KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Sonunda Apple: iPhone 15 ile batarya şarj döngüsü öğrenmek mümkün oldu

Iphone Sarj Dongusu Ogrenme Nasil Yapilir168990 0 Birtakım kullanıcılar için batarya şarj döngüsünü öğrenmek hayli değerli. Apple, yeni iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’da azamî pil şarj şarj sonu koyma üzere pil sıhhatini muhafazaya yardımcı ek ayarlar sunuyor. Lakin, bununla da hudutlu değil. iPhone 15 şarj döngüsü ve fazlası hakkında bilgi veriyor.

iPhone şarj döngüsü öğrenme (iOS 17)

Iphone Sarj Dongusu Ogrenme Nasil Yapilir168990 1 iPhone pil şarj döngüsü artık Ayarlar menüsü üzerinden kolaylıkla öğrenilebiliyor. iPhone şarj döngüsü kaç öğrenmek için şu adımları izleyin:
  1. iPhone Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel kısmına gelin.
  3. Hakkında kısmına dokunun.
  4. Batarya kısmına bakın.
  5. iPhone şarj döngüsü ve fazlasını öğrenebilirsiniz.

iPhone’un batarya döngüsünü öğrenmek için en sık kullanılan sistem; Tahlil datalarını kopyalayıp Notlar’a yapıştırmak ve “last_value_CycleCount” tabirini aratmak. iPhone şarj döngüsünü öğrenmenin daha kolay yolu üçüncü parti uygulamaları kullanmak. iPhone 15 ile bir seçenek daha eklendi.

Yeni Ayarlar menüsünde iPhone telefon kaç kere şarj edildiğini öğrenmek dışında pilin üretim tarihi, birinci açıldığı vakit hakkında bilgiler de gösteriliyor. Olağan ki pilin ne kadar eskidiği konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için pil sıhhati yüzdesi dışında en dikkat cazip kısım şarj döngüsü. Bu bilgiler sadece iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde mevcut. Apple’ın bu özelliği iOS 16 ve eski iPhone modellerine getirip getirmeyeceği aşikâr değil.

İçerik
Bir sonraki telefonunuz kendi kendini onarabilir: Nasıl mı?

Günümüzde akıllı telefonlar, hayatımızın vazgeçilmez bir modülü olmuş durumda. Dayanıklılık kelam konusu olduğunda ise hepimiz1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Adobe Flash Player Nedir, Neden Adobe Flash Player Hatasını Alırız?

Adobe Flash Player Nedir, Neden Adobe Flash Player Hatasını Alırız - Teknolojinin gelişmesinden bu yana1

3 dk. 31 Okundu
İçerik
The Elder Scrolls: Castles Android için yayınlandı

The Elder Scrolls ve Fallout serileri ile bilinen Xbox stüdyosu Bethesda, Android için yeni bir1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.