KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Game Pass’in merak edilen abone sayısı ortaya çıktı: Sanılandan fazla

Game Pass In Merak Edilen Abone Sayisi Ortaya Cikti168885 0 Microsoft’un Xbox Game Pass hizmetinin tam olarak ne kadar abonesi olduğu hakkında kesin bilgiler bulunmuyor. Öte yandan Xbox kıdemli pazarlama yöneticisi Craig McNary‘nin LinkedIn profilindeki eski bir gönderiye nazaran, Xbox Game Pass’in 30 milyondan fazla abonesi var. Lakin bu sayı daha yüksek olabilir.

Microsoft’un Xbox ile ilgili değerli bilgileri saklamak üzere bir alışkanlığı var. FTC-Microsoft davasının bu kadar değişik olmasının nedenlerinden biri de aslında buydu; Yazılım devi net sayılar vermekten daima olarak kaçındı. Lakin Microsoft-Activision birleşmesi sayesinde Game Pass’in gerçekte ne kadar para kazandığını öğrendik. Artık Microsoft’un nadiren güncellediği kıymetli bir bilgi hakkında daha fazla ipucu var: toplam Game Pass aboneleri.

Xbox abone sayısı 30 milyondan fazla

Game Pass In Merak Edilen Abone Sayisi Ortaya Cikti168885 1 Abone sayısı aslında epeyce değerli. Microsoft, görüntü oyunları işinin geleceğini aboneliğe bağlamış durumda ve ödeme yapan kullanıcı sayısı, işin gücünü hakikaten vurgulayan birinci ölçüt. En güncel resmi bilgilere göre Game Pass abone sayısı “25 milyonun üzerinde“. Lakin bu sayı Mart 2022 tarihine ilişkin.
Game Pass In Merak Edilen Abone Sayisi Ortaya Cikti168885 2 Görünüşe nazaran artık Xbox Game Pass aboneleri ve münasebetiyle Microsoft’un abonelik tabanlı oyun işinin potansiyel gücü hakkında daha fazla bilgiye sahibiz. Xbox kıdemli pazarlama yöneticisi Craig McNary‘nin LinkedIn profilindeki eski bir gönderiye nazaran, Xbox Game Pass’in 30 milyondan fazla abonesi var. Bu bilginin yayılmaya başlamasının akabinde ilgili gönderide güncellemeye gidilerek sayı “25 milyon” olarak güncellendi.

Gerçek şu ki, 30 milyon sayısı amaca çok daha yakın. Ve Starfield’ın lansmanı sayesinde Xbox Game Pass’in PC ve konsolda 30 milyonu aşmış olması çok mümkün. Aslında bu iddiayı destekleyecek birtakım deliller da var. Kasım 2022’de Sony, CMA’ya Game Pass’in 29 milyon abonesi olduğunu bildirdi. Bu sayıya PC Game Pass aboneleri dahil değil. Ortadan geçen ayları göz önüne aldığımızda ve Starfield’ın çıkışıyla bu sayının 30 milyonu aştığı kesin üzere diyebiliriz. Bununla birlikte aktüel bilgilere nazaran PS Plus’ın 46.5 milyon abonesi bulunuyor.

İçerik
Steam Deck için yeni sürüm yolda olabilir: FCC’de göründü

Bildiğiniz üzere bilhassa el konsolu pazarında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. O denli ki yeni markalar1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
ABD yaptırımlarını delen Huawei Kirin 9000s’in kalıp görüntüsü ortaya çıktı

Huawei'nin HiSilicon Kirin 9000s yonga üzeri sisteminin yayınlanan birinci kalıp imgesi bu gizemli mühendislik muvaffakiyetinin1

3 dk. 3 Okundu
İçerik
Oppo A2x tanıtıldı: Dimensity 6020 işlemci ve 150 dolar fiyat

Oppo yeni bir giriş düzeyi telefon olan Oppo A2x'i duyurdu. Çinli marka aygıtta MediaTek işlemci1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.