KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Starlink Türkiye genel müdürü belli oldu

Starlink Turkiye Genel Muduru Belli Oldu169255 0 Elon Musk, Türkiye’deki faaliyetlerini büyütmeye devam ediyor. Tesla Model Y’nin ülkemizde önemli bir ilgi görmesi bir yana tüketiciler uydu tabanlı internet hizmeti Starlink için de heyecanlı bir bekleyiş içinde. Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ortasında yapılan görüşmeden günler sonra Aralık 2020’den beri faaliyette olan Starlink Turkey’in genel müdürü de muhakkak oldu.

Starlink Türkiye genel müdürü Kemal Geçer oldu

Elon Musk ile Erdoğan’ın 18 Ekim’de yaptığı görüşmenin üstünde birkaç gün geçmişken Musk’un Türkiye’deki şirketlerinden Starlink Turkey’de kıymetli bir değişiklik yaşandı. Starlink Türkiye Genel Müdürü kim sorusu bu vesileyle kısa müddet evvel cevaplandı. Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanan karara nazaran Kemal Geçer, Starlink Türkiye genel müdürü oldu.

Kemal Geçer ismi bir yerden tanıdık geliyor olabilir çünkü kendisi tıpkı vakitte Tesla Türkiye’nin genel müdürlüğünü de yürütüyor. Hem Tesla Türkiye hem de Starlink Turkey’in genel müdürlü olan Geçer, Tesla’daki vazifesinden evvel Lufthansa Hava Yolları’nın genel müdürüydü.

Öte yandan Starlink adım adım Türkiye’deki müşterilerine hizmet vermeye gerçek ilerliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, SpaceX çatısı altında yaşayan Starlink için gerekli müracaatın yapıldığını ve talebi değerlendirdiklerini açıklamıştı. Lakin an itibariyle Starlink’in Türkiye’de ne vakit yahut nasıl hizmet vereceği, fiyatlandırmanın ne olacağı belgisiz durumda. Lakin gelişmeler gösteriyor ki bu soruların yanıtı için çok fazla beklemeyeceğiz.

İçerik
EasyCep, Azerbaycan pazarına giriyor

Yenilenmiş telefon teşebbüsü EasyCep, Türkiye’deki büyüme muvaffakiyetini yurt dışına taşımak istiyor. Şirketten yapılan açıklamaca EasyCep’in1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung, XR başlığında koku desteğiyle devrim yapabilir

Samsung, Google ve Qualcomm ile birlikte yeni bir üst seviye genişletilmiş gerçeklik (XR) başlığı geliştiriyor.1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Apple Watch deri kordon sevenler için üzücü gelişme: Apple, üretimi durduruyor!

Apple Wonderlust aktifliği yaklaştıkça iPhone 15 ve aksesuarlarıyla birlikte söylentiler artmaya başladı. Apple’ın iPhone’lar için1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.