KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Pixel telefonlara ilgi artıyor: İşte satış rakamları

Google Pixel Telefonlara Ilgi Artiyor Iste Satis Rakamlari169550 0 Google Pixel, global akıllı telefon pazarında pozisyonunu giderek düzgünleştiriyor. Pixel 8 serisinin çıkışıyla birlikte güncellenen sayılar gösteriyor ki, Google Pixel telefonlara ilgi süratle artıyor. Pixel telefonların şu ana kadar 40 milyon adede yakın sattığı kaydedildi.

Pixel telefonlar ne kadar sattı?

IDC’nin sağladığı bilgilere nazaran, Google Pixel telefonlar 2016 – 2023 ortasında 37.9 milyon sattı. Bu, Pixel serisinin şimdiye kadarki tüm ömür döngüsü. Satışların son yıllarda çift haneli sayılarla arttığı belirtiliyor. Bu, iPhone satışlarıyla kıyaslandığında çok büyük bir sayı değil fakat satışların istikrarlı bir biçimde artması dikkat alımlı.

Geçmişe yönelik olarak, Google, 2018’de 4 milyon adet Pixel telefon satışı gerçekleştirdi. 2019 yılında satışlar 7.2 milyona ulaştı. Pixel 7’nin çıkışından çabucak evvel satışlar 27.6 milyon adede ulaştı.

Japonya en büyük pazar

Temmuz ayında Japonya’nın Pixel telefonlar için Google’ın en büyük pazarı olduğu ortaya çıktı. Hatta iPhone’un pazar hissesini azalttı. Google, Kuzey Amerika’da bir evvelki yılın birebir devrine kıyasla satışları azalmayan tek akıllı telefon markası oldu.

İçerik
Steam’in Eylül Ayı Donanım Anketi açıklandı: Trendler tersine döndü

PC oyunculuğunun kalesi Steam, her ay yayınlanan Donanım ve Yazılım Anketi'nin Eylül 2023 verilerini paylaştı. Steam kullanıcılarını temel alan1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Xiaomi Watch S3 ufukta göründü: İşte beklenen özellikler

Çinli teknoloji devi Xiaomi, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda amiral gemisi Xiaomi 141

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Microsoft, Bing Chat sohbet robotunu Skype’a entegre etti

Yazılım devi Microsoft, akıllı sohbet robotu Bing Chat'i eserlerine dahil etmeye devam ediyor. Yapay zekayı1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.