KATEGORİLER
Kripto Al Sat

X’te paylaşılan haberlerdeki başlıklar kaldırılmaya başlandı

X Te Paylasilan Haberlerdeki Basliklar Kaldirilmaya Baslandi169449 0 X‘teki gönderileri, bilhassa de yüklü olarak haber ve medya yayınlarını takip ediyorsanız artık bunlar gözünüze hayli farklı görünebilir. Evvelce Twitter olarak bilinen toplumsal medya platformu, birkaç aylarda bildirilen değişikliği kullanıma alarak yayınlanan bağlantılardan başlıkları ve açıklamaları kaldırmaya başladı.

X, haberlerdeki başlıkları kaldırıyor

Geçtiğimiz ağustos ayında X’in sahibi Elon Musk, fikrin direkt kendisinden geldiğini ve bunun platformun estetiğini büyük ölçüde geliştireceğini söylemişti. Öte yandan en azından bu yazının yazıldığı an itibariyle yaptığımız incelemelerde X’te paylaşılan bağlantılardan/haberlerden ilgili başlığın kaldırıldığını doğrulayamadık. Lakin, birtakım iOS kullanıcıları değişikliğin uygulandığını bildiriyor.

X Te Paylasilan Haberlerdeki Basliklar Kaldirilmaya Baslandi169449 1 Bununla birlikte reklamverenlerin getirilen yeni formatı beğenmedikleri yeniden geçtiğimiz devirlerde bildirilmişti lakin açıkça görünüyor ki değişiklik yürürlüğe alınmış durumda. X’in format değişikliğinin ana nedeni, vakit akışının ekranda görünen kısmına daha fazla gönderi sığdırarak gönderilerin daha derli toplu görünmesini sağlamak. Buna ek olarak Musk, bunun başlıklara dayanan clickbait örneklerini azaltmaya yardımcı olacağını düşünüyor.

Musk, format değişikliğinin temel itici gücünün web sitesinin estetiği olduğunu açıkça argüman etse de, daha fazla insanı direkt X’te uzun biçimli yazılar yayınlamaya teşvik etmeye çalıştığı bir sır değil. Münasebetiyle Musk, insanların yahut medya organlarının yalnızca irtibatlarla haberlerini paylaşmasını istemiyor. Birebir vakitte ilgili gönderide daha çok okunacak bağlam sunmasını da istiyor.

İçerik
Xiaomi Band 8 Active’in fiyatı ve özellikleriyle ortaya çıktı

Xiaomi bugün geçtiğimiz saatlerde Xiaomi 13T serisini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni akıllı telefonlar birebir vakitte1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Şimdiye kadarki en önemli Windows 11 güncellemesi çıktı: İşte değişenler

Microsoft, Windows 11 için şimdiye kadarki en büyük güncellemelerinden birini kısa bir mühlet evvel kullanıma1

6 dk. 2 Okundu
İçerik
Adobe, ‘devrim yaratacak’ yeni yapay zekalı düzenleme aracını tanıttı

Önümüzdeki hafta yapılacak Adobe Max konferansı öncesinde şirket, fotoğrafları şaşırtan derecede kolay bir biçimde düzenlemeyi1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.