KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Slovenya İş İmkanları

Slovenya İş İmkanları – Yaratıcı düşünceye sahip genç işadamları, ticari faaliyetlerin yerini genişletmeye, varlıklarını, üretimini, Rusya Federasyonu sınırları dışındaki hizmetlerin satışını yapmaya hazırdır. Bugün Balkan Yarımadası’nın devletleri güvenilir ülkeler. Herhangi bir sorun yaşanmadan Slovenya’da bir iş kurulması öneriliyor. Ülkeye girmek için vize almanız gerekiyor.

Slovenya’ya gelenler, diğer ülkelerden gelen vatandaşların ilk aşamada ticari bir iş organize etmelerine izin verilir:

 • LLC (Sınırlı Sorumluluk Şirketi).
 • Yan kuruluşlar.
 • Temsilcilikler (bayi merkezleri, şubeler).
 • Zamanla, başarılı bir faaliyetle, diğer formlardaki işletmelerin örgütlenmesi hakkı verilir.

Slovenya’da böyle bir şirketin bir LLC olarak tescil edilmesine ilişkin usul, sabıka kaydı bulunmayan 15 kurucu bulunması durumunda izin verilir. İşlem, vergi numarasının kayıt yetkilisine sunulmasıyla başlar. Yani, mali hizmeti ziyaret etmek ve orada gerekli belgeleri sunmak gereklidir. Tüm kurucuların varlığı zorunludur.

Kayıt kuruluşu, oluşturulan kurucular, oluşturulan Slovenya örgütünün yönetim organlarının huzurunda sunulan belgeleri değerlendirmeye başlar. Yabancı bir kuruluşun oluşturulması için seçeneklere izin verilir, bir kişi kurucu ve yönetmendir. Etkinliğin başlamasından önce, bir kişi Slovenya’nın finans ve kredi kurumunda bir hesap açıyor, bunun için de 7.500 avroluk yasal fon bulunuyor. Daha sonra para, mali ödemelere harcanmasına izin verilir, tam zamanlı çalışanlar için ödeme yapılır. Ekipman satın alabilir, bilgisayar ekipmanlarını güncellemek için para harcayabilir, ofis personelinin çalışmasını iyileştirebilirsiniz.

İş göçüne karar veren bir yabancı, öncelikle yaşamdaki önemli bir eylem için hazırlanmalıdır. Özellikle niyetlerin, fırsatların amacını açıklığa kavuşturmak gerekir:

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Nakit olarak yeterli miktarda nakit para aldığınızdan emin olun.
 • Yabancı bir finans ve kredi kurumunda 10 bin ila 100 bin avro arasında bir depozito yatırma imkanınız olmalı.
 • Belgesel kişisel yüksek yeterlilik seviyesini kanıtlayabilmelisiniz.
 • İş deneyimini gösterin, gerçek belgelerle onaylayın.
 • Şirketin bulunduğu yerin yasal adresini önceden hazırlayın.
 • Daimi ikamet yerinizi bulun.

Listelenen şartlar ve eylemler cumhuriyette bir iş açmak ve aktif ve başarılı bir şekilde çalışmaya başlamak için yeterlidir.

Ülke, kapıları her zaman halka açık olan ve yurtdışından gelen ve yerel topluma fayda sağlayabilecek yatırımlar olan ülkelerden biridir. Buraya gelişine ve kendi işinin açılmasına engel teşkil etmiyor, aksine tam tersine yerel yönetim buna katkıda bulunuyor. Örneğin, yasa, Slovenya’nın uygun bir anlaşmaya girdiği devletlerin kasalarına zaten bir ücret ödemiş olan şirketler için çifte vergilendirmeyi önleme hakkını vermektedir.

Bu ülkenin kalıcı çalışanı olabilmemiz için basit bir algoritmanın gözlemlenmesi ve bir takım prosedürlere tabi tutulması gerekmektedir. Genel biçiminde şunları içerir:

Vizenin kabulü, Ülkede 2 – 3 ay boyunca yaşamak ne kadar sevdiğini ve buradaki köklere izin vermek için uygun olduğunu belirlemeye yardımcı olacaktır. Slovenya, Schengen anlaşmasının ülkesidir, bu nedenle vize, Schengen’i elde etmek için genel kurallara göre alınmalıdır.

İkamet izninin tescili, Bu iyi bir neden gerektirecektir. Böyle bir temel olabilir:

Vatandaşla evlenme ya da ülke vatandaşı. Devlet topraklarında sonuçlanması gerekmemektedir. Önemli belgesel kanıtlar. Otomatik evlilik, evlilik vermez.

Eğitim. Slovenya’da bir öğrenciye, tüm dönemin% 50’si için geçici oturma izni verilir. Daimi ikameti almadan önce yerel bir diploma aldıktan sonra bir süre yaşamak zorunda kalacaksınız. Bu ülkede herhangi bir düzeydeki eğitime girmek isteyen, genel olarak hareket eden veya ücret esasına dayanan herkes. Bir eğitim vizesi almak için sadece finansal ödeme gücünüzü teyit etmeniz gerekecektir.

Çalışma vizesi için çalışma izni. Rus insanı için zor olmayacak bir dil öğrenmek ve sonra işverenden bir davetiye almak gerekir. Ancak, işsizlik oranı göz önüne alındığında, bu en kolay yol değil. Burada uzman IT uzmanları, doktorlar.

5 yıllık ikamet sonrasında daimi ikamet alabilirsiniz. Ve 5 yıl sürekli kaldıktan sonra – vatandaşlığa başvurmak için.

Oturma izni elçilikte verilir. Talebin nedenine bağlı olarak tüm belgelerin sağlanması ve konsolosluk ücretinin (100 $) ödenmesi gerekmektedir.

Ayrıca ihtiyacınız olacak belgelerden:

 • Sabıka kaydı belgesi.
 • Sağlık sigortası.
 • Ödeme gücü onayı.
 • Tüm belgeler Slovence’ye çevrilmelidir.

Vatandaşlığa başvurma şartına ulaşıldığında, aşağıdakileri sağlaması istenecektir:

 • Slovenya’da mahkumiyet belgesi.
 • Finansal ödeme gücü onayı.
 • Dil sınavının sonuçları.
İçerik
Windows Klavye Kısayolları

İnsanların büyük bir bölümü tarafından tercih edilen bir işletim sistemi olan Windows Klavye Kısayolları farkındalığıyla,1

1 dk. 13 Okundu
İçerik
Yazlık kilim seçerken nelere dikkat edilmeli? Kolay kilim temizliği nasıl yapılır?

Yaz mevsiminin canlı ve ferah atmosferini konutlarınızın her köşesine yansıtmak isterseniz işe yerlerin şıklık sembolü1

3 dk. 3 Okundu
İçerik
Bitkisel Üretim Kredisi Nasıl Alınır?

Bitkisel Üretim Kredisi Nasıl Alınır? - Ülkemiz, tarım arazileri bakımından oldukça elverişlidir. Dört mevsimin bir1

3 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.