KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple uydu üzerinden yol yardımını başlatıyor

Uydu Uzerinden Yol Yardimi Nasil Calisacak168751 0 Geçen sene iPhone 14 serisi ile uydu üzerinden acil durum irtibatını başlatan Apple, bu yıl da yol yardımını listeye ekliyor. Kullanıcılar artık uydu üzerinden acil durumlarda yol yardımı alabilecek. Elbette fiyatı karşılığında.

Uydu üzerinden yol yardımı

iPhone 15 etkinliğinde duyurulan yeni özellik, telefonun çekmediği bir noktada aracı bozulan kullanıcıların uydu üzerinden yol yardımı alabilmesini sağlıyor. Uygulama kullanıcıya 5 farklı ön tarifli arıza sunmuş. Bunlar aracın kilitlenmesi, şarjın bitmesi, lastiğin patlaması, aracın çalışmaması ve yolda kalması halinde sıralanıyor.

Kullanıcı arızayı seçtikten sonra sistem tarifli teknik servise bildiri gönderiyor. Teknik servis de GPS üzerinden kullanıcıyı tespit ettikten sonra bildiri gönderebiliyor. iPhone 15 için duyurulan yol yardımı iPhone 14 ile de uyumlu.

Yol yardımı özelliği yalnızca ABD’de geçerli ve AAA firmasının aylık 65$ servisini kullananlar yararlanabiliyor. Apple yakın vakitte yeni bir abonelik daha başlatacağını belirtti. Acil durum uydu irtibatı hatırlanacağı üzere birinci 2 yıl fiyatsız olarak sunulmuştu.

İçerik
Ucuz bellek ve depolama dönemi sona erdi: Yeni akıllı telefonlar daha pahalı olacak

Son birkaç yıldır Çinli telefon üreticileri ucuz akıllı telefonlarda bile yüksek bellek kapasiteleri sunarak tüketicileri1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Redmi Buds 5’in tanıtım tarihi açıklandı: 46 dB gürültü engelleme ile geliyor

Redmi markası 21 Eylül'de Note 13 serisi akıllı telefonlarını tanıtmak için bir aktiflik düzenleyecek. Çinli1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Intel, AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini benimsiyor

Intel CEO'su Pat Gelsinger, Innovation 2023'te basınla bir soru-cevap oturumu düzenledi. Intel'in AMD'nin 3D V-Cache1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.