KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Mediatek Dimensity 9300 verimlilik çekirdekleri olmadan gelecek

Mediatek Dimensity 9300 Ilginc Bir Yapiya Sahip169566 0 Taşınabilir yonga dünyasında verimlilik çekirdekleri her vakit vazgeçilmez olmuştur. Bilhassa big.LITTLE olarak bildiğimiz performans ve verimlilik ortasındaki geçişlerde Cortex-A5 serisi çekirdekleri her vakit karşımıza çıkıyor. MediaTek ise yeni bir trend başlatmak niyetinde.

Mediatek Dimensity 9300 neler sunacak?

Mobil yonga dünyasının zorlanmaya başlayan önderi MediaTek, yeni amiral gemisi yonga setini ay içerisinde lanse edecek. Dimensity 9300 olarak isimlendirilecek yeni yonga seti kesimde enteresan bir trend başlatabilir.

Dimensity 9300 yonga setinde 1 adet Cortex-X4 ana performans çekirdeği, 3 adet Cortex-X4 performans çekirdeği ve 4 adet Cortex-A720 çekirdeği yer alıyor. Bugüne kadar alışageldiğimiz Cortex A5 serisi verimlilik çekirdeklerine yer verilmemiş. Grafik tarafında ise ARM Immortalis G720 MC12 ünitesi kullanılmış.

4nm sürecinde üretilen Dimensity 9300 yonga setinin Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini testlerde hem işlemci hem grafik olarak geride bıraktığı belirtiliyor. Bununla birlikte verimlilik misyonunun yalnızca Cortex-A720 çekirdeğine bırakılmış olması batarya ömrünü nasıl etkileyeceği merak konusu çünkü yonganın mühendislik sürümünün çok ısınma sorunu yaşadığı gündeme gelmişti.

İçerik
Acer Nitro XZ320QK P3 monitör farklı kesimlere hitap ediyor

Acer’ın yeni duyurduğu Nitro XZ320QK P3 ismindeki monitör modeli oyunculardan profesyonellere ve ofis ortamında çalışanlara1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Neuralink, beyin-bilgisayar arayüzünün ilk insanlı deneyleri için düğmeye bastı

İnsan deneyleri için FDA onayı aldıktan birkaç ay sonra Neuralink ilk deneklerini arıyor. Elon Musk'ın1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Windows 12, abonelik tabanlı işletim sistemi olabilir

Öncelikle abonelik tabanlı Windows kullanıcılar ortasında aslında uzunca bir müddettir konuşulan bir şey lakin bu1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.