KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Telefonum nerede, kaybolan telefon nasıl bulunur? (iPhone & Android)

Telefon kayboldu ne yapmalıyım? Telefon kaybetmek, akıllı telefon fiyatları göz önüne alındığında çok acı verici olabilir. Hiç beklenmedik durumda hepimizin başına gelebilecek bu olay sadece maddi açıdan büyük bir ziyan değil, yedek alınmamışsa rehber, bildiriler, fotoğraf ve görüntüler, evraklar, tüm değerli dataların kaybı manasına da geliyor. Neyse ki kaybolan telefonu bulmak mümkün. iPhone ve Android için farklı kayıp telefon bulma uygulaması mevcut olmakla birlikte kayıp telefon bulmak için alternatif izleyebileceğiniz yollarda burada anlatılmıştır.

Kayıp telefonu bulma 📍

Kaybolan Telefon Nasil Bulunur Kayip Telefonu Bulma Yollari169481 0 Telefonumun nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim? Apple ve Google, aygıt hesabınız üzerinden çalışan yerleşik telefon bulma teknolojisi sunar. Android kulanıcısıysanız Google, iPhone kullanıyorsanız iCloud hesabınız aracılığıyla kayıp telefonu bulma özelliğinden faydalanabilirsiniz. Google’ın Cihazımı Bul uygulaması, Apple’ın Bul uygulaması mevcuttur. Rastgele bir internet tarayıcıdan da telefonun pozisyonunu bulma talihine sahipsiniz. İster Android ister iOS kullanıcısı olun, telefonunuzu uzaktan kilitleyebilir, silebilir, çaldırabilir ve onu bulan kişiyi uyaracak özel bildiri ayarlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu bulan şahısla irtibat kurarken dikkatli olun. Güvenebileceğiniz biriyle görüştüğünüzden emin olana kadar konut adresiniz üzere şahsî bilgilerinizi paylaşmaktan kaçının.

Kaybolan Android telefon nasıl bulunur 📲

 1. İnternet tarayıcınızdan android.com/find adresine girin.
 2. Google hesabınıza giriş yapın.
 3. Kaybolan aygıta bir bildirim gönderilir.
 4. Haritada telefonun yaklaşık yerini görebilirsiniz.
 5. İstem alırsanız kilitleme ve silme süreçlerini etkinleştir’e tıklayın.
 6. Ses çalma, şifre koyma yahut aygıttaki tüm bilgileri silmeyi seçin.
Kaybolan Telefon Nasil Bulunur Kayip Telefonu Bulma Yollari169481 1 Alternatif olarak, kaybedilen Android telefon nasıl bulunur? Kayıp Android telefonunu bulmanın en kolay yolu, Google Play Hizmetleri aracılığıyla Android akıllı telefonunuzda yerleşik olarak bulunan Cihazımı Bul özelliğini kullanmaktır. Android Cihazımı Bul, web tarayıcıda kullanılabilir yahut Google Play Store’dan indirilebilir. Android 2.3 yahut sonraki sürümleri çalıştıran telefonlarda bu özellik mevcuttur.

Android telefonunuzda Find My Device özelliğini kesinlikle aktifleştirin. Bu özelliği kullanmak hayli kolaydır. Kayıp Android telefonunuzun yerini artık Google’a sorabilirsiniz. Cihazımı Bul, sizi arama, yeni bir şifre oluşturma, telefonunuzun uzaktan çalmasını sağlama özelliklerinin yanı sıra çeşitli bildirim fonksiyonları sunar.

Bu ortada kayıp Android telefonunuzun yerini artık Google’a sorabilirsiniz. Google’da “Find my device” araması yaptığınızda Haritalar ekranı karşınıza çıkacaktır. Rastgele bir web tarayıcı üzerinden telefonun nerede olduğunu görebilir, uzaktan çaldırabilir yahut içindeki tüm bilgilerin silinmesi için komut gönderebilirsiniz.

Kaybolan Telefon Nasil Bulunur Kayip Telefonu Bulma Yollari169481 2 Kaybolan Samsung telefon nasıl bulunur? Samsung Cihazımı Bul, Samsung hesabınıza giriş yaparak telefonunuzun pozisyonunu bulabildiğiniz, uzaktan yedekleyebildiğiniz ve dataları silebildiğiniz fiyatsız bir servistir. Tarayıcıdan findmymobile.samsung.com adresine giderek kaybolan yahut çalınan telefonunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz.

Kaybolan yahut çalınan Xiaomi Redmi telefon nasıl bulunur? Xiaomi Cihazımı Bul sayfasına gidin. Mi hesabınıza giriş yaptığınızda bağlı aygıtların bir listesi çıkacaktır. Telefonunuzu seçin ve kayıp moduna alın, içindeki dataları silin yahut ses çalın.

Kaybolan Huawei telefon nasıl bulunur? Huawei Taşınabilir Bulut adresine (https://cloud.huawei.com/) gidin ve kaybolan telefonunuza bağlı Huawei kimliğinizle giriş yapın. Cihazımı Bul yahut Telefonumu Bul seçeneğine dokunun. Aygıtı seçerek pozisyonunu görebilirsiniz. Telefonu kilitleme, ses çalma, dataları silme seçeneklerinden sizin için uygun olanı seçin.

