KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Kas Yaparak Kilo Vermek

İçindekiler

Kas Yaparak Kilo Vermek – Kilo vermek ile yağ yakmak çok farklı konulardır. Kilo vermek genel olarak vücut ağırlığının azalmasına denir. Ancak bu ağırlık nereden gidiyor ? Kemiklerden mi yoksa yağlardan mı ? Kaslardan mı yoksa sudan mı ? Fit bir vücuda sahip olmayı ve kilo vermeyi istiyorsan eğer temel amacınız yağlarınızı eritmek olmalı; kaslarınızı kaybetmek değil. Bu yüzden kas yaparak kilo vermek konumuzu okumanız gerekiyor. Bilinçsiz olarak kafasına göre diyet yapanlar insanlar yağ yaktıkları kadar kas da kaybediyor ve sonucunda şekilsiz bir vücuda sahip oluyorlar. Aynı zamanda metabolizmalarını yavaşlattıkları için daha kolay kilo alabiliyorlar. Çok fazla kas kaybederek zayıflayan insanlar skinny fat adı verilen vücut yapısına dönüşüyor.

Kas Kaybetmeden Nasıl Yağ Yakabilirim?

Kas yaparak kilo vermek konusunun en önemli detayı kalorileri çok kısmamanızdır. Kilo verebilmek için günlük harcadığınız kaloriden daha az kalori almanız gerekir. Bunu zaten biliyorsunuzdur. Yani almanız gereken kaloriyi biraz kısmanız lazım ancak çok fazla kısıp azaltırsanız olumsuz olur. Günlük almanız kalorinin çok fazla altına indiğinizde vücuttaki kortizon hormonu artmaya başlar ve bu da kas yıkıcı olur. Kalori açığı ne kadar fazlaysa kortizon hormonu da o kadar artar. Bu da kaslarınızın erimesi anlamına geliyor. Aynı zamanda kalori ne kadar fazla kısılırsa o kadar protein sentezini azaltır ve kendinizi çok yorgun hissetmenize sebep olur, ağırlık çalışma performansınızı aşağılara çeker.

Yeterli Miktarda Protein Tüketin

Kas yaparak kilo vermek için yeterli miktarda protein tüketmelisiniz. Günlük yeterli protein tüketmek hem kaslarınızı korur hem de diyetinizin başarıya ulaşmasını sağlar. Çünkü yapılan araştırmalara göre proteinin tok tutucu özelliği sayesinde daha az yemek yiyorsunuz, yağ eritiyorsunuz ve diyet esnasında kaslarınızı koruyor. Kaslar amino asitlerden oluşur ve amino asitler proteinlerin yapı taşıdır. Protein hem kaslarınızı oluşturur hem de vücudunuzda olan her hücrenin anahtar bileşenidir.

Ağırlık Çalışmayı İhmal Etmeyin

Düşük kalorili bir diyet uygularken ağırlık çalışmak kaslarınızın azalmasına engel olur. Kas yaparak kilo vermek için diyet yaptığınızda kaslarınızı korumak için yeterli protein tüketmekle birlikte en önemli faktör ağırlık çalışmaktır. Ama tabii ki bu çalışmanın nasıl olduğu da çok önemli. Öncelikle kilo verme diyetinde vücudunuzun toparlanma kapasitesi daha az olacağı için çalışma gün sayısını ve set, tekrar sayısını azaltın. Aksi taktirde güç ve kas kaybı yaşayabilirsiniz ve daha da kötüsü sakatlanabilirsiniz. Vücudunuza kesinlikle çok fazla yüklenmeyin.

Su İçmeyi Asla Unutmayın

Suyun hayatımızdaki önemini hepiniz biliyorsunuz. Su hayati önem taşıdığı gibi aynı zamanda kilo vermek için de çok büyük bir önem taşıyor. Böbreklerin vücuttan zararlı maddeleri uzaklaştırabilmesi su ile mümkün oluyor. Eğer yeterli su olmazsa böbrekler bu görevini yerine getiremiyor ve karaciğer devreye giriyor. Karaciğerimiz vücudumuzda depolanan yağları beyin ve vücut için kullanılabilir enerjiye dönüştürüyor. Fakat susuz kalan böbreklere yardım etmeye çalışırsa eğer bu görevini yerine getiremez. Dolayısı ile kas yaparak kilo vermek için yeterli miktarda su içilmeli ve vücudun çalışma düzeni bozulmamalı. Su aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır.

 

İçerik
Kızamık Nedir? Kızamık Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Kızamık nedir? Hemen her çocuğun tabiri caizse korkulu rüyası kızamık virüsünün meydana getirdiği akut, döküntülü1

2 dk. 18 Okundu
İçerik
ADD Burs Başvurusu

Ülkemizde öğrencilere yönelik olarak burs destekleri verilmeye devam ediliyor. Onlardan biri olarak ise karşımıza çıkanlar1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
En Çok Tercih Edilen Evcil Hayvanlar

En Çok Tercih Edilen Evcil Hayvanlar - İnsanların evlerinde hayvan besleme alışkanlığı tarihten önceki dönemlere1

2 dk. 15 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.