KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Tarihi an: Yapay zekalı pop şarkıcısı ile albüm anlaşması imzalandı

Bir Ilk Yapay Zekali Pop Sarkicisi Ile Album Anlasmasi Imzalandi168518 0 Yapay zeka özelinde tarihi anlara tanıklık ediyoruz. Artık eminiz ki, çok uzak olmayan bir gelecekte asla yaşlanmayan, yorulmayan, uyumayan ve daima yeni müzikler çıkaran yapay zekalı sanatkarların haytanı olacağız. Bunun birinci örneği ise bir Instagram fenomeni ve yapay zekalı müzikçi Noonoouri oldu.

Yapay zekalı müzikçi albüm muahedesi imzaladı

Noonoouri, Warner Music Central Europe ile bir albüm muahedesi imzaladıktan sonra ‘Dominoes‘ isimli birinci single’ını yayınladı. Noonoouri, büyük bir plak muahedesi imzalayan cinsinin birinci örneği dijital influencer olarak da tarihe geçti.

Noonoouri’nin inanılmaz derecede geniş gözleri ve küçük burnuyla ulaşılamaz hoşluk standartlarının alametifarikası olan dolgun bir yüze sahip. Noonoouri ayrıyeten Virtual Humans’taki profiline nazaran bir vegan, sürdürülebilir modayı savunuyor ve bir moda markası için kampanya yürütürken kürk giymiyor.

Şarkısı nasıl?

Bir Ilk Yapay Zekali Pop Sarkicisi Ile Album Anlasmasi Imzalandi168518 1 Bir ses uzmanı değilim fakat Noonoouri’nin sesi biraz… Nasıl söylenir, hırıltılı geliyor. Beşerler tarafından söylenen müzikleri dinleyen ve kulakları biraz hassas olan çabucak hemen herkes bu sesin biraz yapay olduğunu anlayabilir. Fakat enteresan bir halde müziği kulağı tırmalamıyor ve aslında kendisini dinletiyor.

Öte yandan Noonoouri’nin sesi yapay zeka ile oluşturulmuş olsa da temelinde gerçek bir müzikçiye dayanıyor lakin sesi eşsiz kılmak için biraz değiştirilmiş durumda. Ek olarak müzik üzerinde çalışan kelam müellifleri, müzikçiler ve müzisyenler, tıpkı müzisyenlerin yapay zeka tarafından üretilmemiş başka müziklerde olduğu üzere telif ve yayıncılık hisselerini alacaklar.

Alman DJ ve prodüktör Alle Farben’in de yer aldığı müziğe yazının sonundan ulaşabilirsiniz.

Noonoouri ve şöhret

Noonoouri, her açıdan bir influencer üzere görünüyor, en azından davranıyor. Birinci sefer 2018 yılında, 18 yaşındayken New York Moda Haftası’nda kamuoyunun karşısına çıktı. Beş yıl sonra hâlâ 18 yaşında. Noonoouri Dior, Valentino ve MiuMiu ile çalıştı ve ayrıyeten Kim Kardashian’ın hoşluk serisi KKW Beauty için bir konturlama hoşluk eğitiminde yer aldı.

Almanya merkezli CGI sanatkarı Joerg Zuber tarafından yaratılan Noonoouri, geliştiricisinin moda ve hoşluğa olan sevgisi nedeniyle ortaya çıktı. Bu makale yazılırken Zuber’in dijital varlığının Instagram’da 403 binden fazla takipçisi ve çıkış müziği olan Dominoes’un YouTube 52.000’den fazla görüntülenmesi bulunuyor. Filipino Times’a nazaran, Noonoouri sponsorlu gönderi başına yaklaşık 1.800 dolar kazanıyor. Aktarılanlara nazaran Noonoouri’nin yılda yaklaşık 2.6 milyon dolar kazandığı kestirim ediliyor.

İçerik
Microsoft 15.000 $’a varan ödülleri ile AI hata bulma programını başlattı!

Microsoft Perşembe günü yaptığı duyuruda, yapay zeka takviyeli Bing hizmetleri ve uygulamalarındaki güvenlik açıklarını bulup1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
İHA’ları baz istasyonuna çeviren UYGAR ilk kez sergilendi

Yerli baz istasyonu teknolojileri geliştiren ULAK Haberleşme’nin İHA’lara baz istasyonu özelliği kazandıran UYGAR Haberleşme Podu,1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Akıllı telefon pazarı tarihi diplerde

Pandemi devrinden sonra başlayan küresel ekonomik kriz pek çok kesimi derinden etkilerken yavaş yavaş da1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.