KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Paint uygulamasına Photoshop özelliği eklendi: Katmanlarla çalışma!

Paint Uygulamasina Photoshop Ozelligi Geldi Katmanlarla Calisma168940 0 Yazılım devi Microsoft, Windows uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Insider kullanıcılarına güncellenmiş bir Paint uygulaması sundu. Grafik editörünün yeni sürümü transparan evraklarla çalışma imkanı ve katman desteği ile öne çıkıyor.

Paint’e arka plan kaldırma işlevi daha evvel eklenmişti. Uygulama yeni güncelleme ile daha da gelişti. Artık kullanıcılar tek bir tıklama ile gereksiz art planları kaldırabileceği üzere üçüncü taraf programlara başvurmadan karmaşık görseller üzerinde çalışabilecek.

Artık çok daha yetenekli

Microsoft Paint bu dokunuşların akabinde Adobe Photoshop ve öteki profesyonel grafik editörlerine benzeri biçimde transparan PNG‘leri açma ve kaydetme özelliği de dahil olmak üzere transparanlık deseteğine kavuştu. Ayrıyeten çalışma alanına metin, form ve öteki görsel öğeler için katman eklenebilmesi muazzam oldu.

Giriş kısmında da belirttiğimiz üzere yeni Paint uygulaması (sürüm 11.2308.18.0) şu anda Canary ve Geliştirici Kanallarındaki Windows Insider üyeleri tarafından kullanılabiliyor. Şirket geri bildirimlere nazaran hareket edip bu özellikleri genel kullanıma hazır hale getirecek.

İçerik
Uygun fiyatlı Vivo Y17s tanıtıldı: İşte özellikleri

Vivo Y17s, delik çentikli ekranı, 50MP art kamerası, MediaTek işlemcisi, büyük bataryası ile giriş düzey1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Ağustos ayının en güçlü Android telefonları açıklandı: İşte sıralama

Akıllı telefonlar kelam konusu olduğunda tanınan kıyaslama uygulamalarından AnTuTu, en güçlü Android telefonlar listesini nizamlı olarak1

3 dk. 3 Okundu
İçerik
Nvidia’nın yeni nesil Blackwell GPU’ları chiplet tasarımı kullanacak

Nvidia’nın HPC ve yapay zeka müşterilerine yönelik yeni kuşak Blackwell GB100 ekran kartlarında büsbütün yonga1

3 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.