KATEGORİLER
Kripto Al Sat

“WhatsApp, reklamlı oluyor” iddialarına resmî açıklama geldi

Whatsapp Reklamli Oluyor Iddialarina Resm Aciklama Geldi168807 0 Yakın vakitte Meta’nın tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’a reklam getirmeyi planladığına ait medyada bir haber çıktı. Tezlere nazaran, WhatsApp ana ekranında bireylerle yapılan konuşma listelerinde reklam gösterilip gösterilmeyeceği değerlendiriliyordu. WhatsApp’ın başındaki isim, bu türlü bir planları olmadığını söyledi.

Will Catchcart, WhatsApp’ın reklamlı olacağı tarafında çıkan haberlerin hakikat olmadığını belirterek, bunun üzerine test yapılmadığını yahut çalışılmadığını söyledi.

[twitter=https://x.com/wcathcart/status/1702539750123647185]

Analistler, platformun dünya genelinde günlük etkin kullanıcı sayısı göz önüne alarak WhatsApp’a reklamların eninden sonunda geleceğini varsayım ediyordu. Lakin, Meta şu an için WhatsApp uygulamasında reklam gösterme fikrine pek sıcak bakmıyor.

WhatsApp Business ve WhatsApp’a tıkla reklamından gelir sağlanıyor

WhatsApp, işletmelere yönelik aşikâr hizmetler için ödeme yapmalarını gerektiren bir hizmet olan WhatsApp Business üzerinden para kazanıyor. WhatsApp Business’ın aylık 200 milyondan fazla faal kullanıcısı var. Meta, WhatsApp Business üzerinden gelirlerini artırmak için Şubat ayında fiyatlandırma yapısında ve iletileşme kategorilerinde değişiklikler yapıldığını duyurmuştu.

Mark Zuckerberg’in geçen yıl üçüncü çeyrek yararlarına ait açıklamasına nazaran, “WhatsApp’a tıkla” reklamlarından yıllık 1.5 milyar dolar gelir elde etti. Şirket, yakın vakitte ticaretle uğraşan şahıslar için şahsileştirilmiş ileti modelleri sunmayı planlıyor.

İçerik
E-Ticaret Sitesi Kurmak

Dünya genelinde etkisini gösteren koronavirüs salgını neticesinde birçok kişi alışverişini güvenli bir şekilde yapamaz hale1

3 dk. 34 Okundu
İçerik
Hibrit motorlu zırhlı kara aracı FNSS Kaplan Hibrit tanıtıldı

FNSS, elektrikli ve dizel motora sahip Kaplan Hibrit'i tanıttı. Kaplan Hibrit, düşük güç tüketimi ve1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Leo ile bataryanızın ömrünü uzatın

Bugün batarya barındıran tüm aygıtlarda en kıymetli sorun batarya ömrü. Daima şarj edilmesi gereken aygıtların1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.