KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Snapdragon 8 Gen 3, oyun performansında Apple A17 Pro’yu sollayabilir

Snapdragon 8 Gen 3 Oyunlarda Apple A17 Pro Yu Sollayabilir169581 0

Halihazırda üretim teknolojisi açısından en gelişmiş yonga Apple’ın A17 Pro’su. 3nm sürecinde üretilen bu yonga performans manasında iPhone 15 Pro’lara önemli bir güç sağlarken rakip saflarda da gelişim sürüyor. Son gelen bilgilere nazaran TSMC’nin 3 nm sürecinde üretilmemesine karşın Snapdragon 8 Gen 3‘ün Apple A17 Pro’dan çok daha verimli olduğu belirtiliyor.

Snapdragon 8 Gen 3, GPU tarafında fark yaratabilir

Bilindiği üzere Snapdragon 8 Gen 3, TSMC‘nin N4P sürecinde üretilecek. Qualcomm’un yaklaşmakta olan amiral gemisi silikonunun Apple’ın bu yıl iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te kullandığından yüzde 30 daha verimli olduğu sav ediliyor. Yalnızca bu da değil, Snapdragon 8 Gen 3 GPU performansında da Apple A17 Pro’dan daha süratli olabileceği söyleniyor. Bir AnTuTu testine nazaran CPU tarafında yüzde 15’lik artışa göre GPU tarafında yüzde 40’lık yükselişten bahsediliyor.

Eğer hatırlanacak olursa Snapdragon 8 Gen 2’nin A16 Bionic’i, bilhassa GPU tarafında yendiğini birçok testte görmüştük. Son bilgilere nazaran bu kuşakta mevcut fark daha da açılabilir. Ünlü sızıntı kaynağı Revegnus’a nazaran Snapdragon 8 Gen 3’ün Adreno 750 grafik işlemcisi A17 Pro’dan yüzde 60 daha süratli olabilir. Ne yazık ki bu ayrıntılar bilinmeyen zira Snapdragon 8 Gen 3’ün bu farkı saf rasterleştirmede mi, ışın izlemede mi yoksa her ikisinde de mi elde edeceği belirtilmiyor. Bu ortada Snapdragon 8 Gen 2, A16 Bionic’in GPU’sundan yüzde 30-40 dolaylarında daha performanslıydı.

Bu yıl Apple, A17 Pro’nun A16 Bionic’ten dört kat daha süratli ışın izleme performansına sahip olduğunu pazarladı, bu nedenle Snapdragon 8 Gen 3’ün bu alanda nasıl bir performans sergileyeceğini görmek değişik olacak. Şayet GPU tarafındaki argümanlar yanlışsız çıkarsa Qualcomm, yeni yongasında grafik performansını işlemci performansına tercih etmiş olabilir.

İçerik
Vivo T2 Pro’nun lansman tarihi açıklandı

Akıllı telefon devi Vivo, T serisi eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda marka, çok1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
YouTube Music, podcast dinleyicileri için yeni özelliğini sundu

YouTube Music, podcast yayınlarını otomatik olarak indirecek. Lakin, yayıncının sayfasına gidip yeni ayarlar dişli simgesine1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Epic Games haftanın ücretsiz oyunu belli oldu

Haftalık ikram oyun kampanyasına devam eden Epic Games mağazasının bu hafta oyunculara sunacağı üretim belirli1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.