KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Su İçmenin Faydaları

Su içmenin faydaları adlı yazımızda sağlığınıza doğrudan etki edecek önerilerde bulunacağız. Su günlük hayatımızda en çok tükettiğimiz ve en yararlı içecektir. Vücudumuzun %80 kadarı sudan oluşmaktadır. Su tüketmenin insan vücuduna oldukça fazla yararı vardır. Günlük en az 2 litre kadar su içmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde çok su tüketmek de yararlı değildir. Bu yüzden her zaman tam dozunda tüketilmelidir. Fazla su içmek böbrekleri yoracaktır. Eğer çok az su tüketiyor iseniz günde yarım litre şeklinde yavaş yavaş çoğaltıp en az iki litre içebilir olmanız gerekmektedir. Bu faydalar saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Biz size birkaçından bahsedelim. İlk olarak su tüketimi kabız olmayı önler ya da kabızlığı iyileştirir. Su sindirim sistemini çalıştırdığı için bağırsaklar tembelleşmez ve rahat bir boşaltım sisteminiz olur. Aynı zamanda sindirim sisteminin çalışmasına yardım ettiği için açlık hissini azaltır ve kilo vermenize ya da sağlıklı kilo da olmanıza yardımcı olur.  Su aynı zaman da hücrelere besin ve oksijen taşımaktadır. Her zaman duyduğumuz gibi cildi tazeler ve güzelleşmesine yardımcı olur. Çok su tüketen insanlar üşümez de çünkü su vücut ısısını dengeler. Böbrek ve karaciğeri de çalıştığı için toksinleri atabilirsiniz. Kan dolaşımını da hızlandırması ile de bilinir.

Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Su içme alışkanlığı oldukça önemlidir. Bu alışkanlığı kazanmak için ilk olarak suyu tatlandırabilirsiniz. İçine meyve atarak tatlandırmak su içmenizi kolaylaştırabilir. Su yerine tükettiğiniz içecekleri hayatınızdan suya alışana kadar bırakın. Böylece vücudunuz su tüketmeye ihtiyaç duyacaktır. Bir başka seçenek ise su içmeyi cazip hale getirin. Örneğin su bardağınızı ya da şişenizi sevdiğiniz bir renkte ve desende tercih edin. Belirli bir litre koyun ve o litre kadar su içince kendinizi ödüllendirin. Bu ödül bir bardak çay ya da kahve olabilir. Pipet kullanma da sizi su içmeye teşvik edebilir. Böylece heyecanla su içmeye başlarsınız. Gece baş ucunuza su koymayı da ihmal etmeyin. Gece yatmadan önce ve uyandığınızda o suyu tüketin. Bu bir süre sonra alışkanlık olacaktır. Ve daha kolay su tüketmenize yardımcı olacaktır.

İçerik
Konut Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Konut Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?- Kredi, insanlar için bazen hayat kurtarıcı bir araç olmuştur. Paranın1

3 dk. 27 Okundu
İçerik
Avrupa Turunda Gezilecek Yerler

Avrupa Turunda Gezilecek Yerler - İnternette bolca sorular soruların başında “Yurt dışı tatili yapacağız, ne1

5 dk. 24 Okundu
İçerik
Bebeklere sinek kovucu sürülür mü? 2022 bebekler için en iyi sinek kovucular

Anne ve babaların kendilerinden evvel bebeklerinin sıhhatini düşünmesi olağan bir sorumluluk duygusudur. Yazın gelmesiyle birlikte1

3 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.