KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Mediatek Dimensity 9300 verimlilik çekirdekleri olmadan gelecek

Mediatek Dimensity 9300 Ilginc Bir Yapiya Sahip169566 0 Taşınabilir yonga dünyasında verimlilik çekirdekleri her vakit vazgeçilmez olmuştur. Bilhassa big.LITTLE olarak bildiğimiz performans ve verimlilik ortasındaki geçişlerde Cortex-A5 serisi çekirdekleri her vakit karşımıza çıkıyor. MediaTek ise yeni bir trend başlatmak niyetinde.

Mediatek Dimensity 9300 neler sunacak?

Mobil yonga dünyasının zorlanmaya başlayan önderi MediaTek, yeni amiral gemisi yonga setini ay içerisinde lanse edecek. Dimensity 9300 olarak isimlendirilecek yeni yonga seti kesimde enteresan bir trend başlatabilir.

Dimensity 9300 yonga setinde 1 adet Cortex-X4 ana performans çekirdeği, 3 adet Cortex-X4 performans çekirdeği ve 4 adet Cortex-A720 çekirdeği yer alıyor. Bugüne kadar alışageldiğimiz Cortex A5 serisi verimlilik çekirdeklerine yer verilmemiş. Grafik tarafında ise ARM Immortalis G720 MC12 ünitesi kullanılmış.

4nm sürecinde üretilen Dimensity 9300 yonga setinin Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini testlerde hem işlemci hem grafik olarak geride bıraktığı belirtiliyor. Bununla birlikte verimlilik misyonunun yalnızca Cortex-A720 çekirdeğine bırakılmış olması batarya ömrünü nasıl etkileyeceği merak konusu çünkü yonganın mühendislik sürümünün çok ısınma sorunu yaşadığı gündeme gelmişti.

İçerik
Galaxy S24’te kullanılacak Exynos 2400’ün performansı açığa çıktı

Yaklaşmakta olan Samsung Galaxy S24 serisi hakkında yeni bilgiler duymaya devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere son raporlar,1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Gaming mouse önerisi arayanlar için en iyi mouse’lar (2023)

Hızlı yansıma müddetleri, düşük gecikme ve art geriye atılan “headshotlar” istiyorsanız en âlâ mouse’a gereksiniminiz1

16 dk. 16 Okundu
İçerik
FC24’teki tüm futbolcuların reytingleri açıklandı!

FIFA 23'ün devam oyunu FC 24'ün çıkışına sayılı günler kaldı. Bugüne kadar çeşitli liglerdeki en yüksek1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.