KATEGORİLER
Kripto Al Sat

X’te paylaşılan haberlerdeki başlıklar kaldırılmaya başlandı

X Te Paylasilan Haberlerdeki Basliklar Kaldirilmaya Baslandi169449 0 X‘teki gönderileri, bilhassa de yüklü olarak haber ve medya yayınlarını takip ediyorsanız artık bunlar gözünüze hayli farklı görünebilir. Evvelce Twitter olarak bilinen toplumsal medya platformu, birkaç aylarda bildirilen değişikliği kullanıma alarak yayınlanan bağlantılardan başlıkları ve açıklamaları kaldırmaya başladı.

X, haberlerdeki başlıkları kaldırıyor

Geçtiğimiz ağustos ayında X’in sahibi Elon Musk, fikrin direkt kendisinden geldiğini ve bunun platformun estetiğini büyük ölçüde geliştireceğini söylemişti. Öte yandan en azından bu yazının yazıldığı an itibariyle yaptığımız incelemelerde X’te paylaşılan bağlantılardan/haberlerden ilgili başlığın kaldırıldığını doğrulayamadık. Lakin, birtakım iOS kullanıcıları değişikliğin uygulandığını bildiriyor.

X Te Paylasilan Haberlerdeki Basliklar Kaldirilmaya Baslandi169449 1 Bununla birlikte reklamverenlerin getirilen yeni formatı beğenmedikleri yeniden geçtiğimiz devirlerde bildirilmişti lakin açıkça görünüyor ki değişiklik yürürlüğe alınmış durumda. X’in format değişikliğinin ana nedeni, vakit akışının ekranda görünen kısmına daha fazla gönderi sığdırarak gönderilerin daha derli toplu görünmesini sağlamak. Buna ek olarak Musk, bunun başlıklara dayanan clickbait örneklerini azaltmaya yardımcı olacağını düşünüyor.

Musk, format değişikliğinin temel itici gücünün web sitesinin estetiği olduğunu açıkça argüman etse de, daha fazla insanı direkt X’te uzun biçimli yazılar yayınlamaya teşvik etmeye çalıştığı bir sır değil. Münasebetiyle Musk, insanların yahut medya organlarının yalnızca irtibatlarla haberlerini paylaşmasını istemiyor. Birebir vakitte ilgili gönderide daha çok okunacak bağlam sunmasını da istiyor.

İçerik
Ticaret Bakanlığı, ChatGPT ile oluşturulan reklamlara ceza kesti

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Reklam Kurulu, yapay zeka tarafından oluşturulan reklamları birinci kere mercek altına aldı.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple uydu üzerinden yol yardımını başlatıyor

Geçen sene iPhone 14 serisi ile uydu üzerinden acil durum irtibatını başlatan Apple, bu yıl1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Gboard, yapay zeka destekli Düzeltme özelliğini test etmeye başladı

Google'a ait Gboard isimli klavye uygulaması, bilhassa Android aygıtlarda sıklıkla tercih edilmekte ve yakın bir vakitte1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.