik Krallık Bilgi Denetleme Kurumu’nun aldığı kararla emsal nedenlere sahip. Düzenleyiciye nazaran TikTok, çocuklara ilişkin hesapları varsayılan olarak “herkese açık” hale getirerek, profillere ve görüntülere herkesin serbestçe erişebilmesini sağlamakta suçlanıyor. 

Ancak TikTok, kurulun kararına katılmıyor. Öyle ki toplumsal medya devi, bu ayarların üç yıl öncesine dayandığını söylüyor. Bu noktada TikTok’un Avrupa sorumlusu Elaine Fox, Eylül 2021’den itibaren hesapların özel hale getirildiğini ve 13-15 yaş ortası çocuklar için direkt mesajlaşmanın devre dışı bırakıldığını vurguladı.

İçerik
Honda Marine, ilk V8 dıştan takmalı motoru BF350’yi tanıttı

Honda Marine, 21 Eylül’de Cenova Milletlerarası Boat Show’da düzenlenen dünya prömiyeri ile yeni nesil V8 dıştan takmalı1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Google, Microsoft Edge’de YouTube videolarının izlenmesini engellemeye başladı

Google'ın Youtube'da reklam engelleyicilere karşı başlattığı gayret Microsoft Edge tarayıcısına olumsuz yansıdı. Kullanıcılar platformda video1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ısınma sorunu iOS 17.0.3 güncellemesiyle çözülebilir

Apple'ın çiçeği burnunda iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’lerde yaşadığı çok ısınma sorunu1

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.