Kaybolan iPhone nasıl bulunur 📲

 1. Tarayıcıda iCloud.com/find adresini açın.
 2. Giriş yap’a dokunarak Apple kimliğinizle giriş yapın.
 3. iPhone’unuzu harita üzerinde göreceksiniz.
 4. Yakındaysa çaldırabilir, kayıpsa şifreyle kilitleyebilirsiniz.
Kaybolan Telefon Nasil Bulunur Kayip Telefonu Bulma Yollari169481 3 Alternatif olarak, kaybolan iPhone’u bulmak için Find My uygulamasını kullanabilirsiniz. Apple kimliğinizle giriş yaptığınız öteki bir Apple aygıtınız varsa, iPhone’unuzu bulmak için Bul’u kullanabilirsiniz. Bul uygulamasıyla da iOS telefonunuzun pozisyonunu harita üzerinde görebilir, uzaktan parolayla kilitleyerek bilgilerinizi koruyabilirsiniz.

Evde kaybolan telefon nasıl bulunur? iPhone’unuz meskende kaybolduysa, Apple Watch’unuzu kullanarak yerini bulabilirsiniz. Saatte Kontrol Merkezi’ni açıp “iPhone’a ping at”a dokunarak telefonu çaldırabilirsiniz. iPhone’un sessizde olup olmaması kıymetli değildir. Apple Watch Series 9 yahut Watch Ultra 2 kullanıcısıysanız direkt saatinizde telefonunuzun pozisyonuna yol tanımı alabilirsiniz.

iPhone telefonun nerede olduğunu bulma yollarından biri de Google pozisyon geçmişini denetim etmektir. Tıpkı iCloud ve Bul üzere, Google da Haritalar uygulamasıyla nerede olduğunuzu takip eder. Pozisyon geçmişini görmek ve bir umut kaybolan iPhone telefonu bulmak için, Google vakit çizelgesi sayfasına gitmeniz kafidir. Lakin, pozisyon geçmişi açıksa bu yol işe yarayabilir.

Kapalı olan telefon nasıl bulunur 📴

Kaybolan Telefon Nasil Bulunur Kayip Telefonu Bulma Yollari169481 4 Telefon kapalıyken bile nerede olduğunu bulmak mümkün müdür? Kısaca evet lakin ne kadar mühlet kapalı kaldığına bağlı değişebilir. Cep telefonunuz kapandığı anda baz istasyonlarıyla irtibatı keser. Bu, tüm GPS etkinliklerinin de kesildiği manasına gelir. Telefonunuzu bulma talihinizi artırmak için süratli hareket etmeniz gerekir. Telefonunuz çalındıysa polise ihbarda bulunarak IMEI numarasından telefonun bulunma mümkünlüğünü artırılabilir.

Google Cihazımı Bul, iPhone Bul uygulamaları, telefonunuz kapanmadan evvelki son pozisyon bilgisini verir. Telefonunuz büsbütün kapanmadan evvel en son neredeydi harita üzerinden görebilirsiniz. Bul altında iPhone’umu Bul ve Son Pozisyonu Gönder açık olması gerekmektedir.

IMEI ile kayıp telefon bulma 📱

IMEI numarasından kayıp telefon bulunur mu? öbür bir deyişle IMEI’den telefon ye çok merak ediliyor. Operatörler sırf IMEI ile kayıp telefon bulmanıza yardımcı olmaz. IMEI tracker üzere IMEI numarasından kaybolan telefonu bulduğunu sav eden uygulama ve siteler inanmayın.

IMEI numarasından telefon kilitlemek istiyorsanız, BTK’yı arayıp (0312 294 94 94) 15 haneli IMEI numarasını bildirmeniz durumunda sınırın bağlantıya kapanmasını sağlatabilirsiniz. IMEI numarası ile e-Devlet üzerinden kayıp/çalıntı ihbarında bulunabilirsiniz.

Akıllı telefonlar, etrafımızla bağlantı kurmamıza, programımızı yönetmemize, ödeme yapmamıza, müzik dinlememize, fotoğraf ve görüntü saklamamıza, çalışmamıza ve daha birçok işi yapmamıza yardıcı olduğundan günlük hayatımızın bir kesimi. Pekala, her şeyi sakladığınız telefonunuz çalınır ya da kaybolursa ne yapacağınızı biliyor munuz? Kayıp telefonu bulmak için yapmanız gerekenler burada. Kaybolan ve kapanan telefon nasıl bulunur iPhone ve Android için anlattık.

İçerik
Bunun da gördük: iPhone 15 siparişleri helikopterle indirildi

Birinci iPhone piyasaya çıktığından bu yana satış günü mağazalarda oluşan uzun kuyruklar klasik hale geldi.1

1 dk. 11 Okundu
İçerik
Minecraft kendi rekorunu egale etti

Dünyanın açık orta en çok satan görüntü oyunu olan Minecraft, 300 milyon barajını geçerek kendine1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Google Bard kişiselleşiyor: Bilgileriniz Bellek isimli yeni birimde tutulacak

Tanınan yapay zekâlardan Google Bard'a yeni bir özelliğin geldiği ortaya çıktı. Yeni gelen bu özellik sayesinde1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.