KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Steam Deck 2’den kötü haber: Daha hızlı sürüm planda yok

Steam Deck 2 Den Kotu Haber Daha Hizli Surum Planda Yok169046 0 Bildiğiniz üzere PSP ve Playstation Vita’nın rafa kalkmasının akabinde taşınabilir konsol pazarı uzun mühlet yalnız bırakıldı. Lakin Nintendo Switch ve Steam Deck üzere el konsolları, pazarı tekrar canlandırmayı başardı. O denli ki bir müddettir, Steam Deck 2’nin yolda olduğuna dair çeşitli sızıntılar duymaya başladık. Lakin Valve, yeni bir konsolun öngörülenden çok daha fazla zaman alacağını söylüyor.

Steam Deck 2 için berbat haber

Yakın vakitte The Verge ve CNBC’ye konuşan Valve’den Pierre-Loup Griffais, Steam Deck 2’ye dair uzun müddettir devam eden söylentileri yalanladı. Bu noktada Steam Deck ve SteamOS projelerinde vazife yapan Valve çalışanı, Steam Deck 2 ya da gibisi yeni bir oyun aygıtının yakında olmadığını belirtti. Bunun gerisindeki neden ise epey açık. Valve, pil ömründe azalma olmadan konsolun performansında önemli bir sıçrama görmek istiyor. 

Bu açıdan Steam Deck 2 yahut Valve imzalı yeni bir konsol için 2025 sonuna ve hatta 2026’nın başına işaret ediliyor diyebiliriz. Lakin bu bekleyiş nedeniyle, Valve’ın sıkı bir geri dönüş yapması gerekebilir. Niketim yeni Nintendo Switch’in Nvidia DLSS takviyesine sahip olacağı söyleniyor. ROG Ally ve Lenovo Legion Go üzere aygıtlar ise şimdiden Steam Deck’i geride bırakmayı başardı. 

Ayrıca Steam Deck 2 için epey erken. Niketim ülkemiz de dahil oyuncuların bir birden fazla, Steam Deck’e ulaşamıyor yahut sırada bekliyor. Münasebetiyle Valve’dan gelen açıklamanın şaşırtan olmadığını söyleyebiliriz.

İçerik
Yeni nesil Xbox konsolu ortaya çıktı! İşte çıkış tarihi ve detaylar

Microsoft, Ocak 2022'de Activision Blizzard'ı 69 milyar dolar karşılığında satın almak istediğini açıklamıştı. Activision Blizzard,1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Samsung’dan üç modele One UI 6.0 beta sürprizi

Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesi için hazırlıklarını tamamlamak üzere. Bu bağlamda Koreli1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Huawei Mate 60 satışları Çin’de beklentilerin üzerinde

Huawei Mate 60 serisi, Çin’de büyük muvaffakiyet elde etti. 29 Ağustos’ta satışa çıkan yeni seri,1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.