KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Sonunda Apple: iPhone 15 ile batarya şarj döngüsü öğrenmek mümkün oldu

Iphone Sarj Dongusu Ogrenme Nasil Yapilir168990 0 Birtakım kullanıcılar için batarya şarj döngüsünü öğrenmek hayli değerli. Apple, yeni iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’da azamî pil şarj şarj sonu koyma üzere pil sıhhatini muhafazaya yardımcı ek ayarlar sunuyor. Lakin, bununla da hudutlu değil. iPhone 15 şarj döngüsü ve fazlası hakkında bilgi veriyor.

iPhone şarj döngüsü öğrenme (iOS 17)

Iphone Sarj Dongusu Ogrenme Nasil Yapilir168990 1 iPhone pil şarj döngüsü artık Ayarlar menüsü üzerinden kolaylıkla öğrenilebiliyor. iPhone şarj döngüsü kaç öğrenmek için şu adımları izleyin:
  1. iPhone Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel kısmına gelin.
  3. Hakkında kısmına dokunun.
  4. Batarya kısmına bakın.
  5. iPhone şarj döngüsü ve fazlasını öğrenebilirsiniz.

iPhone’un batarya döngüsünü öğrenmek için en sık kullanılan sistem; Tahlil datalarını kopyalayıp Notlar’a yapıştırmak ve “last_value_CycleCount” tabirini aratmak. iPhone şarj döngüsünü öğrenmenin daha kolay yolu üçüncü parti uygulamaları kullanmak. iPhone 15 ile bir seçenek daha eklendi.

Yeni Ayarlar menüsünde iPhone telefon kaç kere şarj edildiğini öğrenmek dışında pilin üretim tarihi, birinci açıldığı vakit hakkında bilgiler de gösteriliyor. Olağan ki pilin ne kadar eskidiği konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için pil sıhhati yüzdesi dışında en dikkat cazip kısım şarj döngüsü. Bu bilgiler sadece iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde mevcut. Apple’ın bu özelliği iOS 16 ve eski iPhone modellerine getirip getirmeyeceği aşikâr değil.

İçerik
WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? İşte 5 hızlı yol (2023)

Birisini WhatsApp’ta engellemek, o kişinin sizi aramasını yahut bildiri göndermesini durdurmanın en uygun yoludur. Pekala1

4 dk. 3 Okundu
İçerik
Huawei Mate 60 satışları Çin’de beklentilerin üzerinde

Huawei Mate 60 serisi, Çin’de büyük muvaffakiyet elde etti. 29 Ağustos’ta satışa çıkan yeni seri,1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Güneş panelleri için pasif kar temizleme yöntemi geliştirildi

Net sıfıra ulaşma eforu içinde olan bilim insanları, mevcut teknolojileri faal bir halde koruma etmenin1

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.