KATEGORİLER
Kripto Al Sat

TEKNOFEST İzmir, 27 Eylül’de başlıyor

Teknofest Izmir 27 Eylul De Basliyor168788 0 Türkiye’nin en büyük teknoloji, havacılık ve bilim şenliği TEKNOFEST, İzmir’e geliyor. TEKNOFEST İzmir, 27 Eylül tarihinde başlayacak.  rekorlar kırarak ayakları yerden kesmeye devam edecek. Tüm teknoloji ve bilimseverler TEKNOFEST İzmir’i fiyatsız olarak ziyaret edebilecek. 

Ücretsiz ziyaretçi kaydı oluşturmak için: https://t3kys.com/tr/teknofest/visitor/apply/izmir

27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek şenlik, İzmir’de teknoloji ve teşebbüs yarışları, gökyüzünde görsel şölen yaşatan hava şovları, bilim gösterileri, TEKNOFEST keşif oyunu, simülasyon tecrübe alanları, eğitici atölyeler, stantlar, sahne şovları ve konserlerle bilim, teknoloji ve uzayla dopdolu bir serüven yaşatacak.

Teknolojinin gelişimine paralel olarak her yıl bir evvelki yıla nazaran daha fazla müsabaka kategorisinin açıldığı ve “Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye” maksadıyla Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji müsabakalarının düzenlendiği TEKNOFEST’te bu yıl birinci kere Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST Teşebbüs Yarışması’nda 34 teşebbüs 3 milyon 750 bin TL’lik mükafatın sahibi oldu.

İzmir etabında “Turizm Teknolojileri ve Oyun Çevre”, “Enerji ve İklim Teknolojileri”, “Engelsiz Hayat Teknolojileri”, “Sağlık ve Âlâ Hayat Teknolojileri” temalarında yarışacak teşebbüsçü yarışmacılar burada en düzgünü olmak için gayret edecek.

Ayrıca Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon, Take Off Teşebbüs Tepesi Ön Etkinlikleri de ulusal teknoloji atağına İzmir’de katkı sunmaya devam edecek.

TEKNOFEST İzmir’de birinci defa Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon Müsabakası da düzenlenecek.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim gören öğrencilerin fikir geliştirme süreçlerini ve sunum yeteneklerini pekiştirecek olan yarışlar tıpkı vakitte eserleştirme sürecini ve marka geliştirmeyi deneyimleyen bir kuşak yetişmesini de amaçlıyor.

Festival kapsamında 81 vilayetten 132 farklı Deneyap Teknoloji Atölyesi’nden ortoakul, lise/üzeri düzeyinde 913 ekip, 2 bin 592 öğrenci Deneyap Fikir Maratonu’na müracaatta bulunurken, öğrencilerin danışmanları tarafından desteklendiği müsabakada toplam 327 grupta 1055 öğrenci orta tipe geçmeye hak kazandı.

Ara tıpta sunumlarını gerçekleştirilen 327 kadro 1055 öğrenci ortasından 28 grup 94 öğrenci finalist olma hakkını kazandı. Dereceye girenler ortaokul kategorisinde toplam 60 bin TL, lise kategorisinde de toplam 60 bin TL’lik mükafatın sahibi olacak.

Öte yandan, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim almaya devam öğrencilerin kendilerini deneyecekleri, eğitimlerde öğrendikleri bilgileri hayata geçirecekleri Deneyap Makeathon Yarışması​​​​​​, ortaokul ve lise olmak üzere iki kategoride düzenlenecek.

Öğrenciler oluşturdukları kadro ile yarış esnasında verilecek bahse tahlil üretecek ve bu tahlili prototip haline getirecek. 3 kademeli olarak düzenlenen müsabakada finalist olan ekiplere bir tema verilecek, kadrolar belirlenen tema üzerinde çalışacak ve probleme uygun prototip üretimi yapacak.

TEKNOFEST İzmir kapsamında birinci defa düzenlenen müsabakaya 1005 ekipte 2 bin 979 öğrenci ön müracaatta bulundu ve 408 grup 1301 öğrenci orta çeşide geçmeye hak kazandı. Orta çeşitte görüntü tanıtımlarını gerçekleştirilen 408 grup 1031 öğrenci ortasından 32 grup 102 öğrenci finalist olma hakkını kazandı.

İçerik
Oppo’dan LTE bağlantısına sahip tablet geliyor: Pad Neo

Oppo Pad Neo, Tayland'daki NBTC kurumu tarafından onaylandı. Böylece markanın yeni bir tablet çıkarmaya hazırlandığını1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
ABD-Çin teknoloji savaşında yeni cephe: RISC-V

ABD-Çin teknoloji savaşında yeni bir cephe açılıyor: RISC-V. Amerikan şirketlerinin Çin'de yaygın olarak kullanılan özgür1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Pixel 8 Pro’nun tanıtım görüntüleri paylaşıldı! İşte tasarımı

Google'ın yeni telefonları Pixel 8 serisinin yakın bir vakitte piyasaya sürülmesi bekleniyor. O denli ki hem1

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.