KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Starlink Türkiye genel müdürü belli oldu

Starlink Turkiye Genel Muduru Belli Oldu169255 0 Elon Musk, Türkiye’deki faaliyetlerini büyütmeye devam ediyor. Tesla Model Y’nin ülkemizde önemli bir ilgi görmesi bir yana tüketiciler uydu tabanlı internet hizmeti Starlink için de heyecanlı bir bekleyiş içinde. Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ortasında yapılan görüşmeden günler sonra Aralık 2020’den beri faaliyette olan Starlink Turkey’in genel müdürü de muhakkak oldu.

Starlink Türkiye genel müdürü Kemal Geçer oldu

Elon Musk ile Erdoğan’ın 18 Ekim’de yaptığı görüşmenin üstünde birkaç gün geçmişken Musk’un Türkiye’deki şirketlerinden Starlink Turkey’de kıymetli bir değişiklik yaşandı. Starlink Türkiye Genel Müdürü kim sorusu bu vesileyle kısa müddet evvel cevaplandı. Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanan karara nazaran Kemal Geçer, Starlink Türkiye genel müdürü oldu.

Kemal Geçer ismi bir yerden tanıdık geliyor olabilir çünkü kendisi tıpkı vakitte Tesla Türkiye’nin genel müdürlüğünü de yürütüyor. Hem Tesla Türkiye hem de Starlink Turkey’in genel müdürlü olan Geçer, Tesla’daki vazifesinden evvel Lufthansa Hava Yolları’nın genel müdürüydü.

Öte yandan Starlink adım adım Türkiye’deki müşterilerine hizmet vermeye gerçek ilerliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, SpaceX çatısı altında yaşayan Starlink için gerekli müracaatın yapıldığını ve talebi değerlendirdiklerini açıklamıştı. Lakin an itibariyle Starlink’in Türkiye’de ne vakit yahut nasıl hizmet vereceği, fiyatlandırmanın ne olacağı belgisiz durumda. Lakin gelişmeler gösteriyor ki bu soruların yanıtı için çok fazla beklemeyeceğiz.

İçerik
MKE’den uçan deniz mayını: UÇA

Makine ve Kimya Sanayisi (MKE), IDEF'23 standında Havadan Atılabilir Hassas Deniz Mayını UÇA'yı tanıttı. UÇA'nın1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Huawei Mate 60 Pro Plus tanıtıldı: 5G, Kirin 9000s, güçlü kameralar ve dahası

Huawei, geçtiğimiz günlerde Çin'de 5G özellikli Mate 60 ve Mate 60 Pro'yi piyasaya sürdükten sonra,1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
X için marka ihlal davası açıldı

Twitter platformunu satın aldıktan sonra apar topar ismini X olarak değiştiren ve yeni bir tanımlama1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.